Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Hyundai'nin Satış Sonrası Motor Yağı Tedarikçisi Shell Oldu

Güney Kore merkezli otomotiv devi Hyundai Motor Company ürettiği tüm araçlar için satış sonrası motor yağı tedarikçisi olarak Shell Helix’i tavsiye ediyor.
Racing cars on track

Güney Kore merkezli küresel otomotiv devi Hyundai Motor Company (HMC), ürettiği tüm araçlar için satış sonrası hizmetlerinde motor yağı tedarikçisi olarak, 70’ten fazla ülkede dünyanın en büyük yakıt ve madeni yağ tedarikçilerinden biri olan Shell Helix’i tavsiye ediyor.

Shell and Hyundai business agreement

Shell ile Hyundai Motor Company (HMC) arasında imzalanan anlaşmayla Shell’in, Hyundai araçları için tüm dünyada satış sonrası motor yağı tedarikçisi olarak tavsiye edilmesine dair sözleşme beş yıl daha uzatıldı. Buna göre, Shell tarafından üretilen motor yağları, Hyundai servislerinde tavsiye edilecek olup aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 70’in üzerinde ülkede müşterilerin kullanımına sunuluyor. Sözleşmeyle birlikte iki şirketin 10 yıldır devam eden işbirliği 15 yılı dolduracak.

Shell Global Pazarlama Başkan Yardımcısı Roger Moulding, “Bu sözleşme, Shell’in teknoloji liderliğiyle Hyundai müşterileri için yüksek kaliteli motor yağları tedarik etmeye ve bu yağları müşterek olarak geliştirmeye devam edeceğimiz anlamına geliyor” diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “İster ürünlerle olsun ister satış sonrası hizmetlerle, pazarlamayla veya teknolojiyle; bu anlaşma daha ciddi bir işbirliği sayesinde her iki taraf için de değer yaratmamıza imkân tanıyor. İki küresel marka olarak önemli bir görevi üstlenerek, Hyundai müşterilerine tüm dünyada en iyi satış sonrası bakım ve servis deneyimini yaşatmayı arzu ediyoruz,” dedi.

Hyundai, müşterilerine PurePlus Teknolojisi ile geliştirilmiş Shell Helix Ultra dâhil olmak üzere tüm Shell Helix ürün portföyünü tavsiye ediyor.

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, "Hyundai ile Türkiye'de 5 yıldır verimli bir işbirliği sürdürmekteyiz.Hyundai satış sonrası hizmetlerinde tüm müşterilerine Shell Helix’i tavsiye ediyor. Yıllardır süren iş birlikteliğimiz çerçevesinde tüm Hyundai müşterilerine yüksek performans sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” diyor.  

Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Genel Müdürü Önder Göker, “Satış sonrası hizmetlerde müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli. Shell ile yürüttüğümüz iş birliği sayesinde satış sonrası hizmetlerde yüksek performanslı bir ürün portföyü ile birlikte en iyi servis hizmetini sunuyoruz.” 

Öte yandan Shell ile Hyundai, mevcut ve gelecek nesil motorlarda verimliliğin artırılması konusunda motor yağlarının öneminin farkında olarak Hyundai ürün  yelpazesinin ihtiyaçlarını karşılamak için yeni motor yağı formülleri geliştirip teknoloji ve inovasyon alanlarında da işbirliği yapmaya devam edecek. 

Yarış Pistinde Başarı

Shell ile Hyundai yarış pistinde de işbirliği yapmaktadır. 2014 yılında Shell ve Hyundai Motorsport, FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda teknik ortaklık kurdu. Söz konusu ortaklığın kurulmasını takiben Hyundai-Shell Rally Takımı daha ilk senesinde sezon başında koyduğu mütevazı hedeflerin üzerine çıktı. Ekip, Rally Deutchland’da (Almanya Rallisi) unutulmaz bir başarıya imza attı; yarışın birincisi ve ikincisi Hyundai-Shell Takımı’nın otomobilleri oldu. Ayrıca Meksika ve Polonya Ralli yarışlarında da dereceye girmeyi başaran Hyundai-Shell Rally Takımı, söz konusu üç yarışta toplam 12 etabı zaferle tamamladı.

