Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Direktörü Seher Poyrazoğlu Yavuz, 16. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı’na katıldı.
Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Direktörü Seher Poyrazoğlu Yavuz, 16. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı’na katıldı.

Shell & Turcas, Konya'da 20-24 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenen ve tarım alanında Türkiye'nin en büyük fuar organizasyonu olan 16. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı’na katıldı. Shell & Turcas, fuarda çiftçilere sunduğu özel hizmet ve tasarruf sağlayan ürünlerini tanıttı.

Shell & Turcas, tarım dünyasının tüm paydaşlarını TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde buluşturan 16. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı’na katıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Konya Valiliği ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği desteğiyle düzenlenen fuarda açtığı stantta ziyaretçileri ağırlayan Shell & Turcas, Dynaflex teknolojisi ile üretilen yeni Shell yakıtları ve tarım alanındaki işbirlikleri hakkında bilgi verdi. Fuarı sponsorluğunu üstlenen Shell & Turcas, çiftçilere yönelik avantajlı hizmetlerinin yanı sıra ve Shell Rimula ağır hizmet dizel motor yağlarını da tanıttı. Fuarda çiftçilere yönelik renkli aktiviteler de gerçekleştiren Shell & Turcas, standında yapılan çekilişle ziyaretçilere sürpriz hediyeler dağıttı.

Shell tarım dünyasında büyüyor

Konya’da çiftçiler ile buluşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Direktörü Seher Poyrazoğlu Yavuz, “Verimli yakıtlarımızla, geniş bayi ağımızla ve özel çözümlerimizle çiftçimizin yanındayız. Dynaflex teknolojisi ile üretilen yakıtlarımızla, çiftçilerimize daha tasarruflu ve daha verimli iş yapma imkânı sunuyoruz. Motoru enjektör tortularından temizleyerek yakıt tasarrufu sağlamaya yardımcı olan Shell FuelSave Diesel, eski ve yeni tüm motor teknolojilerinde çalışıyor. Ayrıca, farklı bankalarla yaptığımız anlaşmalarla çiftçilerimize ödeme kolaylıkları sunuyoruz. Tüm sektörlerde olduğu gibi tarım dünyasında da müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırıyoruz” dedi.

Yavuz, Shell & Turcas’ın tarımsal amaçlı otomasyonlu 100 adet tankerle stratejik lokasyonlardaki köylere, çiftçilere güvenli bir şekilde ürün tedarik ettiklerini vurguladı. Yavuz, sektörde farklı bankalar ile yapılan iş birlikleri sayesinde çiftçilere esnek ödeme imkanları sunduklarına da dikkat çekti.

Shell Rimula Ağır Vasıta Dizel Motor Yağları sponsorluğunda Best FM Gazoz Ağacı Programı, Konya Tarım Fuarı’nda canlı olarak yayınlandı. Program sunucusu Cem Arslan, canlı yayında Shell tarafından hediye edilen Rimula R4X madeni yağları çekilişle 30 çiftçiye kazandırdı.

Shell Türkiye Hakkında:

Türkiye’de 1923’ten bu yana faaliyet gösteren Shell, enerji alanında sektöre yeniliklerle, yüksek standartlarla liderlik etmek ve ekonomiye katkıda bulunmak için çalışmaya devam ediyor. Shell, Türkiye’de; “Perakende Satışlar”,“Madeni Yağlar Üretim ve Pazarlama”, “Ticari Filo”, “Toptan Akaryakıt”, “Enerji ve Gaz”, “Doğalgaz ve Petrol Arama”, “Havacılık Satışları”, “Kimya Satışları” ve “Denizcilik Satışları” alanlarında faaliyet gösteriyor. 2006 yılında Turcas A.Ş. ile birleşmesinin ardından Shell & Turcas Petrol A.Ş. kuruldu.

Shell Türkiye’nin Shell&Turcas Petrol A.Ş çalışanları da dahil 800 civarında çalışanı bulunuyor, ülke çapında yaklaşık 15.000 kişiye de dolaylı olarak istihdam sağlıyor. Shell, her gün 1 milyondan fazla misafirini Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış 1000’in üzerindeki istasyon ağında misafir ediyor ve yine her gün 500 binden fazla motorlu taşıta, yüzlerce şantiyeye akaryakıt ikmali yapıyor. 2017 yılında hem dünyada hem Türkiye’de 11 yıldır üst üste madeni yağ pazarının lideri olan Shell, Akdeniz’deki tek gres ve en büyük madeni yağ üretim tesisi olan Derince’deki Madeni Yağ ve Gres Üretimi Tesislerinden geçtiğimiz yıl itibarıyla 61 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla da ülke ekonomisine katkı sağlıyor.