Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Shell & Turcas hayallerdeki geziyi gerçekleştirdi

Shell & Turcas Petrol A.Ş, dünyanın 5. en büyük, avrupanın 2. en büyük gemisinde 1000 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği bayi gezisinde, 75 yılı aşkın süredir birlikteliği devam eden en eski bayilerini plaket ile ödüllendirdi. Shell & Turcas Petrol A.Ş’nin Türkiye’nin dört bir yanındaki bayilerini bir araya getirdiği organizasyon, Avrupa’da, gemide gerçekleştirilen en büyük şirket organizasyonu olarak tarihe geçti.

Shell & Turcas Petrol A.Ş, ikinci kuruluş yılını Avrupa’da bugüne kadar gemide düzenlenen en büyük bayi organizasyonuyla kutladı. Shell ve Turcas birleşmesini kutlamak amacıyla 14-22 Kasım tarihleri arasında düzenlenen ve yaklaşık 1000 kişinin katıldığı gezi, Dünya’nın en büyük beşinci, Avrupa’nın ise ikinci gemisi olan Voyager of the Seas’de gerçekleştirildi. Bayiler, bu gezi için, Adana, İzmir, Ankara’dan birer, İstanbul’dan ise 2 özel uçakla Barcelona’ya transfer edildi.

“Shell ile Devr-i Alem” adı altında düzenlenen bayii gezisinde Shell bayileri 5 ülkede 8 şehri gezdi. 8 gece 9 gün süren gezi boyunca Shell’in konuğu olan bayiler Nice, Cannes, Monaco, Monte Carlo, Florence, Rom, Vatican, Palermo, Napoli, Barcelona gibi Avrupa’nın en popüler ülke ve şehirlerini gezme, farklı kültürleri tanıma fırsatı buldu.

Shell & Turcas Petrol A.Ş. İcra Kurulu Başkanı George Spanoudis, bayilerin eşleri ile birlikte, yaklaşık 1000 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonla ilgili yaptığı açıklamada “Şirketin kuruluşundan bu yana geçen 2 yıllık zaman diliminde, kutlanmayı hak eden büyük başarılara imza attık. Bir yandan takım ruhuyla markamızı sektörün farklı alanlarında liderliğe taşırken, öte yandan yarattığımız ortak kültür, uyumlu işbirliği sonucunda elde ettiğimiz başarılar ‘En Beğenilen Şirket” ünvanını almamızı sağladı” diyerek düzenlenen bayi gezisiyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Amacımız, iki buçuk yıllık performansımıza yakışır bir organizasyon düzenlemekti. Yıllardır hayalini kurduğumuz bu bayi gezisini gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz ve gururluyuz. Bu gezi, her yönüyle bir ilk olmalıydı. Çıtayı yine yüksek tuttuk; Avrupa rekortmenliği… Bu geziyle ilgili her rakam, Avrupa ölçeğinde bir gemide düzenlenen en büyük şirket organizasyonu olduğunu kanıtlıyor. Türkiye’nin her bölgesinden bayilerimizin katılımıyla, Dünya’nın en büyük beşinci, Avrupa’nın ise ikinci gemisi Voyager of the Seas ile 5 farklı ülke ve 8 farklı şehri gezdik.”

Şirket birleşmelerinde iki şirketin üst düzey yöneticilerinin masa başında attığı imzaların sadece başlangıç olduğunu vurgulayan Spanoudis, “Asıl birleşme, doku uyumu gibidir; süreç içinde gerçekleşir. Hayatta, yani sahada... Son tüketiciye ulaştığınızda aynı marka kimliği altında...” dedi. 2006’da Shell ile Turcas arasında başlayan ortaklığın, sahada dokuların uyumuyla sonuçlandığını kaydeden Spanoudis ”Birleşmeden beklediğimiz sonucu, 1+1’den 3’ü çıkarabilmeyi başardık. Başarımız, Grubumuz tarafından da onaylandı. Birleşme modelimiz, Grup içerisinde en başarılı birleşme modeli olarak gösteriliyor ve bu modelin, Grubumuz tarafından diğer ülkelerde de uygulanması planlanıyor” diye konuştu.

Nevşehir’den Bursa’ya kuşaklar boyunca Shell
Shell & Turcas Petrol A.Ş bayii gezisinin, İspanya’nın Barcelona kentinde gerçekleştirilen gala gecesinde ise Shell & Turcas’ın en eski bayileri, uzun hizmetleri ve Shell’e olan bağlılıklarından dolayı plaketle ödüllendirildi.

En eski bayiler olan ve 75 yılı aşkın bir süredir hizmet veren Mahizer Salcıoğlu - Aydın, Akın Koll. Şti D.Aşkın ve L. Akın Varisleri - Ordu ve Kılıçaslan Oto Petrol A.Ş.- Malatya’daki bayilere plaketlerini, İcra Kurulu Başkanı George Spanoudis verdi. Ödül alan bayiler arasında iki kuşak önce dedeleri tarafından kurulan ve plaketlerini torunları aracılığıyla teslim alanlar da vardı. En az 20 yıldır Shell bayisi olarak hizmet veren diğer bayiler de gecede ödüllendirildi...

Gala gecesinde, Türk ve İspanyol sanatçılardan oluşan ünlü Flamenco-Alaturka dans topluluğu bir gösteri sahneledi. İspanyol müzikleriyle başlayan gece, Karadeniz, Ege Anadolu türküleriyle devam etti.

“Shell ile Devr-i Alem’’de Yasemin Boran’la astroloji seansı
“Shell ile Devr-i Alem”
adı altında Setur tarafından düzenlenen geziye katılan Shell bayileri, ‘’Voyager of the Seas’’ gemisinde konakladıkları süre boyunca da çeşitli aktiviteler sayesinde keyifli vakit geçirme imkanı buldular.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen Shell bayileri, tavla ve futbol turnuvasından F1 Slot Car yarışlarına,eşler için özel olarak organize edilen astrolog Yasemin Boran’ın katıldığı astroloji seanslarından, detox programına, yemek kursuna, kadar çok çeşitli aktivitelere katıldı. Geminin alışveriş caddesinde bayiler için özel olarak hazırlanan Türk Gecesi’nin yanı sıra broadway şovu ve buz pateni gösterileri ile bayiler keyifli anlar yaşadı.

Şarkı yarışmasında birbirilerine rakip olan bayiler Karayipler ve Kanarya Adaları gibi dünyanın en popüler turizm merkezlerinde tatil imkanı kazandılar. Keyifli ve unutulmaz hatıralarla geçen gezi, Shell bayilerinin talebi üzerine gerçekleşen teşekkür gecesi ile son buldu.