Türkiye’deki önde gelen uluslararası enerji şirketlerinden Shell & Turcas’ta Perakende Satışlar Pazarlama Müdürlüğü görevini 2011 yılından bu yana yürüten Günden Yılmaz, 2016 Mayıs ayından itibaren Shell Güney Afrika Perakende Satışlar Ülke Satış Müdürü olarak kariyerine devam edecek.

2002 yılında Shell & Turcas ailesine katılan Yılmaz, Shell’de Perakende Satış & Operasyon Bölge Müdürlüğü, Perakende Akaryakıt Pazarlama Müdürlüğü görevleri yürüttü. Yılmaz aynı zamanda, 2005-2011 yılları arasında Londra’da bulunan Shell Uluslararası Petrol Şirketi’nde farklı alanlarda görev yapmıştı. Shell & Turcas’taki uzun soluklu kariyerine başlamadan önce Yılmaz’ın pazarlama ve finans alanında tecrübesi bulunuyor.

London Business School ve Colombia University Business School’dan MBA üzerine yüksek lisans derecesi de bulunan Yılmaz; pazarlama, perakende satış ve iş geliştirme alanlarında 17 yıllık deneyime sahip.

Shell’in Global Pozisyonlarında Türkler’in Zaferi

Dünyanın birçok ülkesinden insan kaynağına sahip olan Shell, global çaptaki önemli pozisyonlarına Shell Türkiye bünyesinden atamalarına devam ediyor. 2014 Kasım ayında Shell’in Almanya-Avusturya-İsviçre bölgesi Perakende Satışlar Pazarlama Müdürlüğü görevine atanan Emre Turanlı’dan sonra Günden Yılmaz da Shell Güney Afrika Perakende Satışlar Ülke Satış Müdürü görevine atanarak önemli bir başarıya imza attı.

2016 yılının Ocak ayında Shell Türkiye’nin İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevine atanan Dilek Kızılcık ise Türkiye’ye atanmadan önce yürüttüğü Shell İngiltere İK Müdürlüğü de dahil birçok alanda çeşitli görevlerde bulunmuştu.