Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Kurumsal İletişim'de 'Altın Pusula' Shell Türkiye'nin

Shell Türkiye, TÜHİD tarafından bu sene on üçüncüsü düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde, "Kurumsal İletişim" dalında Altın Pusula kazandı.
Ahmet Erdem - Shell Türkiye Ülke Başkan

Ahmet Erdem - Shell Türkiye Ülke Başkanı

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) bu yıl 13’üncüsünü düzenlediği Altın Pusula Halkla İlişkiler Yarışması Ödülleri, 03 Haziran Salı akşamı düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Türkiye’de faaliyetlerine 7 Mart 1923 tarihinde başlayan Shell, 90.Yıl dönümü vesilesiyle bir yıl boyunca sürdürdüğü iletişim çalışmaları nedeniyle, 'Kurumsal İletişim' dalında Altın Pusula Ödülü’ne layık görüldü.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktörü Simona Marinescu başta olmak üzere, milletvekilleri, belediye başkanları, jüri üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri, akademisyenler, medya mensupları, halkla ilişkiler profesyonelleri ve genç iletişimcilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen törende, "Kurumsal İletişim" dalındaki ödülü Shell Türkiye adına, Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Seda Bi aldı. Seda Bi, "Bir yıl boyunca büyük emek verdiğimiz bu değerli projenin 'Altın Pusula' ödülüyle taçlanması, bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Bu projede emeği geçen herkese ve ödüle layık gören değerli jüri üyelerine teşekkür ediyorum. Bu ödülü Şubat ayında kaybettiğimiz Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır’a ithaf ediyor ve kendisini özlemle anıyoruz” dedi.

Shell 90 YIL logo

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem ödül ve yapılan çalışmalar hakkında görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “ 90. yıl dönümümüz, gururla hazırlandığımız ve tüm paydaşlarımızla birlikte coşkuyla kutladığımız başarı ve yenilik dolu bir yıl oldu. Yıl dönümü etkinliklerimize Royal Dutch Shell CEO’su Peter Voser ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Taner Yıldız da katıldı. 90. Yılımızda kanaat önderlerinin ve sektör temsilcilerinin katılımlarıyla Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiğimiz Shell Gelişime Birlikte Güç Vermek Forumu ve Shell’in yeni performans yakıtı olan Shell V-power Nitro+’ın ilk kez pazara sunulması bizim için önemli gelişmelerdi. 90 yıldır sektöründeki yeniliklere öncülük eden ve tüketicileri yeniliklerle tanıştıran Shell, çalışmalarıyla gelecekte de Türkiye’nin büyüme sürecine enerji katmaya devam edecek. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese ve projemizi ödüle layık gören değerli jüri üyelerine teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları beraber yürüttüğümüz Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır’ı da sevgiyle anıyorum.”

Tüm paydaşlarla 90 yıldır birlikte

Seda Bi (sağ) Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü ve Ceyda Şengürkan (sol) Shell Türkiye Sosyal Yatırım ve İç İletişim Uzmanı

Seda Bi (sağ) Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü ve Ceyda Şengürkan (sol) Shell Türkiye Sosyal Yatırım ve İç İletişim Uzmanı

Shell 90.Yıl Etkinlikleri kapsamında bir yıl boyunca düzenlediği tüm iletişim faaliyetleri övgüye değer bulunan Shell Türkiye; Shell çalışanları, iş ortakları, işbirliği içinde bulunduğu kamu ve özel sektör temsilcileri, STK'lar, akademi dünyası, kanaat önderleri ve tüketiciler olmak üzere tüm paydaşlarına yönelik faaliyetler gerçekleştirdi. Bu etkinliklerde Shell’in geçmişi bir film ile özetlenirken, Türkiye’ye getirdiği yenilikler nostaljik fotoğraflarla sergilendi. Katılımcılarla Shell’in Türkiye’deki 90 Yıllık tarihçesini özetleyen kitapçıklar paylaşıldı.

Shell Türkiye’nin 90’ıncı kuruluş yılı nedeniyle Eylül ayında İstanbul'da düzenlenen ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılımıyla gerçekleştirilen “Gelişime Birlikte Güç Vermek” adlı enerji konferansı, Shell’in üst düzey yöneticileri ile siyaset, iş ve akademi dünyasının saygın isimlerini buluşturdu.  Konferansta “Enerji-Su-Gıda” sistemleri üzerindeki baskılar ve 2100 yılına kadar yaşanabilecek gelişmeleri irdeleyen “Shell Yeni Mercek Senaryoları” ele alındı. Shell’in topluma değer katma prensibi ile hayata geçirilen konferans sayesinde, kaynaklar üzerinde artan baskılar ve bunların verimli kullanılmasına ilişkin iş birliği fırsatlar tartışıldı.

Aynı tarihte, Shell & Turcas çalışanları ve yöneticileri ile 800’ü aşkın iş ortakları Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “2013 Shell İş Ortakları Zirvesi”nde bir araya geldi. Royal Dutch Shell CEO’su Peter Voser’ın da katıldığı etkinlikte Shell’in Türkiye’deki 90’ıncı yılı hep birlikte coşkuyla kutlandı.

13. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ne bu yıl 13 ana ve 10 alt kategoride toplam 113 proje başvuruda bulundu, 25 proje ödüllendirildi.

Sayfa Araçları