People standing in a row for a picture

Ünlü sunucu, oyuncu ve radyocu Kadir Çöpdemir, Shell'in ağır hizmet dizel araçlar için ürettiği motor yağı Shell Rimula ile beraber Türkiye'yi adım adım dolaşıyor. Kadir Çöpdemir, Shell ekibinin eşliğinde Türkiye'nin dört bir tarafındaki kamyon, otobüs, traktör ve iş makinası servislerindeki ustaları yerinde ziyaret ediyor ve onlarla keyifli sohbetler gerçekleştirerek akşam yemeklerinde buluşuyor.

Man standing facing the camera and smiling

Türkiye madeni yağ pazarının üst üste 10 yıldır lideri Shell & Turcas, Shell Rimula Ağır Hizmet Dizel Motor Yağları sponsorluğunda ekranların ve radyoların usta ismi Kadir Çöpdemir ile ağır vasıtalara hizmet veren özel servis ustalarını bir araya getiriyor. 25 Mayıs’ta İzmir’de servis sahipleri ve ustalarla biraraya gelen Kadir Çöpdemir, esprileriyle keyifli anlar yaşattı.

Etkinlik; Sakarya, Eskişehir, Ankara, Konya, Kayseri, Trabzon, Balıkesir, Antalya, Gaziantep ve Elazığ'da devam edecek.

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Yağ teknolojisindeki uzmanlığımızı ekranların ve radyoların sevilen ismi Kadir Çöpdemir ile birlikte ustalarımızla bir kez daha paylaştık. Ağır vasıta hizmet dizel araçlar için ürettiğimiz Shell Rimula motor yağımız, hem yakıt tasarrufuna etkisi hem de araç performansına katkısı ile öne çıkıyor. Ustalarımızın motor yağı konusunda uzmanlığı ve tercihi her geçen gün pazardaki ağırlığını artırıyor. Emek yoğun sektörün değerli ustalarını Kadir Çöpdemir'in keyifli sohbetiyle buluşturacağımız için çok mutluyuz" dedi.

Dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden biri olan Shell hem Türkiye hem de küresel madeni yağlar pazarındaki liderliğini 10 yıldır aralıksız sürdürüyor. Petrol Sanayi Derneği’nin (PETDER) Türkiye pazarına ilişkin sektör raporuna göre Shell & Turcas Petrol A.Ş Türkiye’nin*, uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Kline’ın her yıl gerçekleştirdiği küresel madeni yağlar pazar araştırmasına göre de Shell dünyanın** “1 numaralı Madeni Yağ Tedarikçisi” konumunda bulunuyor.

*PETDER 2016 Madeni Yağlar Raporu referans alınmıştır. 

**Kline & Company bağımsız araştırma şirketinin 2015 yılı için hazırladığı Global Madeni Yağlar raporu referans alınmıştır.