Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Shell, Komatek Fuarı’nın Yıldızıydı

Shell Madeni Yağlar ve Ticari Akaryakıtlar, inşaat sektörüne sunduğu bütünleşik çözüm paketleriyle Komatek 2007 Fuarı’nın yıldızı oldu.

Shell Madeni Yağlar ve Ticari Akaryakıtlar, 15 – 20 Mayıs 2007 tarihleri arasında Ankara‘da 10. Uluslararası İş ve İnşaat Makine, Teknoloji ve Aletleri İhtisas Fuarı Komatek’e katıldı. Komatek 2007’de geliştirilmiş Yeni Shell Diesel Extra yakıtı ve Shell Rimula Ağır Hizmet Dizel Motor Yağları ile ağır çalışma koşulları altındaki iş makinelerinin sorunsuz ve verimli çalışmasına yönelik çözüm paketlerini sergileyen Shell, büyük ilgi gördü. Özellikle Shell Rimula, Shell Tellus ve geliştirilmiş Yeni Shell Diesel Extra'nın öne çıktığı Shell Standı fuar süresince ziyaretçi akınına uğradı. Shell’in Madeni Yağlar ve Ticari Akaryakıtlar satış, pazarlama ve teknik departman yetkilileri, ziyaretçilere bilgi vermek üzere fuar boyunca standda hazır bulundu. Patenli Shell hostesiyle standa yönlendirilen ziyaretçiler, Shell standının ferah ve rahat ortamında soluklanma fırsatı da buldu.


İnşaat Sektörüne Komple Çözümler
İnşaat sektörüne, ağır çalışma koşulları altındaki iş makinelerinin sorunsuz, verimli ve sürekli çalışmasına yönelik komple çözüm paketleri sunan Shell, bu ürün ve hizmetleriyle şirketlere çözüm ortağı oluyor. Shell'in her geçen gün büyüyen inşaat sektörüne özel yaklaşımı, ağır iş şartlarında ortaya çıkan tüm yağlama ve yakıt problemlerini çözüme ulaştırıyor.


Shell, şirketlere, yağ, yakıt ve greslerden oluşan ürün paketlerinin yanı sıra, özel amaçlı ekipman desteği, teknik servis ve eğitim hizmetleri de sağlayarak yağlama çözümleri konusunda destek oluyor.


Özel program desteği ile iş makinelerinden yağ numuneleri alan Shell, bu numuneleri Derince’deki Laboratuarı’nda analiz ederek sistemde oluşan sorunları, maliyeti yüksek arızalar oluşmadan önce tespit ediyor.


Bütünleşik Ürün Skalası
Shell’in inşaat sektörüne yönelik sunduğu çözümlerde, tüm ihtiyaçlara cevap veren ürünleri dikkat çekiyor. Geliştirilmiş yağlama paketi Shell Rimula, motora kattığı güç, dayanıklılık ve koruma sayesinde motorun ömrünü uzatırken, kullanıcılarına da para ve zaman tasarrufu sağlıyor.


Hidrolik yağlar üzerindeki devamlı artan basınca bağlı olarak formüle edilen yeni nesil Shell Tellus, korozyon, kirlenme, tortu oluşumu, filtre tıkanması ve aşınmanın artması gibi, temel ekipmanların bozulmalarına neden olan problemlerin üstesinden geliyor.


Geliştirilmiş Yeni Shell Diesel Extra ise motordaki ateşlemeyi hızlandırarak yanma sürecini geliştirerek motorun verimliliğini artırıyor. Yakıt enjektörleri üzerindeki tortulanmayı engelleyerek motorun temiz kalmasını da sağlayan geliştirilmiş Yeni Shell Diesel Extra tüketicilere sağladığı tasarrufla yoğun ilgi görüyor.