Dizel yakıt, dizel motorlu araçlarda kullanılan bir yakıt türüdür. Rafineriden gelen ürüne ilave edilen Dynaflex formulü ile Shell FuelSave ismini alarak istasyonlarımızda misafirlerimize sunulur.

Shell FuelSave Diesel’in faydaları nelerdir?

  • Binek, ticari, ağır vasıta olmak üzere tüm dizel araçlar için uygundur.
  • Motor verimliliğini arttırmaya yardımcı olur.1
  • Maksimum 10 ppm kükürt seviyesine sahip bir yakıt olup (düşük kükürtlü) eski veya yeni teknoloji her tür dizel araç için de uygundur.
  • Türk Standartları Enstütüsünün TS EN 590 standardına uygun bir yakıt olup Euro 2,3,4,5 ve 6 normundaki tüm motor tipleri için uygundur.

Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu kapsamda yakıt türüne göre hepsi araçlarda güvenle kullanılabilirler. Farklılaştırılmış ürünler ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır.

1 Daha önceki Shell FuelSave Diesel formülü ile karşılaştırıldığında. Yakıt enjektörü gibi önemli yakıt sistemi bileşenlerinin, performans kaybına yol açan birikintilerin oluşmasına karşı temizlenmesine yardımcı olur. Gerçek etki ve faydalar, aracın türüne, sürüş koşullarına ve sürüş tarzına göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir garanti verilmez.

Sürücülerde Daha Fazlası

Shell FuelSave Kurşunsuz

Siz de aracınız ve bütçeniz için iyi bir seçim yapın, Shell FuelSave ile yola çıkın!

İstasyonlarımız

Shell istasyonlarını tercih etmeniz ve sizleri mutlu uğurlamak için hizmet ve servislerimizi yeniledik. Sizlerin memnuniyetlerin paylaşmak Shell markasının önceliklerindendir.