Shell & Turcas Madeni Yağlar ekibi  20-23 Ağustos tarihleri arasında Hyundai yetkili servisleri sahipleri ile  Dünya Ralli Şampiyonasının Almanya ayağında bir araya geldi. Shell ve Hyundai arasındaki teknik iş birlikteliğine yakından tanık olan katılımcılar  yarış heyecanını birlikte yaşadılar

 

  • Satış sonrasında veya serviste doldurulan yağlar, otomobil veya motosiklet gibi herhangi bir araca, aracın ömrü boyunca satış sonrası genel bakımda doldurulan yağları ifade eder.
  • Shell 2005 yılından bu yana Hyundai’nin dünya çapında öncelikli motor yağ tedarikçisidir. 
  • Küresel çapta yenilenen madeni yağlar sözleşmesi, ihraç edilen bütün Hyundai araç motorlarında Shell logolu motor etiketinin bulunmasını ve otomobil kullanım kılavuzlarında Shell tavsiyesinin daha görünür kılınmasını sağlayacak. 
  • Shell, 8 baz yağı üretim tesisi, 50 madeni yağ karıştırma tesisi ve 18 uzman gres tesisi içeren güçlü küresel madeni yağ tedarik zinciriyle öncü ürünlerine dünya genelinde erişim sağlıyor.

 

SHELL MADENİ YAĞLAR HAKKINDA

“Shell MADENİ YAĞLAR” ifadesi, madeni yağ ticaretiyle uğraşan Shell Grup şirketlerinin tümüne işaret eder. Shell binek ve ticari araç sürüşü, ağır yük taşımacılığı, madencilik, elektrik üretimi ve genel mühendislik gibi alanlarda müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere çok çeşitli madeni yağlar satıyor. Shell’in madeni yağ markaları portfolyosunda Pennzoil, Quaker State, Shell Helix, Shell Tellus ve Shell Rimula bulunuyor. Şirketimiz madeni yağ tedarik zincirinin tamamında etkin bir rol oynuyor. Dünya genelinde sekiz tesiste baz yağ üretiyor, 50’den fazla tesiste madeni yağ üretimi için baz yağlarını katkı maddeleriyle karıştırıyor, 100’ün üzerinde ülkede madeni yağların dağıtımını, pazarlamasını ve satışını gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca müşterilerimize teknik ve ticari destek sağlıyor, ürün yelpazemizin yanı sıra madeni yağlarla ilişkili hizmetler sunuyoruz. Bunların arasında piyasa lideri online ürün tavsiye aracı Shell LubeMatch, müşterilerin hem online araçlar hem de yoğun bir eğitimden geçmiş Shell teknik personeli aracılığıyla doğru madeni yağı seçmesine yardım eden Shell LubeAdvisor ve müşterilerin ekipman ve madeni yağ durumunu görüntülemelerini sağlayan, böylece bakımdan tasarruf edilmesine ve ekipman arızaları sonucu oluşabilecek potansiyel ticari kaybın önlenmesine yardım eden erken uyarı sistemi Shell LubeAnalyst bulunmaktadır. Birinci sınıf Shell teknolojisi, müşterilerimize değer kazandırmak için çalışıyor. Shell madeni yağların kalbinde inovasyon, ürün uygulaması ve teknik işbirliği yer alıyor. 

Çin, Almanya, Japonya (Showa Shell ile ortak teşebbüs) ve ABD’de lider madeni yağ araştırma merkezlerine sahibiz. Teknolojiye büyük yatırımlar yapıyor ve yenilikçi madeni yağlar üretmek için çalışmalarımızı müşterilerimize yakın yürütüyoruz. Madeni yağlar, baz yağlar ve gresler için 150 + patent serisi içeren bir patent portfolyomuz, madeni yağ araştırma ve geliştirmesine ayrılmış 200 bilim insanı ve madeni yağ mühendisimiz bulunuyor. Müşteriye sunulan avantajlar ise daha düşük bakım masrafları, daha uzun ekipman ömrü ve daha az enerji tüketiminden oluşuyor. Madeni yağ teknolojisinin sınırlarını zorlama yollarımızdan biri olarak, çalışmalarımızı Scuderia Ferrari gibi en iyi motor sporları ekiplerine yakın gerçekleştiriyoruz. 

Bu teknik ortaklıklar, madeni yağ bilimiyle ilgili anlayışımızı genişletmemize ve yarış pistinden ticari ürünlerimize üstün teknoloji transferi yapmamıza imkân tanıyor.

Sayfa Araçları