• Kasım 2005'te, Botaş'ın düzenlediği "Kontrat Devir İhalesi" sonucunda yıllık 250 milyon m³ doğal gaz ithal etmeye hak kazanmıştır. 
  • 2007 yılında Gazprom Export ile Gaz Alım Satım sözleşmesi imzalayan Shell Enerji A.Ş., ticari faaliyetlerine Aralık 2007 itibariyle başlamıştır. 
  • Shell Enerji A.Ş. Türkiye'de boru hatları ile doğal gaz ithalatı yapan ilk özel şirkettir. 
  • Türkiyeve Avrupa'daki enerji kaynaklarını çeşitlendirmek için bölgesel projelerin geliştirilmesine destek veren Shell Enerji A.Ş. , Türkiye'deki doğal gaz sektörünün liberalizasyonu için de aktif olarak çalışmaktadır.

Avrupa'da Shell

Shell'in Avrupa'daki doğal gaz pazarlama ve ticareti işlerini Shell Energy Europe Limited yürütmektedir. Shell, Avrupa doğal gaz piyasalarında lider bir role sahiptir. Shell Avrupa’daki binlerce müşterisine, gaz tedariği, elektrik ve emisyon risk yönetimi ve optimizasyonu konularında destek sağlamaktadır. 17 farklı ülkede hizmet veren Shell Avrupa'nın en büyük enerji tedarikçilerinden biridir. Shell, Avrupa'da karbondioksit (CO2)ticareti yapan ilk şirkettir.

Dünyada Shell

Doğal gaz alanında 40 yılı aşan tecrübesiyle Royal Dutch Shell, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya doğal gaz piyasalarının önde gelen şirketlerindendir. Uluslararası petrol şirketleri arasında en büyük sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) payına sahip olan Shell'in çeşitlendirilmiş ve güvenilir tedarik kaynakları Shell’e dünyadaki enerji şirketleri arasında çok avantajlı bir konum kazandırmaktadır.

Yılların tecrübesi ve birikimiyle Shell, doğal gaz ihtiyaçlarınızı karşılamak için yardıma hazırdır.

Kurumsal müşterilerimiz için

Bize Ulaşın

Doğal gaz hakkında her türlü sorunuz için bize ulaşabilirsiniz.

Neden Shell?

Neden şirketinizin gaz tedarikçisi olarak Shell'i tercih etmelisiniz?

Öne çIkan içerik

Çevre

Shell, enerjiyi sorumluluk bilinciyle temin ederek dünyanın, kullanılan enerjinin gezegene minimumdüzeyde etki yaptığı bir geleceğe doğru yol almasına yardımcı olur.

Enerji ve İnovasyon

Önümüzdeki yıllarda daha çok miktarda, daha temiz enerjiyi açığa çıkarmak için insan dehasını, inovasyon yapma kapasitemizi ve teknolojiyi nasıl kullandığımız.

Shell Eco-marathon

En az enerjiyle en uzun mesafe
Öğrenciler 1 litre yakıtla ve 1 kws enerjiyle en uzun mesafeyi katetmek için yarışıyor