Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Shell, Madeni Yağlarda 2007’nin lideri

Türkiye’deki her 4 madeni yağ satışının 1’i Shell’den

Petrol Sanayi Derneği (PETDER)’in 2007 yılsonu madeni yağlar satış sonuçları açıklandı. Buna göre, dünyada en büyük küresel madeni yağlar pazarlama şirketi olan Shell, 2007 yılında Türkiye’de de madeni yağ sektörünün lider şirketi oldu. Dünya genelinde yaklaşık 120 ülkede satışa sunulan Shell Madeni Yağlar ve Gresleri, tüketicilerin kullandığı motor yağlarından deniz yağlarına, gıda üretiminden ağır sanayiye, tarım sektörüne kadar farklı sektörlerde yer alan ürünlere uzanan geniş yelpazede üretim ve satış gerçekleştiriyor. Shell’in Türkiye’deki madeni yağ portföyünde, dünyanın en güvenilen madeni yağ markaları olan; Shell Helix, Shell Rimula, Shell Advance, Shell Tellus, Shell Spirax, otomobil bakım ürünleri portföyü yer alıyor.

Küresel madeni yağ markası kategorisinde liderlik konumunu koruyan Shell Madeni Yağlar ve Gresleri, Türk tüketicilerinin de güvenini arttırarak, 2007’nin en çok satan madeni yağ ünvanını almayı başardı.

PETDER 2007 yılsonu madeni yağlar satış sonuçları ile ilgili açıklamada bulunan Shell & Turcas Petrol A.Ş. Madeni Yağlar Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi M. Hakan Ehlidil, elde ettikleri başarının formülünü ise şöyle açıkladı:

“Bu başarı, mükemmel takım çalışması, ekibin enerjisi ve motivasyonu, iş kolları arasındaki sinerji, Shell & Turcas ortak girişimi ile kazanılan hızlı büyüme ve dağıtım ağındaki genişlemeden kaynaklanmıştır. Shell şirketi olarak, madeni yağ kategorisinde dünyada da bir numarayız. Hem marka hem de satış hacmi bazında Türkiye’de de bir numara olmamız, ülkemizde sürdürülebilir büyüme stratejimizin sonuçlarını vermekte olduğunu ortaya koyuyor. Güven duyulan markalarımız, en yeni teknolojiyi kullanmamız, müşterilerimizle yakın işbirliği içinde olmamız sayesinde büyümemizi sürdürüyoruz.”

Global Madeni Yağ Markası Kategorisinde Liderliğini Koruyor
2006 yılında, pazar araştırma ve analiz şirketi Kline tarafından yapılan bağımsız araştırmaya göre, en büyük global madeni yağlar pazarlama şirketi seçilen Shell, 2007 yılında Türkiye’de en çok madeni yağ satan şirket olarak başarısını taçlandırdı.