Araçtan inmeden rahat ödeme imkânı sunan Paycell; özellikle çocuğunu araçta yalnız bırakmak istemeyen ebeveynler, yaşlılar ve engelli müşteriler için büyük kolaylık sağlıyor. Şu an için 42 istasyonda geçerli olan uygulama ile Turkcell müşterileri her model telefondan, internete bağlanmaya gerek kalmadan, sadece cep telefonlarına gelen mesajı onaylayarak saniyeler içinde ödeme yapıp, zaman kaybetmeden istasyondan ayrılabiliyorlar.

Kimler faydalanabiliyor ?

Bu servisten abonelik yaşı 3 ayın üzerinde olan tüm bireysel ve kurumsal Turkcell müşterileri faydalanabiliyor. Öncelikle http://www.turkcell.com.tr/servisler/paycell-akaryakit-odeme-servisi adresinden, bir defaya mahsus olmak üzere, sisteme kayıt yaptırmak gerekiyor. Kredi kartı bilgilerinin, varsa Shell ClubSmart Kartının, araç plakasının ve e-posta adresinin sisteme girilmesinin ardından 4 haneli Paycell şifresi belirleniyor ve uygulama kullanıcıya gelen e-postanın aktive edilmesiyle kullanıma hazır hale geliyor. AKARYAKIT yazıp 2222’ye SMS göndererek de kayıt işlemini başlatabiliyor.

Nasıl kullanılıyor ?

Servise kaydolan müşterilerin, uygulamanın geçerli olduğu Shell istasyonundaki ön saha satış elemanına mobil ödeme yapacağını söylemesi yeterli oluyor. Yakıt dolumu bittikten sonra, ödeme yapılacak tutar için müşterinin telefonuna onay mesajı geliyor. Bu ekrana Paycell şifresinin girilmesiyle birlikte ödeme işlemi gerçekleşiyor ve ilgili tutar müşterinin kredi kartı ekstresine yansıtılıyor

Uygulama hangi istasyonlarda geçerli ?

Geçerli istasyonları görmek için tıklayınız

Dikkat edilmesi gereken noktalar 

Akaryakıt buharının sebep olabileceği riskler sebebiyle cep telefonunun araç veya market dışı alanlarda kullanımı sakıncalıdır. Telefonunuzu market ya da aracınızın içinde kullanabilirsiniz.

Aylık işlem limiti 400 TL’dir. Limit her ayın başında yenilenir.

Yakıt tutarı kredi kartınıza yansıtılacaktır.

Servise tek bir plaka kaydedebilirsiniz. PLAKA bosluk PLAKA NUMARANIZI yazıp 2222'ye göndererek ya da Turkcell web sitesinden yeni plakanızı kaydederek plakanızı güncelleyebilirsiniz.

SORGU PLAKA boşluk PLAKA NUMARANIZI yazıp 2222'ye göndererek plakanızı sorgulayabilirsiniz.

SMART boşluk Shell ClubSmart Kart numaranızı yazıp 2222’ye göndererek Shell ClubSmart kartınızı sisteme ekleyebilir ve Shell ClubSmart Kartınızı yanınızda taşımadan Smart Puan kazanabilirsiniz.

Hotels.com rezervasyonlarında %10 indirim !

Shell Mobil Uygulamasını App Store ya da Google Play Store’dan indirin, hotels.com’da %10 indiriminizi alın, tatile keyifle başlayın.

Yasal Olmayan Promosyonlar Hakkında Bilgilendirme

Shell & Turcas Petrol A.Ş.’nin düzenlemiş olduğu kampanyaların duyurusu resmi internet sitemizden, basın yayın yolu ile yapılmaktadır.