Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

Shell FuelSave Kurşunsuz’un Avantajları

Shell FuelSave Kurşunsuz, motorunuzda meydana gelen zararlı tortu oluşumunu %65’e kadar temizleyerek, yeni tortu oluşumunu engellemek için tasarlandı.¹

Yeni Shell Kurşunsuz benzinleri son teknolojili tortu temizleme özelliği ile motoru derinlemesine temizlemeye yardımcı olur.²

Shell FuelSave Kurşunsuz, aracınızın motorunu temizler, gelişmiş yakıt tasarrufu sağlayarak CO2 emisyonunun azaltılmasına yardımcı olur.³

1 Emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerden temizlenmesine ve korunmasına yardımcı olur. Endüstri standardı motor testleri baz alınmıştır. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

2 Emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerden temizlenmesine ve korunmasına yardımcı olur. Shell FuelSave Kurşunsuz ile tipik pazar ortalaması birikim/kurum oranları ile mukayese edilmiştir. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

3 Emme supapları ve/veya yakıt enjektörleri gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerden temizlenmesine ve korunmasına yardımcı olur. Temizlik, Endüstri standardı ve Shell'e özel testler ile gösterilmiştir. Shell FuelSave yaktılarının yüksek yakıt tasarrufu sonucu oluşan CO₂ emisyon azalması Endüstri standardı ve Shell'e özel testler ile gösterilmiştir.
Shell FuelSave Kurşunsuz: Yakıt tüketimi değişimi, kirli ve temiz benzinli motorlar kıyaslanarak ve endüstri standardı motor platformları (M111) kullanılarak test edilmiştir. Shell V-Power Kurşunsuz, Endüstri standardı referans benzinlere kıyasla belirtilen testler sonucunda 2% yakıt tasarrufu sağlamıştır. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, yaşına, durumuna ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

Sürücülerde Daha Fazlası

İstasyonlarımız

Shell istasyonlarını tercih etmeniz ve sizleri mutlu uğurlamak için hizmet ve servislerimizi yeniledik. Sizlerin memnuniyetlerin paylaşmak Shell markasının önceliklerindendir.

Shell FuelSave Diesel

Siz de aracınız ve bütçeniz için iyi bir seçim yapın, Shell FuelSave ile yola çıkın!