Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Shell Eco-marathon Avrupa için geri sayım başladı!

Mayıs ayında Hollanda’nın Rotterdam kentinde 30’uncusu düzenlenecek Shell Eco-marathon Avrupa’ya Türkiye’den 22 takım katılıyor
Shell Eco marathon team
Shell Eco marathon team

Türkiye,  dünya çapında binlerce öğrencinin daha az enerjiyle daha fazla yol gitmek için araçlar tasarlayıp ürettikleri Shell Eco-marathon Avrupa’ya katılımının 10. yılını kutluyor. 

En az yakıtla en uzak mesafeyi kat etmek hedefiyle bu sene 30. yıldönümünü kutlayan Shell Eco-marathon Avrupa heyecanı ülkemizden yarışmaya 17 farklı üniversite ve 3 liseden katılacak 22 takımın İstanbul’da buluşmasıyla başladı.

Shell Eco marathon team

21-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde düzenlenecek olan ve Avrupa genelinde 30 ülkeden 230 öğrenci takımının katılacağı Shell Eco-marathon Avrupa’da bu yıl en yüksek sayıda takımla katılan ikinci ülke Türkiye.

Bu yıl Shell Eco-marathon Türkiye’de 10. yılını kutluyor. Shell Türkiye 10 senedir, Türkiye’de öğrencilerin kendilerini inovasyon, teknoloji ve mühendislik alanlarında geliştirmesine Shell Eco-marathon ile katkıda bulunuyor. Bu kapsamda 2005 yılından bu yana Shell Eco-marathon’a Türkiye’den 100’ün üzerinde takım ve 1000’e yakın öğrenci katıldı.

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, Shell Eco-marathon hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Shell, dünyanın enerji ihtiyacını sorumlu bir şekilde karşılamayı hedefliyor. Bu anlamda Shell Eco-marathon’un Shell açısından çok önemli bir yeri var.” 

Shell Eco-marathon hakkında

Shell Eco-marathon, öğrencileri enerji verimliliğinin sınırlarını zorlamaya iten özgün, küresel çapta düzenlenen bir yarışmadır. Yarışma, öğrencilerin kendi tasarlayıp yaptıkları araçları test etmesine imkan veren bir platform sağlıyor. Genç insanlara, geleceğin bilim insanları ve mühendisleri olmaları için ilham veriyor. 

Bilgi için:  

Hill + Knowlton Strategies – 0212 270 52 32

Evin Barış Altıntaş – baris.altintas@hkstrategies.com 

Sayfa Araçları