Shell Yeni Mezun Programı

Dünyanın karmaşık enerji problemleriyle mücadele etmek, yenilikçi düşünmeyi ve en son teknolojiyi gerektirir. Shell Yeni Mezun Geomatik Programı'nın teknik alanında, iş başında eğitimi, yapılandırılmış eğitim ve saha çalışmaları ile birleştiren üç yıllık karma bir öğrenim programını deneyimleyeceksiniz. Bu size sadece Shell'in Geomatik faaliyetlerinin bütününü tanıtmakla kalmayacak ama aynı zamanda şirket genelinde iletişim ağlarınızı aktif olarak oluşturmanızı da sağlayacak. Program sırasında farklı görevler arasında rotasyon fırsatı elde ederekgelecekteki kariyer gelişiminizi destekleyecek çeşitli deneyimleri elde etme şansı yakalayacaksınız.

Geomatik

Geomatik alanında bir kariyer, Shell'in global Arama ve Üretim iş biriminde katkı sağlayacağınız ve 23 ülkeye yayılan yaklaşık 300 profesyonelden oluşan bir ekibe katılacağınız anlamına gelir. Geomatik, Shell'in Arama ve Üretim süreçlerinde yer alan yüksek öncelikli projelerin çoğuna destek olacak jeoloji alanındaki bilgi ve birikimin değerini artırır. Buna karasal ve açık deniz sahalarındaki etütler, jeo-bilgi yönetim analizi ve Coğrafi Bilgilendirme Sistemi (GIS) yazılımı kullanarak harita eşleştirme, karada ve açık denizde konumlandırma, jeodezi ve uzaktan algılama dahildir.

Görevler ve sorumluluklar

Shell'de Geomatik kariyeri, aşağıda yer alan görevler dahil bir dizi görev ve sorumluluğu içerir:

  • Üretim projeleri Arama
  • Açık deniz ve karasal etüt ve konumlandırma – jeoloji alanında bilgi toplama
  • Jeoloji alanında bilgi toplama ve analizi için uydu ve havadan uzaktan algılama yönteminin kullanılması
  • Biçim bozulmasının takip edilmesi ve jeodezi analizi
  • Jeo-verilerin bütünlüğünün korunması
  • Jeo-veri yönetimi – veri toplamak, analiz etmek ve sunmak için GIS ve kartografi kullanılması
  • Kazalara hazırlıklı olma ve tepki yönetimi

Eğitim ve gelişim

Üç yıl boyunca Shell'in kariyer alanındaki global ağına erişim sahibi olacak ve potansiyelinize ulaşmak için her türlü fırsata sahip olacaksınız. Yeni Mezunlar, entegre ve kapsamlı Shell Yeni Mezun Programı boyunca iş başında eğitim, mentörlük, dünya çapında eğitim fırsatları ve düzenli gelişim değerlendirmelerine tabi olacaklardır. Ekip çalışması, Shell'in çalışma biçiminin önemli bir parçasıdır: ulaşabilecekleri her şeye ulaşma merakı taşıyan yeni mezunlar, Shell ekiplerinde bulunan destekleyici, açık ve iletişimi destekleyen ortamdan yararlanacaklardır.

Yüksek öncelikli projelerde çalışma