Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Shell, sektörde ilk kez duygulara seslenen “Harekete Geçirir” kampanyası için Türkiye’yi 4.ülke seçti...

Shell, dünya çapında büyümede öncelik verdiği 6 pazardan birisi olan Türkiye’de yine ilk’lerinden birisini gerçekleştiriyor. Türkiye’ye güveninin ve yatırım yapma kararlılığının sonucunda, geçtiğimiz yıl Turcas Petrol ile “Shell & Turcas Petrol” ortak girişim şirketini kuran Shell, şimdi de “Made To Move – Harekete Geçirir” adlı yeni global pazarlama kampanyasının lansmanını, 140 ülke arasında Yunanistan, Hollanda ve İngiltere’den sonra Türkiye’de hayata geçiriyor.

Shell’in “Harekete Geçirir” projesi, tüm dünyada akaryakıt sektöründe duygusal pazarlamanın kullanılacağı öncü bir kampanya. 23 Mart Cuma akşamı yayına giren reklam filmiyle birlikte start alan kampanyada, Shell’in daha iyi yakıt ve kaliteli servis hizmetleriyle, bireylerin hareket kalitesini arttırdığı anlatılıyor. Reklam ve promosyon çalışmalarıyla desteklenen Shell’in yeni pazarlama kampanyası, 2007 yılı içinde dünya genelinde kademeli olarak Shell’in faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde de uygulanmaya başlanacak.

Shell & Turcas Petrol A.Ş. Perakende Satışlardan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ahmet Erdem, kampanya lansmanında Türkiye’nin dördüncü ülke olarak seçilmesinin, Shell’in Türkiye’ye verdiği önemi bir kez daha göstermek istemesinden ve Türkiye’nin Shell’in büyümesinde anahtar konumunda bir ülke olmasından kaynaklandığını ifade etti. Shell’in, akaryakıt istasyonları için geliştirdiği yeni görünüm standartlarını da yine ilk kez geçtiğimiz Temmuz ayında Türkiye’de hayata geçirdiğini hatırlatan Erdem, Türkiye ekibi olarak yeni uygulamaları başlatarak grup içerisinde öncü rol üstlenmekten gurur duyduklarını söyledi.

Teknolojiye kesintisiz yatırım
Shell, “Harekete Geçirir” Kampanyası ile bütün yakıtların aynı olmadığının, Shell’in diğerlerinden farklı olduğunun ve performans yakıtları ile pazardaki güçlü pozisyonunun altını çiziyor.

Shell’in yakıt ve madeni yağ geliştirme çalışmaları için yılda 500 milyon dolar bütçe harcadığını söyleyen Erdem, “Shell’in ürün ve hizmetleri, Shell Grubu’nun teknolojideki liderliğiyle kalite araştırmasına kesintisiz yatırım yapmasının sonucunda ortaya çıkıyor.

Farklılaştırılmış ürünlerdeki liderliğimiz, yenilikçiliğimiz, sahip olduğumuz teknoloji ve dünyanın önde gelen otomobil firmalarıyla gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri ile müşterilerimize kaliteli yakıt ve yağlar sunuyoruz. ‘Harekete Geçirir’ kampanyası ile ürün ve hizmetlerimizin bireylere sunduğu “heyecan” “daha iyi sürüş deneyimi” gibi kavramların altını çizerek tüketicilerimizle daha güçlü iletişim kurmayı hedefliyoruz. Kampanya ile Shell markasının tüketicilerimizde ‘harekete geçme’ duygusu uyandırdığını anlatıyoruz.”

Çıkış noktası: Daha iyisini aramak
“Harekete Geçirir” kampanyasının çıkış noktasının her zaman daha iyisini aramak olduğunu söyleyen Erdem, “Shell istasyonlarını tüm dünyada her gün 20 milyon kişi ziyaret ediyor. Shell olarak, müşterilerimize, kaliteli yakıt sunma sözünü verirken, sunduğumuz hizmetlerle de istasyonlarımıza girdiklerinde kendilerini mutlu hissetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Akaryakıt istasyonlarını, eğlenceli ve gülümseten ortamlar kılmak için kararlıyız. İşte bu nedenle pazarlama kampanyamızın odağına “harekete geçirme” kavramını koyduk. Biliyoruz ki Shell, sunduğu ürün ve hizmetlerle bireylere keyif ve heyecan sunar. Bu kampanya ile birlikte, müşterilerimize verdiğimiz aslında çok güçlü bir söz var: Daha iyi yakıt üretmek, daha iyi servis vermek ve hareket kalitesini arttırmak.“

Birbirinden süper hediyeler kazanma fırsatı
23 Mart akşamı yayınlanmaya başlanan Shell’in “Harekete Geçirir” Kampanyasının televizyon reklâmları, dört hafta boyunca televizyonda yer alacak.

Reklâm filminde, nesnelerin Shell’le birlikte nasıl mükemmel hareket yeteneği kazandığı gösteriliyor. Filmde, yakıt, istasyon veya pompa göstermek yerine sadece “hareket” olgusu öne çıkarılıyor ve hareket kavramı bilardo, kızak, yo-yo numaraları, futbol, BMX bisiklet gösterileri, F1 gibi çeşitli sporlar aracılığıyla anlatılıyor. Cansız nesneler, hareketin gücünü, enerji ve duyguların serbest bırakılışını göstermek için canlanıyor, böylece Shell’in yaşattığı sürüş deneyimi ile paralellik çiziliyor.

