Shell Yeni Mezun Programı

Araştırma ve Geliştirme iş birimi dahilindeki Shell Yeni Mezun Programı'nın Teknik alanına yeni mezun olarak katılmakla AR-GE'deki gelişiminizi güçlendirmek üzere tasarlanmış olan ve gerçek yaşamdan beslenen projeleri içeren iki buçuk yıllık bir programı deneyimleyeceksiniz. En son teknolojiyi geliştirerek ve kullanarak heyecan verici mühendislik projelerinde çalışma şansına sahip olabilirsiniz. Nasıl fark yaratabileceklerini merak eden, benzersiz bir deneyim kazanabilecek vizyonerler için büyük bir şans. Çeşitliliğe sahip global ekiplerimizde kendinizi dünyanın dört bir yanından sektör uzmanlarıyla birlikte çalışıyor halde bulabilirsiniz.

Araştırma ve Geliştirme (ARGE)

Shell'in yüksek beceriye sahip AR-GE biriminin bir parçası olarak alternatif kaynaklardan enerji üretme konusunda yaşanılan güçlükleri aşmamızda bize yardımcı olacaksınız. İş birimlerimizden Downstream veya Arama ve Üretimalanlarında başlayacaksınız. Downstream iş biriminde sizden yeni katalizörler geliştirmeniz, yakıtve madeni yağları yüksek performanslı hale getirmeniz, , gelişmiş kimyasal ve rafine süreçlerine dair yeni teknolojileri hayata geçirmeniz veya inovasyon ürünlerinde müşterilerle birlikte çalışmanız istenebilir. Arama ve Üretim projeleri arasında hidrokarbon arama ve iyileştirme teknolojileri bulunuyor: çevresel etkiye ve enerji verimliliğine ağırlık vererek zorlu hidrokarbonların altyüzeyde tespit edilmesi, değerlendirilmesi ve açığa çıkarılması.

Görevler ve sorumluluklar

AR-GE'de çalışmak, gloal enerji geleceğini daha temiz olmasına yönelik motivasyonumuza katkı yapmanız için size büyük bir fırsat sunacak. Shell Yeni Mezun Programı kapsamında aşağıdakiler gibi sorumluluklar üstlenebilirsiniz:

  • Katalizör arama ve geliştirme
  • Yakıtlve madeni yağları yüksek performanslı hale getirmek
  • Sürdürülebilir enerji teknolojilerinin incelenmesi

  • Mevcut işlere destek olunması
  • Yeni ürünler konusunda müşterilerle işbirliği yapılmasıi

Eğitim ve gelişim fırsatları

Shell Yeni Mezun Programı'ndayken iş birimine özel e-öğrenime, yüzyüze etkinliklere, değerlendirmelere ve AR-GE yeterliliklerine dayalı görevlere tabi olacaksınız. Öğrenim planının belirli bir yapıya sahip olduğu ve koçluk, mentörlük ve altı ayda bir yapılan değerlendirmelerden yarar sağladığınız, destekleyici bir ortamdır. AR-GE iş birimimize ciddi katkı sağlamanızı ve kariyer potansiyelinizi geliştirmeniz için gereken araçlara sahip olmanızı istiyoruz.

Gelecekteki görevlendirmeler

Shell Yeni Mezun Programı'nı tamamladığınızda profesyonel gelişiminiz için sürekli destek vardır. AR-GE ile bağlantılı bir çok disiplinle de bağlantılı ‘Shell İleri Düzey Teknik Programı’ ileri düzey eğitim ve gelişim imkanları sağlayacaktır.

Alternatif olarak, başlangıçtaki görevlendirmenin ardından, AR-GE dışında bir alanda ve çoğu zaman da ilk görevlendirmenizle bağlantısı olan daha operasyonel bir göreve geçmeyi tercih edebilirsiniz. Veya AR-GE birimimizde daha da ilerleyerek teknik derinlik ve bilginizi geliştirebilirsiniz.

Enerji alanındaki zorlukları aşmaya yardımcı olun!