Women at shell station

Çeşitliliğin gücüne inanan bir şirket olarak, enerji sektöründe kadınlara iş olanağı yaratarak ekonomik ve sosyal gelişime destek sağlamanın yanı sıra bu değişim ile istasyonlardaki hizmet kalitesini de artırmayı amaçladık.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı himayelerinde, İŞKUR işbirliği ile yürüttüğümüz, sektöre ilham veren istihdam projemiz “Shell’de Kadın Enerjisi” , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu’nun katılımları ile gerçekleştirdiğimiz basın toplantısı ile tanıttık.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılının kutlanacağı 2023 yılına kadar, Shell & Turcas’ın saha çalışanlarından gelen yorumlar ile geliştirilen projemiz, 5 yılda 5000 kadına istihdam sağlayacak.

Türkiye genelinde faaliyet gösterdiğimiz 1000’i aşkın Shell istasyonunda yürütülen bu proje ile İstasyon Yöneticisi, Ön Saha Satış Elemanı, Market Satış Elemanı, Vardiya Amiri, Temizlik Görevlisi, Muhasebe Elemanı ve İdari İşler Uzmanı gibi farklı görevlerde çalışma imkanı sağlanıyor.

Projeyle ulaşılan istihdam sayısı her geçen gün ivme kazanarak artmaya devam ederken, Shell&Turcas’ın faaliyet gösterdiği tüm illerde adayların işe alım süreçleri İŞKUR iş ve meslek danışmanları aracılığıyla yapılıyor.

Başvuru ve işe alım süreci nasıl işliyor?

  • Proje Shell&Turcas’ın faaliyet gösterdiği tüm illerde yürütülüyor.
  • Başvurular istasyonlarımızdan, İŞKUR Hizmet Merkezleri’nden ve kariyer.net üzerinden yapılıyor.
  • Başvuru sonrasında işe kabul edilen adaylar, alanında deneyimli Shell eğitim ekipleri tarafından eğitiliyor. Sınıf ve iş başı eğitimlerini tamamlayan adaylar görevlerine başlıyor.

Kariyer.net üzerinden başvuru için