İnsanlar kabuk eco marathon araba ICCI 2017 sunulması

Shell, Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’ndaki standında madeni yağ alanındaki en yenilikçi ürünlerini katılımcılara tanıttı. Etkinlikte, 25-28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Shell Eco-marathon Londra’ya katılacak olan Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Fen Takımı aracını sergileyen Shell, geleceğin enerjisine dair ipuçları da verdi. Hem Türkiye toplam madeni yağ pazarında hem de küresel pazarda üst üste 10 yıldır* pazar lideri olan Shell ’in standı ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti.

Kabuk eco marathon tarafından çevrili duran insanlar

Shell’in geniş ürün gamına büyük ilgi

Türkiye toplam madeni yağ pazarında ve global platformda üst üste 10 yıldır* pazar lideri olan Shell, bu yıl yirmi üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2017’de enerji sektörüne yönelik sunduğu ürünler ve çözümler ile pazarın önde gelen firmalarıyla bir araya geldi. Her yıl 1 milyar doların üzerinde yatırımla Ar-Ge’ye verdiği önemin altını çizen Shell, fuarda madeni yağlar alanındaki en yenilikçi ürünlerini katılımcıların beğenisine sundu.

Standart gaz motoru yağlarına oranla yağ ömrünü uzatmayı amaçlayan Shell Mysella Gaz motoru yağları, Shell GTL teknolojisine sahip yeni nesil trafo yağından mükemmel dayanıklılık ve üstün performans sağlamayı hedefleyen Shell Diala Elektrik İzolasyon yağları, ekstra koruma ve uzun ömür sağlamak amacı ile geliştirilen Shell Omala Endüstriyel Dişli yağları ve yine zorlu çalışma koşulları altında yağ ömrünü uzatmaya yönelik Shell Turbo Türbin Yağları ICCI Fuar’ında tanıtıldı.

Kabuk eco marathon arabaya ICCI 2017

Fuarın sürprizi SEM aracı beğeni topladı

Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle fark yaratan Shell, teknoloji ve inovasyon alanında gençlerin gelişimine de katkıda bulunuyor. Gençlerin tasarladığı ve ürettiği enerji tasarruflu araçların “en az enerjiyle en uzun mesafe gitmek” adına mücadele ettiği Shell Eco-marathon yarışmasını düzenleyen Shell, bu yıl fuarda Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Fen Takımı’nın Shell Eco-marathon’da yarışacak aracını da sergiledi. Takım üyelerinden Ata Köklü “Shell, enerji konusunda dünyanın önde gelen firmalarından biri olarak, çevre ve enerji tasarrufu misyonuyla ve vizyonuyla hareket ederek enerji kullanımını azaltmaya yönelik inovatif projeleri destekliyor. 

Bugün burada uzun zamandır takım arkadaşlarımızla emek vererek hazırladığımız aracımızı yarıştan önce sergileyebilme imkanı bulmak bizim için ayrıca gurur verici” diye konuştu. Dünyanın en heyecan verici  öğrenciler arası inovasyon yarışmalarından olan Shell Eco-marathon, yaratıcı teknolojilerin, en ileri seviyede enerji verimliliği elde etmek amacıyla sergilendiği bir platform. Aynı zamanda geleceğin mühendislerini ve bilim insanlarını desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmaya, Türkiye’den öğrenciler 12 yıldır katılıyor.

Shell Madeni Yağlar Ürünleri Hakkında

Shell Türkiye ve küresel madeni yağlar pazarında on yıldır lider* konumda yer alıyor. Madeni yağlar konusunda 70 yılı aşkın birikime sahip olan Shell’in Ar&Ge çalışmaları yürüten dünya genelinde 200’den fazla bilim insanı ve madeni yağ mühendisi bulunuyor. Bu ekipler, müşteriler ile birlikte doğrudan kendi sahalarında çalışarak, onların talep ve ihtiyaçlarına yönelik araştırmalar yaparak, farklı sektörlere yönelik özel çözümler üretiyorlar ve firmaların rekabetçi konumlarını güçlendiriyorlar. Madeni yağ tedarik zincirinin tamamında faaliyet gösteren Shell; yenilikçi yaklaşımı ve Ar-Ge’ye yaptığı yatırımın bir sonucu olarak Hyundai, BMW gibi hem küresel hem de yerel otomotiv distribütörleri tarafından iş ortağı olarak tercih ediliyor.

*PETDER 2015 Madeni Yağlar Raporu referans alınmıştır.

Shell Eco-marathon Hakkında

Shell 12 senedir Türkiye’de, öğrencilerin kendilerini inovasyon, teknoloji ve mühendislik alanlarında geliştirmesine Shell Eco-marathon ile katkıda bulunuyor. Gençleri geleceğin enerji teknolojileriyle çalışan araçlar geliştirmeye teşvik etmek üzere düzenlenen yarışmaya, 2005’ten bu yana Türkiye’den 120’nin üzerinde takım ve 1500’e yakın öğrenci katıldı. 16-25 yaş grubundaki öğrenciler, tasarlayıp ürettikleri araçlarla Shell Eco-marathon’a katılarak en az enerji ile en uzun mesafeyi kat etmeye çalışıyorlar. 2015’te Shell Eco-marathon’u, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) işbirliğiyle ilk kez Türkiye’de düzenleyen Shell Türkiye, yarışmaya Türkiye’nin farklı illerinden 185 üniversite ve lise öğrencisinin katılımını sağladı. 

Yarışmanın ikinci ayağı da 2016’nın Ekim gerçekleştirildi. 2017’de Londra’da ülkemizi 13 takım temsil edecek.