YOL HİZMETLERİ

Yol Geçiş Ücretleri

Avrupa yol geçiş ücretleri, euroshell, yakıt kartı

Yol geçiş ücretleri ve vergileri ödemek için Shell kartını yol ve vergi kullanabilirsiniz. Sürücülerin hayatını kolaylaştıran bu sistemde, tüm masraflar tek bir faturaya ekleniyor.

Yol vergileri hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinde uygulanmakta olup, farklı ödeme şekilleriyle ödenebilmektedir. Shell kartınız ile sürücüleriniz yol ücretlerini nakit ödeme derdinden kurtulacak, ücretler tüm filo için geçerli olan tek bir faturaya eklenecek ve bu sayede masraflarınızı daha kolay ve verimli bir şekilde yönetebileceksiniz.

Shell kartı yol ve vergi ödemelerinde kullandığınızda şu avantajlardan faydalanmış olursunuz:

 • Geçiş ücreti ve yol vergisi masraflarınız tüm yakıt maliyetlerinizin yanında Shell Card faturanıza dahil edilir.
 • Masraflarınızı analiz edip en uygun şekilde yönetmenizi sağlayan size özel raporlar sunar.
 • Şirket filonuzun kullandığı güzergâhlara göre en ekonomik ödeme türünün ne olduğu konusunda sizi bilgilendirebiliriz.
 • Otoyol gişe operatörlerinin zorunlu kıldığı durumlarda, uygulanabilir kayıt işlemleri hakkında da sizi bilgilendirebiliriz.

KDV İadesi

Avrupa yol hizmetleri, euroshell, yakıt kartı

İlgili makamlarla sizin yerinize haberleşiyoruz ve iade talebinde bulunacağınız KDV'nin hem miktarını hem de elinize ne zaman geçeceğini tam olarak öğrenebilirsiniz.

KDV'nin hem miktarını hem de elinize ne zaman geçeceğini tam olarak öğrenebilirsiniz.

KDV iade çeşitlerini aşağıda bulabilirsiniz;

 • Net Faturalandırma KDV İadesi.
  Shell Card faturaları için geçerli olup yaklaşık olarak 20 Avrupa ülkesinde
  uygulanır. KDV iadesi fatura kesim tarihinden iki hafta sonra elinizde olabilir.
 • Normal KDV İadesi
  Bu yöntemde iade ödemesi, vergi dairesi adınıza kesilecek KDV'yi transfer ettikten sonra işleme konulur. Net faturalandırmanın izin verilmediği ya da şirketiniz için mümkün olmadığı ülkelerde gereklidir.
 • Aylık KDV İadesi
  Net Faturalandırma hizmetine kaydolan müşteriler içindir. Shell Card kart faturası kapsamına girmeyen bütün faturalar için tamamlayıcı bir unsur olarak devreye girer ve KDV iadeleri her ay hesabınıza yatırılır.
 • İşlem Vergisi İadesi
  Dizel akaryakıt alımlarınıza uygulanan işlem vergisinin bir kısmını alabilirsiniz. Belçika, Fransa, Macaristan, İtalya, Slovenya ve İspanya'da geçerlidir. Vergi iade hizmetlerinden yararlanmak için kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Tüneller Ve Köprüler

Avrupa Tüneller ve Köprüler, euroshell, yakıt kartı

Avrupa seyahatlerinin büyük bir bölümünü köprü ve tünelleri oluşturmaktadır. Bu geçişler çok pahalı olmakla birlikte, yüzlerce Euro’yu bulabilir. Bu ödemeyi etkin bir şekilde yönetebilmek ve Shell Card indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

Shell kartı kullanarak veya diğer ödeme yöntemleriyle Frejus Kart veya Brobizz gibi Avrupa’da yüzlerce köprü ve tünel ücretlerini ödeyebilirsiniz. Tüm geçiş ücretleri Shell Card hesabınıza yüklenir.

Otoban cihazları size hızlı geçiş hakkı tanımakla birlikte, en yoğun olan saatlerde önemli gecikmeleri engeller. Ayrıca, sık seyahatlerde ve bölgesel trafik olduğunda sıklıkla indirim uygulanır.

Feribotlar ve Rola

Avrupa Feribotlar, Rola, euroshell, yakıt kartı

Shell Card ROLA (tren üzerinde kamyon) hizmetleri ve Avrupa feribot geçişi rezervasyonlarında ödeme esnekliği sunuyor. Seyahat süresi ile sürücü dinlenme sürelerini bir araya getirirken işletmenize zaman ve para tasarrufu sağlıyor ve CO2 emisyonlarını azaltıyor.

