Shell Rimula R4 X ürün fotoğrafı

yağlayıcılar

YENİ SHELL RIMULA R4 X İLE TANIŞIN

Sizin ve motorunuzun yolda birçok zor şartla karşılaştığınızı biliyoruz. Bu nedenle yolculuğunuzun daha kolay geçmesi için çalışıyoruz. Shell bilim insanları Shell Rimula R4 X'i işte bunun için geliştirdiler. Güvendiğiniz Shell Rimula R3 X'in yerini alan yeni ve iyileştirilmiş motor yağı.

Shell Rimula R4 X, ağır vasıtalarınız ve işletmeniz için üçlü koruma sağlar. Daha uzun dayanım, daha temiz ve daha iyi korunan bir motor için özel olarak optimize edilmiş bir katkı maddeleri kombinasyonu içerir.

Aşağıda Rimula R4 X'in size ve işletmenize sunduğu yararlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Motor aşınmasına karşı %30'a kadar* daha iyi koruma.

Shell Rimula R4 X, API ve ACEA ve belli başlı motor üreticilerinin spesifikasyon motor testinde de kanıtlandığı gibi, valf mekanizması, piston segmanı ve silindir gömleğinin kritik alanlarında motor aşınmasına karşı yüksek koruma sağlar.  Bu, motorunuzun yağa en çok ihtiyaç duyulan parçaları üzerinde koruyucu tabaka oluşturacak şekilde geliştirilen özel aşınma önleyici katkı maddelerinin ilavesiyle gerçekleştirilir.

Motorunuzun temiz tutulmasında %50'ye kadar* daha etkili.

Shell Rimula R4 X, motorun tüm alanlarında yağın kalınlaşmasının ve zararlı tortuların oluşmasının önlenmesine yardımcı olur. Bunu yapmak için Shell Rimula R4 X, özel olarak seçilen kurum dağıtıcı katkı maddeleri optimize edilmiş düzeylerde kullanarak yüksek düzeyde motor temizliği sağlar.

Kimyasal korozyona karşı %50'ye kadar* daha iyi koruma.

Yanma gazları, piston segmanı kanallarında yağ ile temas eden ve karter yağ haznelerine geçen zararlı asitler oluşturur. Bu asitler asidi etkisizleştiren ve piston tortularını ve metal yüzeylerde korozyonu önlemeye yardım eden deterjan katkı maddeleri kullanılarak kontrol altına alınır. Shell Rimula R4 X, mükemmel asit kontrolü sağlayarak, hayati motor parçalarının kimyasal olarak korozyona uğramasını önlemeye yardımcı olur.

* Kilit bir motor testindeki API ve ACEA motor yağı spesifikasyon limitlerine kıyasla %, birçok motoru temsil edecek şekilde seçildi.

Öne çıkan içerik

Aracınız için doğru yağı bulun

Aracınıza doğru yağını bulmak için Shell LubeMatch aracımızı kullanın.

SHELL MOBİL UYGULAMASI

Seyahat destinasyonlarından uzman araç bilgilerine ve bu ikisi arasındaki her şeyde yanınızdayız.