Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Shell & Turcas’ın Yeni CEO’su Felix Faber Oldu

Shell & Turcas Petrol A.Ş.’nin CEO ve Perakende Satışlar Genel Müdürlüğü görevine Felix Faber atandı.
Shell & Turcas’ın Yeni CEO’su Felix Faber Oldu

Faber, Türkiye’deki yeni görevini, 2011 yılından beri bu sorumluluğu üstlenen ve geçtiğimiz yıl Kasım ayında Royal Dutch Shell Avrupa ve Güney Afrika Perakende Satışlar Başkan Yardımcısı görevine atanan Jacek Dziembaj’dan devraldı.

Shell bünyesinde daha önce Madeni Yağlar Kuzey Avrupa Genel Müdürlüğü görevini yürüten Felix Faber, satış ve pazarlama alanlarında geniş bir deneyim ve tecrübeye sahip.

Shell & Turcas’ın yeni CEO’su olarak atanmış olmaktan gurur duyduğunu belirten Faber, şunları söyledi: "Türkiye’de bu göreve atandığım için çok mutluyum. Shell & Turcas gibi itibarlı, güçlü ve yenilikçi bir şirketin liderliğini yürüteceğim. Shell & Turcas’ın sunduğu ürün ve hizmetleri geliştirmeye devam ederek müşterilerimize, paydaşlarımıza ve ortaklarımıza kattığımız değeri arttıracak, gerçekleştireceğimiz yenilikler ve yapacağımız sosyal yatırımlar ile paydaşlarımıza Türkiye ve enerji sektörünün gelişimine destek olmaya devam edeceğiz. Ayrıca ailem ile birlikte dünyanın en enerjik ve etkileyici şehirlerinden biri olan İstanbul’da yaşayacağımız için çok heyecanlıyım. ”

Felix Faber hakkında

Felix Faber, Shell’e 1996 yılında katıldı. Kariyeri boyunca Shell’in Avrupa ve Avrupa dışındaki organizasyonlarında satış, pazarlama, strateji ve finans alanında çeşitli görevlerde bulunan Faber, 5 yıl boyunca Londra’da yaşadı. Faber, Global Denizcilik Fiyatlandırma Müdürlüğü, DACH (Almanya, İsviçre ve Avusturya) Bölgesi Ticari Akaryakıtlar Müdürlüğü ve Shell Almanya euroShell Genel Müdürlüğü de dahil olmak üzere ticari alanda birçok rol üstlendi. 2011 yılı Eylül ayında Faber, Madeni Yağlar Kuzey Avrupa ve Shell Deutschland Schmierstoff GmbH Genel Müdürü oldu. İşletme (Yönetim Organizasyonu ve Pazarlama) alanında yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. Hamburg doğumlu olan Faber, evli ve iki çocuk sahibi.

www.shell.com.tr

Bilgi için:

Hill + Knowlton Strategies – 0212 270 52 32

Evin Barış Altıntaş – baris.altintas@hkstrategies.com

Sayfa Araçları