Shell Yeni Mezun Programı

Teknik mezunlara yönelik olan üç yıllık programımız, Shell'in iş birimlerine ve faaliyetlerine çeşitli alanlarda kapsamlı bir giriş sağlamaktadır. Kamu Hizmetleri, Su, Enerji ve Isı Transferi Mühendisliği Shell Yeni Mezun Programı'nın teknik alanı, kendi sahalarında öncü olmayı arzu edenlerin uzun süreli ve tatmin edici bir kariyer oluşturabilecekleri sağlam bir platform sunmaktadır.

Program'a katılmakla sektörün lider teknik uzmanlarıyla ve vizyonerleriyle çalışacaksınız. Shell bünyesinde destekleyici bir çalışma ortamı bulacaksınız ve zaman içerisinde hem yurtiçindeki hem de yurtdışındaki Shell işletmelerinin farklı bölümlerindeki görevlerde çalışma fırsatı elde edeceksiniz.

Kamu Hizmetleri, Su, Enerji ve Isı Transferi Mühendisliği

Kamu Hizmetleri, Su, Enerji ve Isı İletimi (UHT) sistemleri, Upstream, Downstream, Derin Sular, Petrol, Entegre Gaz ve Konvansiyonel Olmayan Ürünler de dahil olmak üzere Shell iş birimlerinin pek çoğunda uygulamalara sahiptir ve bu sayede bu disiplin size heyecan verici ve çok yönlü kariyer fırsatları sunmaktadır. Varlıklarımızın emniyetli, üst düzeyde güvenilir ve etkin maliyetli olmasını güvenceye almak için UHT'ye özel teknolojileri kullanarak bir çok yenilik yapma şansını elde edeceksiniz. Bu da benzer disiplinlerden gelen mühendislerle sık sık etkileşime girerek ekip çalışması yapılmasını gerektirir.

Görevler ve sorumluluklar

UHT Mühendisleri, aralarında aşağıdakilerin de bulunduğu çeşitli sorumlulukları üstlenirler::

 • Yeşil alan ve terkedilmiş bölgelerdeki varlıklarımızın kamu hizmetlerinin, su ve ısı transfer sistemlerinin kavramsal tasarımlarının yapılması
 • Elektrik ve buhar üretimi, endüstriyel gazlar, yakıt sistemleri, su hazırlama ve arıtma, fırınlar ve ısı eşanjörleri için proje geliştirme süreçlerinin yönetimi
 • Projenin ayrıntılı mühendisliği ve uygulaması sırasında uzman mühendis müteahhitlerle ortak çalışmalar gerçekleştirmek
 • İşletime alma ve çalıştırma
 • Sorun belirleme faaliyetleri ve varlıklarımız için performans iyileştirme fırsatlarının ortaya konması
 • Saha planlamasının ve güvenilirlik revizyonlarının gerçekleştirilmesi
 • Enerji verimliliği fırsatlarının hedeflenerek CO2 ayakizinin azaltılması
 • Kurum içinde veya satıcılarla ve bilimsel kuruluşlarla işbirliği içinde yeni teknolojilerin geliştirilmesi

Sorumluluklarınız şunları içerebilir:

 • Farklı disiplinlerden ekiplerle teknik destek sağlanması
 • Saha ziyaretlerinin üstlenilmesi
 • Müteahhit teslimatlarının takip edilmesi

Eğitim ve gelişim

Gelecekteki görevlendirmeler

Kariyeriniz boyunca öğrenim işinizin bir parçası olacak ve sınıf içi ve elektronik ortamda eğitim, koçluk ve iş başında eğitim yoluyla gelişim fırsatları sunulacaktır.
 
Kamu Hizmetleri, Su, Enerji ve Isı Transferi alt-disiplinlerinden birinde uzmanlaşmak suretiyle teknik kariyeriniz için sağlam bir temel kuracaksınız. UHT disiplininin diğer alanlarında deneyiminizi arttırmanız da mümkündür. Kariyeriniz geliştikçe derin işlevsel uzmanlığı ve teknik liderliği olan görevler bekleyebilirsiniz.

Shell Yeni Mezun Programı'nı tamamladığınızda iki yıllık ‘Shell İleri Düzey Teknik Programı’ ile teknik becerilerinizi geliştirmeye devam edeceksiniz. Buna sizin ve iş biriminizin ihtiyaçlarına göre şekillendirilen bireysel gelişim planının ana hatlarıyla ortaya konulması dahildir. Gelişiminizdeki ilerleme, yöneticinizle ve disiplin temsilcisiyle yapılan düzenli değerlendirme toplantılarıyla takip edilir.

Varlıklarımızı emniyetli ve güvende tutun