Shell, kampanya çerçevesinde sadece tüketicilerine vaadini duyurmakla kalmayacak. Bu deneyimi, promosyonları aracılığıyla da birebir tüketicilerine yaşatacak. “Harekete Geçirir” projesi kapsamında 30 Nisan 2007 tarihine kadar düzenlenecek “Bu hediyeler insanı harekete geçirir” kampanyası ile yapılacak çekilişte 1 kişiye Saab 2.8 TS Aero 250 hp,( www.saab.com.tr), 10 kişiye Kempinski Hotel the Dome’da çift kişilik bir hafta tatil, 100 kişiye Nokia 6233 cep hediye edilecek. Kampanya, 22 Mart – 30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu kampanyaya katılmak için akaryakıt alımı şartı yok, Shell istasyonlarından dağıtılan broşürlerde ve Shell’in web sitesinde ( www.shellandturcas.com) yer alan sorulara yanıtları SMS ile göndermek çekilişe katılmak için yeterli.

Sorular

Aşağıdaki soruların cevaplarını arada boşluk bırakmadan yazın, sonra arada boşluklar bırakarak ad, soyad ve adresinizi yazın (“XXX AD SOYAD ADRES” şeklinde ve 160 karakteri aşmadan). Dilediğiniz GSM operatöründen 0546 344 44 44'e kısa mesaj olarak gönderin aşağıdaki hediyeleri kazanın:Kampanyamıza katılıp kazanan şanslı müşterlerimiz aşağıdaki seçkin hediyelere kavuşacaklar:

  • 1 kişiye Saab 2.8 TS Aero 250 hp otomobil.
  • 10 kişiye Kempinski Hotel The Dome'da çift kişilik 1 hafta tatil.
  • 100 kişiye Nokia 6233 cep telefonu.

1. Shell'in yeni sloganı nedir?    a. Performans sizi bekliyor
    b. Performansın yeni adı
    c. Harekete geçirir

2. Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?    a. Bütün yakıtlar birbirinin aynıdır
    b. Shell'in yakıtları sıradan yakıtlardan farklıdır

3. Shell’in yeni televizyon reklamında aşağıdaki sporlardan hangisi görünmemektedir?    a. Bilardo
    b. Masa tenisi
    c. Boks

Yasal Metin

Bu piyango MPİ’nin 16/03/2007 tarih ve B.07.I.MPI.0.13.00.02.99-484-2289 sayılı izni ile Shell & Turcas Petrol A.Ş. tarafından düzenlenmiştir. 22 Mart – 30 Nisan 2007 tarihleri arasında, Türkiye genelindeki tüm Shell istasyonlarında, Shell’in yeni kampanyası ile ilgili olarak sorulacak 3 adet soruya, aralarında boşluk bırakmadan kendilerince doğru buldukları cevap şıklarını ve aralarında boşluk bırakarak AD, SOYAD, ADRES bilgilerini yazan ve Telsim-Vodafone 0546 344 44 44 numarasına 160 karakteri aşmayacak şekilde SMS (kısa mesaj) gönderen herkes çekilişe dahil edilecektir. 1 GSM hattından en fazla 3 kez kampanyaya katılınabilir. Her katılım 1 SMS olarak ücretlendirilecektir. Kampanya son günü olan 30 Nisan 2007’de saat 24:00’a kadar gelen SMS’ler kabul edilecektir. Çekiliş 09.05.2007 saat 11:00 de Hedef Tanıtım ve Doğrudan Pazarlama Hizmetleri Ltd. Şti. 19 Mayıs Cad. UBM Plaza No:29 Şişli/İstanbul adresinde yapılacaktır. Kazananlar 11.05.2007’de Posta gazetesinde duyurulacaktır. Asil ve yedek talihlilere posta yolu ile tebligat yapılacaktır. Asil talihliler 26.05.2007; yedek talihliler 10.06.2007 tarihine kadar başvurmaları halinde ödüllerini teslim alabileceklerdir. İkramiye olarak 1 kişiye 2007 model Saab 9-3 Sport Sedan Aero 2.8 TS 250 HP marka otomobil, 10 kişiye ikişer kişilik 18 – 24 Haziran 2007 tarihleri arasında, Antalya Kempinski Hotel The Dome’da (6 gece 7 gün her şey dahil konaklama / İstanbul-Antalya-İstanbul ulaşım ve havaalanı-otel-havaalanı transferleri dahil) seyahat, 100 kişiye Nokia 6233 telefon verilecektir. 18 yaşından küçükler katılamaz, katılmış olsalar dahi ikramiyeleri verilemez. Bir kişiye birden fazla hediye verilemez. İstasyonlarda sergilenecek araçların rengi, verilecek olan araçtan farklılık gösterebilir. ÖTV ve KDV dışındaki diğer yasal yükümlülükler talihliler tarafından ödenecektir. Bu çekilişe katılan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.İşbu piyangoya Shell & Turcas Petrol A.Ş., The Shell Company of Turkey Ltd. Türkiye Şubesi-Merkezi Londra’da, Shell Petrol A.Ş., Shellgaz A.Ş., Hedef Tanıtım ve Doğrudan Pazarlama Hizmetleri Ltd. Şti., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş., Mobiltim İletişim Kurumsal Hizmet San. Tic. A.Ş. çalışanları ile Shell & Turcas Petrol A.Ş. bayileri ve çalışanları ve birinci derecedeki kan ve sıhri hısımları da dahil yakınları katılamazlar.Katılıp, kazananların ikramiyeleri verilmez.