Çalışanları Shell’in birinci önceliği. Shell'in çok yönlü işgücünü bir araya getirmek için şirket genelinde birkaç sosyal grup ve iletişim ağı oluşturuldu.

Daha sağlıklı bir yaşam tarzının teşvik edilmesi, kişisel ve profesyonel gelişimin desteklenmesi gibi hedeflerle bir araya gelmiş topluluklar, şirket genelinde karşılıklı saygı kültürünü yerleştirmeye yardımcı oluyor.

Shell’in çeşitlilik ve kapsayıcılık kültürünün şekillendirilmesinde yaptıkları etkiyi gözlemlemek için bu ağlardan üçüne – Shell Kadın Çalışan Ağı (WN@S), engelli çalışanlar için enABLE (Engelleri Aş) ve Shell Afrikalı Ağı – bakacağız.

Andy Kneen, Hollanda enABLE Ağı Başkanı

Andy Kneen, enABLE (Engelleri Aş) ağına 2005 yılında, henüz çalışanlardan oluşan küçük bir grupken işyerinde engelli bir çalışan olmakla ilgili konuları tartışmak üzere katıldı. Andy’nin yardımıyla ağ, son on yılda bundan çok daha fazlasını gerçekleştirmek için büyüdü.

Andy, “Engelli insanlar, kendi şartlarını yönetmek ve farklı ortamlara uyum sağlamak için her gün yenilik peşinde koşarlar” diyor. “Çoğu zaman bir şeyleri yapmanın yeni yollarını buluruz ve olaylara farklı bir perspektiften bakarız. Bunlar, Shell gibi bir kurumda ihtiyaç duyduğumuz türden becerilerdir.”

Dünya genelinde, Shell'deki engelli çalışanlara destek olmaya, onların çalışmalarına ışık tutmaya kendi adamış altı enABLE şubesi bulunuyor.

Andy, “Bugün bu ağ, farklı engel ve sakatlık türleri hakkında farkındalığı artırmak için kullanabileceğimiz bir araç” diyor. “Bu ağ bize organizasyonda lobi yapma ve çalışma ortamını daha kapsayıcı hale getirme gücünü veriyor.”

Kariyer’de daha fazlası

Shell’de Yaşam

Dünyanın her yerinden öncülerimiz, yenilikçilerimiz, maceracılarımız ve araştırmacılarımız ile tanışın ve onlardan ilham alın. Çalışanlarımızın hikâyelerini keşfedin ve Shell’deki farklı kariyerler hakkında fikir sahibi olun.

ÇEŞİTLİLİK, EŞİTLİK VE KAPSAYICILIK

Kendinizi geliştirebileceğiniz kapsayıcı bir kültür yaratmanın önemine inanıyoruz. Çeşitliliğin ve kapsayıcılığın Shell için neden önemli olduğunu keşfedin.

Şunlara da ilgi duyabilirsiniz

Kadınların gözünden

Shell'de etki yaratan kadınlardan bazılarını dinleyin ve kariyerlerini nasıl geliştirdiklerini, işyerinde değişime nasıl ilham verdiklerini keşfedin.

Deneyimli Profesyoneller için iş arama

Kariyer fırsatlarını inceleyin ve Shell ile nasıl bir etki yaratabileceğinizi keşfedin.

Neden Shell'i seçmeliyim?

İlerlemeye güç katmak için ihtiyaç duyulan enerji kaynaklarının geliştirilmesine yardımcı olmakta kararlı, işbirliğine dayalı, öncü bir ekibe katılın.