Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Shell, BMW tarafından tavsiye edilen motor yağı tedarikçisi oldu!

Shell’in yüksek kalitedeki motor ve motosiklet yağları 140’tan fazla ülkede BMW servislerinde satış sonrasında kullanılacak.
shell bmw tarafından tavsiye edilen motor yağı tedarikçisi

Shell, 2015 yılı başından itibaren 140’tan fazla ülkede BMW AG’nin satış sonrası hizmetlerde BMW, BMW i, BMW M, MINI and BMW Motorrad markalı araçları için dünyada tavsiye ettiği tek motor yağı tedarikçisi oldu.

Türkiye, Çin, Almanya, Rusya, Güney Afrika, Güney Kore, Birleşik Krallık  ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere 140’tan fazla ülkeyi kapsayan global anlaşma sonucunda, Shell'in PurePlus Teknolojisi ile üretilen yüksek performanslı motor yağları, BMW’nin 3500’ün üzerinde sayıdaki servis noktasında müşterilerin kullanımına sunuldu.

shell bmw tarafından tavsiye edilen motor yağı tedarikçisi

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak “Dünyanın önde gelen iki lider markanın yaptığı bu anlaşma ile BMW ve MINI müşterilerine yüksek performans ve teknoloji sunulacak. Shell olarak BMW’nin dünyada tavsiye ettiği motor yağı üreticisi oluşumuzdan dolayı çok gururluyuz. Shell & Turcas olarak da bu küresel işbirliğini Türkiye otomotiv sektörüne taşıdık” dedi. 

Bu anlaşmanın Türkiye otomotiv sektörü için önemini vurgulayan Uzunçakmak, sözlerine şöyle devam etti:

 “Shell dünyada** ve Shell &Turcas Türkiye'de*, madeni yağlar pazarında 8 yıldır arka arkaya lider marka oldu. Hem dünyada hem Türkiye’de otomotiv üreticileri ve distributörleri tarafından tercih edilen bir iş ortağı olmayı hedefliyoruz. Shell’in madeni yağ alanındaki uzmanlığı ve devrim niteliğindeki teknolojisinin dünyanın lider otomobil ve motosiklet üreticilerinden biri olan BMW tarafından takdir edilmesi çok değerli. Dünyada BMW ile yapılan bu işbirliğini, Türkiye’ye de taşımaktan çok gururluyuz”.

Shell ve BMW arasındaki global anlaşma çerçevesinde Shell, BMW ve MINI markalı motor yağlarını tedarik edecek ve yetkili servis ağında müşteriler ile buluşturacak. Shell tarafından tedarik edilen motor yağları, BMW’nin ve MINI’nin belirlediği motor spesifikasyonlarına uygun şekilde Shell’in yeni geliştirdiği PurePlus Teknolojisi ile destekleniyor. Shell’in PurePlus Teknolojisi, motor yağı üretiminde bir devrim niteliği taşıyor. Shell 40 yılı aşkın süren araştırmalar sonunda geliştirdiği devrim niteliğindeki patentli PurePlus Teknolojisi ile doğalgazı sıvıya dönüştürerek saf ve temiz bir baz yağ elde ediyor. 

Türkiye’de iş birliği çerçevesinde Borusan Otomotiv de, tüm yetkili servis ağında Shell tarafından üretilen BMW ve MINI markalı motor yağlarının kullanılmasını tavsiye edecek.

*PETDER 2014 Madeni Yağlar Raporu referans alınmıştır. 

**Kline & Company bağımsız araştırma şirketinin 2013 yılı için hazırladığı Global Madeni Yağlar raporu referans alınmıştır.

www.shell.com.tr

Bilgi için: 

Hill + Knowlton Strategies – 0212 270 52 32

Çiğdem Özkan cigdem.ozkan@hkstrategies.com - 0 532 304 52 16

Sayfa Araçları