Otomobil sahiplerinin motor yağı tercihlerinde önemli rol oynayan özel servis ustaları ile otomotiv sektörünün uzmanlığı ile öne çıkan ismi Saffet Üçüncü’yü bir araya getirecek olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, “Müşteri odaklı yaklaşımımız, teknoloji liderliğimiz, marka yatırımlarımız ve güçlü ekibimiz başarımızın temel dayanağını teşkil ediyor. Temel amacımız yenilikçi ürünlerimizle, her zaman olduğu gibi, teknolojiyi en üst düzeyde kullanmak ve tüm iş ortaklarımız için sürekli artan değer yaratmak. Yaptığımız çalışmalarla iş ortaklarımızın ve işletmelerin karşı karşıya kaldıkları zorlukları iyi anlıyor ve karşılaşılan sorunlara cevap verecek çözümler üretiyoruz. Yağ teknolojisindeki uzmanlığımız ile sahadaki tecrübelerimizi yenilikçi ürünlere dönüştürüyoruz. İşletmelere değer katmamız, Shell madeni yağlarının tercih edilmesinde büyük önem taşıyor.”dedi.

Shell Helix binek araç motor yağı, yeni nesil araç motorlarının dayanıklılığını artıran ve bu sayede motorun ömrünü uzatan aktif temizleme özelliğine sahip. Shell Helix ayrıca, araç özelliklerine göre yüzde 3’e kadar yakıt tasarrufu da sağlayabiliyor.

Dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden biri olan Shell hem Türkiye hem de küresel madeni yağlar pazarındaki liderliğini 10 yıldır aralıksız sürdürüyor. Petrol Sanayi Derneği’nin (PETDER) Türkiye pazarına ilişkin sektör raporuna göre Shell & Turcas Petrol A.Ş Türkiye’nin*, uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Kline’ın her yıl gerçekleştirdiği küresel madeni yağlar pazar araştırmasına göre de Shell dünyanın** “1 numaralı Madeni Yağ Tedarikçisi” konumunda bulunuyor.

*PETDER 2015 Madeni Yağlar Raporu referans alınmıştır.
**Kline & Company bağımsız araştırma şirketinin 2015 yılı için hazırladığı Global Madeni Yağlar raporu referans alınmıştır.