Türkiye’de 93 yıldır faaliyet gösteren Shell ve Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi “Yaşam Boyu Eğitim Merkezi” işbirliğiyle hazırlanan “İş Ortaklarımız için Yönetimde Mükemmeliyet Programı” kapsamındaki eğitimler, Shell & Turcas’ın Türkiye’deki 19 iş ortağının katılımıyla 19 Mart’ta başladı.

Mart-Haziran ve Eylül-Kasım olmak üzere toplam 2 dönem ve 16 gün sürecek olan program kapsamında, finans yönetimi, insan kaynakları yönetimi, iletişim ve liderlik gibi konularda kendi alanında uzman eğitimciler tarafından verilecek eğitimler yer alıyor. Shell & Turcas, bu program ile iş ortaklarının kişisel gelişimlerine önemli bir katkı sağlamayı amaçlıyor.

Shell & Turcas CEO’su Felix Faber, konuya ilişkin açıklamasında, “Kişisel gelişimin günümüzün sert rekabet koşullarında 2016 ve ilerisi için hedeflerimize ulaşmamızda kilit rol oynayacağına inanıyoruz. İş ortaklarımıza bu konuda katkı sağlamaktan ve özel sektör – üniversite işbirliğinin güzel bir örneğine imza atmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Programla ilgili görüşlerini dile getiren Shell & Turcas Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı, Satış ve Operasyon Müdürü Burçin Toktamış ise “Her yıl Beyin Fırtınası toplantılarında iş ortaklarımızla bir araya geliyor, onların görüş ve önerilerini dinliyoruz. İş ortaklarımızın değerli görüşleri bu programı oluşturmamızda bize ilham verdi. Hepimiz için çok önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyoruz. Bu vesile ile programımızın hayata geçmesinde büyük rolü olan Operasyon Müdürümüz Olcay Karaçelebi’ye ve Eğitim Müdürümüz Esra Şeyhoğlu’na da özverili çalışmaları için teşekkür ederim” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi’nin İstanbul-Bebek’teki kampüsündeki üniversite dersliklerinde, üniversitenin deneyimli öğretim görevlileri tarafından gerçekleştirilecek eğitim programını tamamlayan katılımcılar özel bir sertifika almaya hak kazanacaklar.

Programın açılışı 18 Mart Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü Kennedy Lodge’da gerçekleşen kokteyl ile yapıldı. Shell yönetiminin, Üniversite yönetimi ve programa kayıt yaptıran Shell iş ortaklarının katıldığı açılış kokteylinde, hoş geldiniz konuşmasını BÜYEM Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Taner Bilgiç yaptı. Daha sonra söz alan Shell Yatırımlar Müdürü Semih Genç programın katılımcılarına bu güzel projenin öncülüğünü yaptıkları için teşekkür ederken, Shell Perakende Satışlar Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz da tüm Shell pazarlarında bir ilk olan bu programın, diğer ülkeler için de bir başarılı örnek oluşturacağını belirtti.