Shell Card yalnızca karayolu seyahatleri için tasarlanmamıştır. Shell kartınızı kullanarak Avrupa'da yapacağınız bütün seyahat harcamalarınızı ödeyebilirsiniz. Avrupa feribot rotaları ve ROLA (tren üzerinde kamyon) hizmetlerine sahip olduğunuz kolay erişim sayesinde ve tüm masraflar için tek bir fatura kullanarak işletmeniz için zaman ve para tasarrufunda bulunabilirsiniz.

Feribot

Shell Card ile P&O Ferries ve büyük feribot ajansı Transcamion'un Avrupa çapında sunduğu bütün hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

 • Transcamion ile indirimli fiyatlardan yararlanabilir (geçiş sayısına bağlı olarak) ve hatta gerekirse kalkış saatinizi bile değiştirebilirsiniz.
 • P&O Ferries ile sürücüleriniz önceden rezervasyona gerek kalmadan, kendi Shell Card Kartlarını kullanarak terminallerde doğrudan ödeme yapabilirler. 

ROLA (tren üzerinde kamyon)

Hız limitleri, ağırlık limitleri, çalışma saatleri ve çevresel kaygılar, uluslararası taşımacılık rotalarını etkiliyor. Kamyon ve tren seyahatini bir araya getiren ROLA (Rollende Landstraße), zaman ve paradan tasarruf etmenize yardım edebilir.

 • Rail Cargo Avusturya aşağıdaki rotaları sunmaktadır:
  • Salzburg (Avusturya) - Triest (İtalya)
  • Wels (Avusturya) - Maribor (Slovenya)
  • Wörgl (Avusturya) - Brenner (Avusturya)
  • Wörgl (Avusturya) - Trento (İtalya)

ROLA'nın Başlıca Faydaları

 • Sürücünün önceden belirlenmiş dinlenme süresi boyunca seyahat etmesini sağlar.
 • Yakıt tüketimi, yol vergileri ve araç aşınma ve yıpranması dâhil olmak üzere maliyet tasarrufu sağlar.
 • Kamyon geçiş kısıtlamalarından muaf olunur. 
 • Trafik sıkışıklıklarından ve kamyon kontrol noktalarındaki kuyruklardan hızlı geçiş sistemi sayesinde, seyahat ve teslimat zamanını daha iyi planlamaya yardımcı olur.

Yol Yardım

Avrupa Yol Yardım Hizmetleri, euroshell, yakıt kartı

Yol arızaları sizler için büyük bir sorun oluşturabilir. Operasyonunuzun hiçbir zaman durmaması gerektiği için, filonuzda yer alan araçlardan biri arızalandığında, hemen yanıt alabileceğiniz sizlerin yanında olacak bazı ortaklıklar kurduk. Sizlere verilen acil numarayı kolayca arayarak sürücünüz sorununu kendi dilinde ya da birçok dil çevirisine sahip sistemimiz vasıtasıyla anlatabilir, sorunlarınıza rahatlıkla çözüm bulabilirsiniz ve operasyonun devamlılığını sağlayabilirsiniz.

Filonuzun hareket etmesi, işinizin devamlılığını sağlar. Bu yüzden Shell Card kullanıcılarımız kolaylıkla tüm Avrupa’da güvenilir ve etkili yol yardım ekibimize ulaşabilir, yollarına devam edebilirler. Yol yardım ekibimiz 7 gün 24 saat, 3.5 ton üzerindeki araçların hizmetindedir.

Yardım için 08705 746722 numarayı arayabilirsiniz. Araç yol yardım ekibimiz ihtiyacınız olan yardımı size ulaştıracaktır. Yardım tüm Avrupa dillerinde sağlanabilmektedir. Böylece sürücüleriniz rahatlıkla sorunlarını anlatabilir, en yakın yardım merkezinden yardım alabilir.

Servisimize ulaşabilmek için Shell kartı Avrupa’nın yaklaşık 40 ülkesinde kullanabilirsiniz.

Shell Fi̇lo Çözümleri̇’nde Daha Fazlasi

Shell Card Avantajları

Shell Card, Avrupa’daki filonuzu yönetmeniz için attığınız önemli bir adımdır. Siz de Shell Card’ın avantajlarından faydalanmaya başlayın.

Shell Card Başvuru Formu

Shell Card müşterisi olmak için hemen başvuru formunu eksiksiz doldurun, Avrupa'daki filolarınız için yakıt kartına sahip olun.