Shell LNG – Yarın’ın Yakıtı

Doğal gaz, yanıcı hidrokarbonların en temizi, çok önemli bir enerji kaynağı. Enerji ihtiyacı olan birçok yer bu gaz sahalarından çok uzakta olduğu gibi boru hattı inşası da oldukça zor ve maliyetli. Biz doğalgazı soğutarak sıvılaştırıyor, daha güvenli ve kolay taşınması için hacmini küçültüyor ve dünya çapında kıtalararası nakliyesini gerçekleştiriyoruz.

LNG temiz, renksiz, toksik olmayan, doğal gaz halindeyken -162ºC (-260ºF)’ye kadar soğutulduğunda sıvı hale gelen bir maddedir. Soğutma işlemi, gazın hacmini 600 kat azaltır, bu da onu daha kolay ve güvenli şekilde depolanabilir ve dağıtılabilir hale getirir.

LNG varış yerine ulaştığında, regazifikasyon tesislerinde tekrar gaz haline getirilir. Borularla, sıcaklık veya elektrik elde edilmek üzere yakıldığı evlere, iş yerlerine ve endüstrilere gönderilir. LNG şu anda aynı zamanda, özellikle nakliyat ağır görev karayolları taşımacılığında. maliyet açısından rekabet yaratan ve daha temiz bir yakıttır,

Türkiye LNG piyasası 2003’ten itibaren gelişme göstermeye başladı. Boru hatlarının ulaşamadığı yerlerdeki çeşitli sanayi kollarının ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefleyen LNG piyasası, özellikle asfalt üretimi, seracılık, kuruyemişçilik, mermercilik, turizm ve otelcilik alanlarında faliyet gösteren müşterilere odaklanmış durumdadır. BOTAŞ’ın Marmaraereğlisi’ndeki ve Egegaz’ın Aliağa’daki terminallerinden ikmal edilen LNG Türkiye’nin dörtbir yanına basınca dayanıklı özel tankerler ile taşınmaktadır. 2003’ten beri özellikle ısıtma alanında kullanılan fuel oil ve toptan LPG gibi ürünlere alternatif oluşturan LNG müşterilerine güvenlik ve bakım avantajları sağlamaktadır.

daha fazlasi Shell Ticari Yakıtlar

Shell Ticari Yakıtlar Hakkında

Shell Ticari Yakıtlar olarak dünya genelinde 18’den fazla ülkede, 5.000’den fazla müşterimize inşaat, taşımacılık, madencilik, petrol arama ve üretim ile şehir içi deniz taşımacılığı gibi farklı iş alanlarında taşıma ve endüstriyel tüketime yönelik yakıtlar tedarik ediyoruz.

Yakıtlarda İnovasyon

Shell bilim insanları, araştırmacılar ve dünya çapında binlerce mühendis, farklı sektörlerden uzmanlarla iş birliği içerisinde yarının çığır açan çözümlerini geliştirmek için çalışıyor.

öne çikan içerik

Enerji ve İnovasyon

Önümüzdeki yıllarda daha çok miktarda, daha temiz enerjiyi açığa çıkarmak için insan dehasını, inovasyon yapma kapasitemizi ve teknolojiyi nasıl kullandığımız.

Shell İstasyon Bulucu

Shell istasyon bulucuyu kullanarak size en yakın Shell İstasyonunu bulun ve rotanızı planlayın.

Shell FuelSave Diesel

Yakıt teknolojisi, işletmelerin verimlilik ve karlılıklarında gerçek bir etki yaratabilir mi? Bizce evet…