Shell Rimula R2 Extra

Tortulara karşı ek koruma sağlar

Çalışma şartlarınız ne kadar sıcak, soğuk, eğimli, tozlu, çamurlu veya uzun olursa olsun, yağınızın tüm koşullar altında motorunuzu koruyacağını bilmek istersiniz. 

Shell Rimula ağır iş dizel motoru yağlarının Enerjili Koruması üç kritik alanda durmaksızın çalışır:

  1. Asit kontrolü– performansı kanıtlanmış katkı maddeleri, yakıt yanarken oluşan asitlerden kaynaklanan korozyona karşı korumaya yardımcı olur.
  2. Tortu kontrolü - motoru sürekli performans ve uzun ömür sağlayacak şekilde temiz tutar.
  3. Aşınma kontrolü - hareketli metal motor parçalarını birbirinden ayrı tutarak motor ömrünü uzatır

Shell Rimula R2 Extra Multi

Shell Rimula R2 Extra Multi Enerjili Koruma yağında, kiri uzaklaştırıp motorunuzu temiz tutarak, motorunuza uyum sağlayan kanıtlanmış katkı maddesi bileşimlerini kullanılır. Bu yağ, motorunuzun ihtiyaçlarına cevap vererek, bir yandan ısı kaynaklı katılaşmaya karşı direnç gösterirken, diğer yandan tortu ve aşınmalara karşı güvenilir ve sürekli koruma sağlamak için gerektiğinde koruyucu enerjisini açığa çıkarır. Lider motor üreticileri tarafından onaylanan Shell Rimula R2 Extra Multi turboşarjlı motorlar dahil olmak üzere birçok ağır iş uygulamalarında kullanıma uygundur.

Koruyucu güç

Shell Rimula R2 Extra Multi, turboşarjlı ve turboşarjsız ağır iş dizel motorlarında tortulara karşı gerekli olan ek bir koruma sağlar.

Ekstra tortu kontrolü

Daha yüksek güçlü ya da turboşarjlı motorlarda ekstra koruma sağlamak için Shell Rimula R2 Extra Multi'de API CF-4'ye uygun yağlar gibi daha temel yağlara kıyasla %20'ye kadar daha fazla aktif tortu kontrolü katkı maddesi bulunur. Bu performans, Mercedes-Benz, MAN ve Volvo gibi öncü motor üreticilerinin gerektirdiği motor testlerine olan uygunlukları ile gösterilmiştir.

Shell Rimula R2 Extra Multi 'yi kullanmalı mısınız?

  • Sıcaklıkların ve gücün, turboşarjsız motorlara kıyasla daha yüksek olduğu Mercedes-Benz, Volvo ve diğer üreticilerin ürettiği turboşarjlı motorda, birikinti oluşumuna karşı güçlü koruma sağlar. Kısa ve uzun mesafeli nakliye için idealdir.
  • Daha eski turboşarjlı motorlara sahip olan ve yüksek sıcaklıkta faaliyet gösteren ağır iş otobüs işletmecileri için uygundur. Mercedes-Benz, MAN ve Volvo gibi başlıca otobüs üreticileri tarafından onaylanmıştır.
  • Daha yüksek güçlü, turboşarjlı motorlar dahil olmak üzere birçok tarım uygulamasında çok yönlü yüksek performanslı koruma sağlar.


R2 Extra Multi yağları nasıl güvenli bir şekilde  kullanılır?

Shell Rimula R2 Extra yağlarının, önerilen uygulamaya göre uygun şekilde kullandığınız sürece ciddi bir sağlık ya da güvenlik tehlikesi arz etmesi olası değildir. Cilde temasından kaçınmanız ve kullanılmış yağa karşı dayanıklı eldivenler giymeniz gerekir. Yağın cildinize temas etmesi durumunda, derhal sabunlu su ile yıkayın. Kullanılmış yağları atmak için yetkili bir toplama noktasına götürün. Toprağa, kanalizasyona ya da suya dökmeyin.

Öne çıkan içerik

Shell LubeMatch

Aracınıza doğru yağını bulmak için Shell LubeMatch aracımızı kullanın.