Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Shell ve Maserati global işbirliği anlaşması imzaladı...

Teknolojik petrol ürünleri üreten dünyanın lider enerji üreticisi Royal Dutch Shell plc’nin yan kuruluşu olan Shell International Petroleum Company Ltd. ve otomotiv sanayinin prestij, zarafet ve lüks sembollerinden olan Maserati SpA., global teknolojik ve ekonomik işbirliği anlaşması imzaladı.

Maserati otomobillerinde Shell motor yağlarının tavsiye edilmesini içeren anlaşma, Shell Madeni Yağları Akdeniz Bölgesi Genel Müdürü Rob Miesen ve Maserati CEO’su Roberto tarafından imzalandı. Anlaşma ayrıca, Shell’in “Maserati Corse”ye ve İtalyan otomobil üreticisinin potansiyel müşterileri için sunduğu güvenlik ve ileri seviyede sürüş eğitimi olan Master Maserati’ye sponsorluğunu da kapsıyor.


İki kuruluşun teknolojideki liderliği
yenilikçi ürünler ortaya çıkaracak

Shell ve Maserati’nin bu anlaşması, iki kuruluşun müşteriye mükemmeli sunma, yenilikçilik ve teknolojideki liderlik gibi kendi alanlarındaki başarıyla dolu süregelen geleneğinin sonucunda gerçekleştirildi.


Shell Grubu, dünyanın en büyük yakıt perakendecisi olarak ürünlerini tüm dünyadaki yaklaşık 45 bin adet satış noktası üzerinden pazarlıyor. Ayrıca Shell’in markaları dünyanın en çok bilinen markaları ve Shell’in madeni yağları da global anlamda dünyanın 1 numaralı markası. Shell madeni yağ markaları, ürün teknolojisi ve işlevlerindeki mükemmellikle Shell’in dünya genelinde tercih edilen bir marka olmasına katkıda bulunuyor.


Shell’in ürün ve hizmetleri, Shell Grubu’nun teknolojideki liderliğiyle kalite araştırmasına kesintisiz yatırım yapmasının bir sonucunda ortaya çıkıyor. Motor yüzeylerinin temiz kalmasını sağlayarak aktif olarak tortu birikimini engelleyen yenilikçi Shell Helix motor yağları ve Shell V- Power ürün portföyündeki çeşitli yakıtlar bunların başlıcaları.


Otomobil sektöründe Maserati en büyük prestije sahip markaların başında geliyor. 90 yıldan uzun bir süredir zarif hatlara sahip, yüksek performans sunan ve teknolojik yenilikler getiren özgün otomobiller üretiyor. Dört kapılı otomobiliyle (Quattroporte) Maserati, “sportif lüks sedanlar” sınıfında tamamen yeni bir segment yaratırken, pistlerde de geçmişindeki F1 Dünya Şampiyonluğu ile 2005 yılında ulaşılan FIA GT1 Üreticiler Kupası Şampiyonluğu ve 2006 yılında Indianapolis’te elde edilen 500 Mil zaferinin üzerine yeni başarılar ekliyor.