Dünyanın tek marka altında faaliyet gösteren en büyük perakende şirketlerinden biri olan Shell, 12 Aralık Perakende Çalışanları Günü’nü istasyon çalışanlarıyla birlikte sahada kutladı. Türkiye’de akaryakıt sektöründe ilk kez gerçekleşen etkinlik kapsamında Shell & Turcas çalışanları, istasyon çalışanlarıyla sahada biraraya geldi ve bu güne özel aktiviteler düzenledi.

Shell & Turcas, tüm yıl boyunca istasyon çalışanları için özel hazırladığı eğitim programları, yarışmalar ve etkinliklere, 12 Aralık Perakende Çalışanları Günü’nde yepyeni bir heyecan getirdi.

Shell & Turcas çalışanları, gün boyunca istasyonlara yaptıkları sürpriz ziyaretlerde müşterilerini misafir gibi ağırlayan tüm istasyon çalışanlarına teşekkürlerini sundular. Güne özel düzenlenen fotoğraf yarışmasının kazananları ödüllendirilirken, istasyon çalışanları için özel olarak hazırlanan Fark Yaratanlar Dergisi başta olmak üzere şirket içi iletişim platformlarında da yer bulacak.

Sektörde ilk kez yapılan kutlamada, Shell çalışanları, “Sihirli Vardiya” adını verdikleri özel bir program kapsamında, istasyon çalışanları ile sahada omuz omuza çalışarak, onların vardiyalarına ortak oldular. 2 saat önsahada, 2 saat markette gerçekleştirilen çalışma deneyimi, bu kez Perakende Çalışanları Günü kutlamaları çerçevesinde hayata geçti.

12 Aralık günü mümkün olabildiğince çok istasyon gezip kutlama yapan ekibe Shell & Turcas Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı Burçin Toktamış liderlik etti. Shell olarak misafirlerine her gün en iyi alışveriş deneyimini sunmak için canla başla çalışan ön saha ekiplerine büyük önem verdiklerini dile getiren Shell & Turcas Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı Burçin Toktamış “Shell istasyonlarında çalışan saha ekipleri; 70’ten fazla şehirde ve 1000’i aşkın istasyonda, 7/24 misafirlerimize keyifli bir ziyaret yaşatmak için hizmet sunuyorlar. Günde yaklaşık 1 milyondan fazla kişiye, ihtiyaçlarına göre farklılaştırılmış hizmetler ve yenilikçi yakıtlar sunan saha ekipleri büyük bir özveri ile çalışıyorlar.

Dünyanın ve Türkiye’nin en önemli perakende zincirlerinden biri olarak Perakende Çalışanları Günü’nü de misafirlerimizi istasyonlarımızdan mutlu bir şekilde uğurlamak için çalışan çalışma arkadaşlarımızla birlikte kutlayarak sektörde bir ilki gerçekleştirdik. Saha ekiplerimize daima onların yanında olduğumuzu anlatma fırsatı bulduk.” şeklinde görüşlerini paylaştı.

Shell & Turcas tarafından uygulanan Sihirli Vardiya programı, bir yarışma programı değildir, gerçek bir saha operasyonu deneyimidir. Bu program sayesinde isteyen Shell & Turcas çalışanları bir istasyon çalışanının çalışma gününü hem markette hem ön sahada tecrübe ediyor ve gerçek bir istasyon çalışanı gibi temel hizmet adımlarına uyarak vardiyayı tamamlıyorlar. Türkiye’de akaryakıt sektöründe ilk kez kutlanan bu özel günde ise, Shell & Turcas çalışanları istasyon çalışanları ile omuz omuza çalıştı ve istasyonu ziyaret eden kişilere misafir gibi davranarak keyifli bir deneyim yaşattı. Sihirli Vardiya programı, her üç ayda bir artan bir katılımla güçlenerek uygulanmaya devam edecek.