Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Yeni Shell Helix Ultra Deneyimli Ustalardan Tam Not Aldı

Shell Helix Ultra ile Gelecek Bugün Geldi Ekipleri, Türkiye genelinde 15 farklı şehirde oto sanayi ustalarıyla bir araya geldi.

Shell PurePlus teknolojisiyle doğalgazdan üretilen tam sentetik motor yağı Shell Helix Ultra ürünleri, deneyimli ustaların büyük beğenisini kazandı.

Shell Helix Ultra ile Gelecek Bugün Geldi Ekipleri, 12 Mayıs-14 Haziran tarihleri arasında Shell Helix Ultra ve Shell PurePlus Tanıtım Turu kapsamında Türkiye genelinde 15 farklı şehirde oto sanayi ustalarıyla bir araya geldi. Shell PurePlus teknolojisiyle doğalgazdan üretilen tam sentetik motor yağı Shell Helix Ultra ürünleri, deneyimli ustaların büyük beğenisini kazandı.

Shell Helix Roadshow 2014 Yapildi

Madeni yağ pazarında Türkiye’de ve dünyada 7 yıldır liderliğini* koruyan Shell & Turcas, düzenlediği Shell Helix Ultra Tanıtım Turu kapsamında 15 farklı şehirde yüzlerce oto sanayi ustasıyla buluştu. İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Manisa, İzmir, Denizli, Antalya, Ankara, Samsun, Kayseri, Adana, Antep, Diyarbakır ve Elazığ’daki oto sanayilere giden uzman ekipler, deneyimli ustalara eşsiz Shell PurePlus teknolojisiyle doğalgazdan üretilen ve Aktif Temizleme Teknolojisi sayesinde endüstri standartlarının üzerinde temizlik ve koruma sunan  yeni Shell Helix Ultra ürün grubunu tanıttı.

Shell Helix Ultra ile Gelecek Bugün Geldi Ekipleri’ne 12 Mayıs – 14 Haziran 2014 tarihleri arasındaki etkinlikte, Shell madeni yağlar bölge müdürleri, pazarlama ve teknik departman yetkilileri ile birlikte bölge distribütörü satış ekipleri eşlik etti.  Ustalara Shell Helix Ultra motor yağlarının endüstri standartlarının üzerindeki teknik özellikleri ve faydaları anlatıldı. Broşürler ustalarla paylaşıldı ve ustalara yeni Shell Helix Ultra ürün grubunun ayırd edici özelliklerini anlatan bir film izletildi. Ürün grubu, Türkiye genelinde oto sanayi ustalarının büyük beğenisini kazandı.

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yeni Shell Helix Ultra ürünümüz ve eşsiz Shell PurePlus Teknolojisi’ni sanayideki ustalarımıza birebir tanıttığımız ülke çapındaki turumuz süresince, ustalardan yılların tecrübesini dinlemek ve onlarla sıcak bir sohbet fırsatını yakaladık. Shell Helix Roadshow aktivitemizi  önümüzdeki senelerde de devam ettirmeyi amaçlıyoruz.”

 Shell Helix Roadshow 2014 Yapildi

Shell Helix Ultra ile üstün temizlik, üstün koruma ve yüksek performans bir arada

Shell Madeni Yağlar, yeniden yapılandırdığı Shell Helix Motor Yağları ürün ailesini kısa süre önce Türkiye’de satışa sundu. Shell PurePlus ve Aktif Temizleme Teknolojilerini buluşturan yeni Shell Helix Ultra, motoru tortulara karşı çok daha güçlü korumanın yanında, düşük viskozite, düşük sürtünme performansı ve düşük buharlaşma özellikli formülü sayesinde %3’e varan seviyelerde yakıt ekonomisi sağlıyor.

PurePlus Teknolojisi ile üretilen Shell Helix Ultra hakkında bilgi almak isteyenler , 444 1 503 müşteri hizmetleri numarasından ve barkodu okutarak Shell Türkiye web sitesinden destek alabiliyorlar. Ayrıca PurePlus Teknolojisi ile üretilen Shell Helix Ultra’yı satın almak isteyenler, Shell akaryakıt istasyonları ve yetkili satıcılarından temin edebilirler.

Shell Helix Ultra’nın Sağladığı Faydalar

Üstün temizlik: Shell Helix Ultra, endüstri standartlarına göre %65 daha iyi piston temizliği sağlıyor1 ve diğer motor yağlarına kıyasla motoru ilk günkü temizliğine en yakın düzeyde tutuyor.2

Üstün koruma: Shell Helix Ultra, yüksek viskozite kararlılığı ile viskoziteyi optimum seviyede tutarak aşınmaya karşı diğer yağlara kıyasla üstün bir koruma sağlar ve motorun ömrünü uzatıyor.3

Yüksek performans: Shell Helix Ultra, sahip olduğu düşük viskozite, düşük sürtünme performansı ve düşük buharlaşma özellikli formülü sayesinde yakıt ekonomisi sağlıyor.

Shell Madeni Yağlar Hakkında:

‘Shell Madeni Yağlar’ terimi, madeni yağlar işiyle uğraşan tüm Shell Grubu şirketlerine atıfta bulunur. Shell birçok farklı uygulamada kullanılan müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere geniş çeşitlilikte madeni yağlar satıyor. Bunlar binek araç, ağır vasıta, madencilik, enerji üretimi ve genel mühendislik gibi alanları içeriyor.

Shell’in madeni yağ markaları portföyü Pennzoil, Quaker State, Shell Helix, Shell Rotella, Shell Tellus ve Shell Rimula’dan oluşuyor. Shell, tüm madeni yağ tedarik zincirine dahil olup sekiz tesiste baz yağları üretiyor, madeni yağ için 50’den fazla tesiste baz yağı ile katkı maddelerini harmanlıyor ve dağıtımını, pazara arzını ve 100'den fazla ülkede madeni yağ satışı yapıyor. Bunun yanı sıra müşterilerine teknik destek sunuyor.  Shell’in dünya standardındaki teknolojisi müşterilerine değer sunmak üzere çalışmalarına devam ediyor. Shell, öncelikli olarak teknolojiye yatırım yapıyor ve yenilikçi madeni yağları geliştirmek için müşterileriyle yakın çalışmalar yürütüyor. 150’den fazla madeni yağ, baz yağ ve gresler için alınan patent dizisini içeren patent portföyü, kendilerini madeni yağ araştırma ve geliştirme işine adamış 200'den fazla bilim insanı ve madeni yağ mühendisi bulunuyor.

*PETDER 2013 Madeni Yağlar Raporu ve Kline&Company bağımsız araştırma şirketinin 2012 yılı için hazırladığı Global Madeni Yağlar raporu referans alınmıştır.

1 5W-30 motor yağı kullanılıp ILSAC GF-5 ve Sequence IIIG  testleri baz alınarak elde edilen ortalama yüzde.

2 0W-40 motor yağı kullanılarak yapılan Sequence VG kurum testi sonuçları ile kanıtlanmıştır.

3 Bağımsız bir laboratuvarda yapılan Sequence IVA ve Sequence VII motor testlerinde API SN yağlarla karşılaştırılmıştır.

Sayfa Araçları