Shell Rimula R4 ürün fotoğrafı

Yüksek güçlü, modern motorlar için eşsiz, etkin teknoloji

Çalışma şartlarınız ne kadar sıcak, soğuk, eğimli, tozlu, çamurlu veya uzun olursa olsun, yağınızın tüm koşullar altında motorunuzu koruyacağından emin olmak istersiniz. 

Shell Rimula ağır iş dizel motoru yağlarının Dinamik Koruması üç kritik alanda durmaksızın çalışır:
1. Asit kontrolü– performansı kanıtlanmış katkı maddeleri, yakıt yanarken oluşan asitlerden kaynaklanan korozyona karşı korumaya yardımcı olur.
2. Tortu kontrolü - motoru sürekli performans ve uzun ömür sağlayacak şekilde temiz tutar.
3. Aşınma kontrolü - hareketli metal motor parçalarını birbirinden ayrı tutarak motor ömrünü uzatır.

Shell Rimula R4

Shell Rimula R4 teknolojisi, turbo şarjlı, içten soğutmalı ve egzoz gazı devridaimine sahip modern motorları korumak amacıyla geliştirilmiştir. Shell Rimula R4, valf mekanizmasındaki yüksek basınçlı temaslardan, piston ve segmanlardaki aşırı sıcaklıklara kadar, motorunuzdaki tüm koşullara uyum sağlar ve modern filolar için tek yağlı çok yönlü bir çözüm sunarak bakım ve işletme maliyetlerinizi en aza indirmenizi sağlar.

Koruyucu güç

Son derece dayanıklı çift işlevli katkı maddesi bileşeni, modern düşük emisyonlu motorlarda görülen yüksek kurum ve kirlilik düzeyleri dahilinde yağın kalınlaşmasına karşı ekstra koruma sağlar. Bu, US 2004, Euro 3 ve Euro 4 turboşarjlı motorlarda görülen ağır hizmet çalışma koşulları altında bile yağın akmaya ve koruma sağlamaya devam etmesine olanak sağlar.

Daha iyi koruma için aktif teknoloji

Shell Rimula R4 performansı iyileştirmek için konvansiyonel katkılarla birikte çalışan çift işlevli moleküller içerir. Bunu, aşınma ve tortu kontrolü sırasında yüksek güçlü modern motorlarda görülen islerin yakalanmasına yardımcı olarak gerçekleştirir.

Eşsiz aktif teknoloji

Çift işlevli katkı maddesi bileşeni kullanımının desteklediği artan eşsiz dispersan ve deterjan bileşiminin performans faydaları, eski nesil yağlara kıyasla (API CH-4/ACEA E5) motor temizliğinin ve viskozite kontrolünün artışı şeklinde görülür.

Daha İyiTemizlik: Shell Rimula R4 teknolojisi, ASTM Caterpillar 1R motor testinde, eski nesil yağlara göre açıkça görünür bir iyileşme göstermektedir.

Daha iyi akış: gelişmiş dispersan sistemler, kurum birikmesi sonucu oluşan kalınlaşmaya karşı koyarak, yağın düzgün bir şekilde akmasını sağlar. Shell Rimula R4 , Mack T8E testinde, ACEA ve API spesifikasyonları ile ilgili asgari gereksinimlerinden %75'e kadar belirgin şekilde daha iyi bir performans göstermekte ve tipik bir API CH-4 teknolojisi ile kıyaslandığında iyileşme göstermektedir.

Motor aşınması: Shell Rimula R4 , Mack T10 ve Cummins M-11 EGR testlerinde, piston segmanı ve piston yüzeyi aşınması ile ilgili API CI-4 ve ACEA E7 limitlerinin üzerindedir Özellikle, API CI-4 piston yüzeyi aşınması ile ilgili gereklilikleri %50'ye varan bir oranda fazlasıyla geçmektedir.

Gözle Görünür Şekilde Daha Az Aşınma: Cummins M-11 EGR aşınma testinde, Shell Rimula R4 ve testi geçen API CI-4 yağı arasındaki fark, piston yüzeyi aşınma izlerinde görülmektedir.

Yüksek güç kullanımı

Laboratuvar oksidasyon testlerinde rakiplerinden %30 daha uzun ömürlü olduğu görülen Shell Rimula R4'ün, yüksek sıcaklık altında bile bozulmaya karşı koyduğu kanıtlanmıştır. Shell Rimula, kanıtlanmış performansının etkisiyle, Avustralya yol katarlarının gerçek dünya koşullarında %30'a kadar daha düşük demir aşınması sağlayarak motorunuzun ihtiyaçları için Dinamik Koruma sağlar.

Shell Rimula R4'ü kullanmalı mısınız?

  • Shell Rimula R4, dünyanın birçok lider motor üreticisinden aldığı çok sayıda onay ve spesifikasyon ile, karayolu lojistiği, genel nakliye ve toplu taşıma işletmecileri için mükemmel bir seçimdir.
  • Çok sayıda ağır hizmet motor uygulaması için uygundur. Euro 2, 3 ve bazı Euro 4 motor teknolojileri için uygundur.
  • Shell Rimula R4, aşınma ve tortulara karşı sağladığı mükemmel koruma sayesinde, artan ısı ve strese karşı bir direnç göstermenin gerekli olduğu çok sayıda yüksek güçlü ağır hizmet dizel motor uygulaması için idealdir.

Dizel partikül filtresi gibi en son kontrol teknolojisi ile donatılmış taşıtlarda, Shell Rimula R4 L, R6 LM ya da LME gibi düşük emisyonlu ürünlerimizin kullanılmasını öneriyoruz.

Teknik özellikler ve onaylar

SAE viskozite numarası: 15W-40
API CI-4, CG-4, CF-4, CF; ACEA E7, E5; Global DHD-1, Cummins CES 20071, 72, 76, 77, 78; Cat ECF-1-A; DDC 93K215; Mack EO-M, EO-M+; MAN 3275; MB Onay 228.3; Renault Kamyonları RLD-2; Volvo VDS-3

Öne çıkan içerik

Shell LubeMatch

Aracınıza doğru yağını bulmak için Shell LubeMatch aracımızı kullanın.