Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Shell Advance’den Motoshow 2008’de ziyaretçilere 5 motosiklet hediye...

Motoshow 2008’de Shell Advance sürprizlerle dolu… Shell Advance, MotoGP ve Dünya Superbike Şampiyonası’nda Ducati’nin birincilik kazandığı motosikletleri fuarda sergilerken motor tutkunlarına da binlerce sürpriz hediye kazanma şansını sunuyor

20-23 Mart 2008 tarihleri arasında CNR Expo Center’da gerçekleştirilecek olan Motoshow 2008 Fuarı’na, Shell Advance’in hazırladığı özel sürprizler damgasını vuracak. Ducati’nin tek motosiklet yağı Shell Advance, Ducati ekibinin MotoGP Dünya Şampiyonası ve Dünya Superbike Şampiyonası’nda pistlerde yarıştığı ve ekibi şampiyonluğa taşıyan motosikletlerin birebir aynısı olan modelleri Motoshow 2008’de motor sporu tutkunlarıyla buluşturacak.

Shell Advance tarafından sergilenecek olan motosiklet modellerinden biri MotoGP 2007’de Casey Stoner'ı birinciliğe taşıyan üstün özelliklere sahip motosikletin geliştirilmiş modeli olan Ducati Desmosedici 2008, diğeri ise Dünya Superbike Şampiyonası’nda Troy Bayliss'i şampiyonluğa taşıyan Ducati 1098 F08 modeli. Shell Advance’in motor tutkunlarına sürprizi Ducati motosikletleri ile sınırlı kalmıyor. Shell Advance hediye duvarına uğrayan fuar ziyaretçileri, binlerce sürpriz hediyeye sahip olma imkanının yanı sıra, motosiklet kazanmak için simulatörde yarışma hakkını kazanacak talihliler, yarış heyecanını yaşayarak 5 motosikletten birini kazanma şansını da yakalayacaklar.

Ducati’nin tek motosiklet yağı; Shell Advance
Ducati motosikletlerine üstün performans kazandıran Shell Advance motor yağları, Shell mühendisleri tarafından motoru güçlendiren ve koruyan bir yapıda özel olarak tasarlanıyor. MotoGP ve Dünya Superbike Şampiyonası’nda Ducati’yi birinciliğe taşıyan motosiklet yağı Shell Advance Ultra 4, Shell teknolojisiyle mükemmel motor koruması ve performansı sağlıyor. Düşük sürtünmeye sahip yağ teknolojisi motorda performans artışı sağlarken en zorlu sürüş şartlarında dahi motorun ömrünü uzatıyor. Shell ile Ducati arasında yapılan başarılı teknik işbirliği ile geliştirilen motor yağları tüketicilerin kullanımında da mükemmel sonuçlar sunuyor.

Motoshow 2008’de tüketicisiyle buluşacak Shell Advance motor yağları serisi, motoru temiz tutmak ve aşınmasını önlemek için özel olarak geliştiriliyor. Her motor tipine uygun olarak tasarlanan Shell Advance serisi, motor tutkunlarına ihtiyaçları doğrultusunda benzersiz seçenekler sunuyor.

Shell Advance’den binlerce sürpriz hediye…
Yaklaşık 150 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen İstanbul Motoshow 2008 için Shell’in hazırladığı sürprizler bitmek bilmiyor. Fuarda Shell tarafından hazırlanan hediye duvarında binlerce sürpriz hediye de ziyaretçileri bekliyor. 4 günlük fuar süresince kurulu olacak Shell Advance hediye duvarı, fuarı ziyaret edenlere heyecanlı anlar yaşatacak. Ziyaretçiler hediye duvarında yer alan 960 kutu içerisinden motosiklet tutkunlarına yönelik sürpriz hediyelere sahip olma imkanının yanında, SHELL’in belirleyeceği kurallar çerçevesinde katılanların beceri ve yeteneğine dayalı olarak özel simülatörlerde birbirleriyle yarışarak motosiklet kazanma şansını da yakalayacaklar. Simülatör yarışmasına katılma hakkı kazanan hız tutkunları ise büyük ödül için yarışacak. Heyecanın giderek artacağı yarışma sonunda, o gün için belirlenen yarışma kurallarına göre sıralamalarda en önde gelerek kazanan 5 kişi Kanuni motosikletlerinden birine sahibi olabilecek.

Shell Advance – Ducati’nin tercih ettiği motosiklet yağı Shell’in 1999 yılından bu yana Ducati ile yarış pistlerinde devam eden verimli bir işbirliği bulunuyor. Shell Advance mühendisleri tarafından Ducati motosikletleri için özel geliştirilen performans yakıtları sayesinde Ducati pistlerde birinciliği elden bırakmıyor. Shell, Ducati ile yürüttüğü işbirliği çerçevesinde, Ducati Corse yarış ekipleri için geliştirdiği üstün performanslı Shell Advance Motosiklet Yağlarını üretirken, Ducati motosikletlerinin fabrika çıkışında ilk dolum yağı olarak da Shell Advance tercih ediliyor.