Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Shell&Turcas 5.Demir Çelik Sempozyumu’na Sponsor oldu

Shell & Turcas, TMMOB Metalürji Mühendisleri Odası tarafından İzmir’de düzenlenen 5. Demir Çelik Sempozyumu’na “Platin Sponsor” olarak katıldı.

Shell'in Platın Sponsor olduğu etkinlik süresince katılımcılar Shell madeni yağ ve gres portföyü hakkında detaylı bilgi aldılar.

7 yıldır Türkiye ve global madeni yağ sektörünün lideri* olan Shell & Turcas, 22-23 Mayıs tarihleri arasında TMMOB Metalürji Mühendisleri Odası tarafından İzmir’de düzenlenen 5. Demir Çelik Sempozyumu’na “Platin Sponsor” olarak katıldı. Etkinlik süresince Shell madeni yağ ve gres portföyünün tanıtıldığı standı ziyaret eden katılımcılar Shell Tellus hidrolik yağları, Shell Omala endüstriyel dişli yağları, Shell Corena hava kompresör yağları ve Shell Gadus gresleri hakkında detaylı bilgi aldılar.

PRI Shell Omala group packshot

TMMOB Metalürji Mühendisleri Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen EFR sempozyumlarının beşincisi bu yıl İzmir’de “Demir Çelik Sempozyumu” adı altında 22-23 Mayıs tarihleri arasında yapıldı. Sektöre yönelik ürün ve servis sağlayan tüm paydaşları bir araya getirmeyi hedefleyen etkinliğe Shell & Turcas, “Platin Sponsor” olarak katıldı.

İki gün süren etkinlik boyunca sektör temsilcileri en yeni ürünleri ve servisleri yakından tanıma fırsatı buldu. Shell madeni yağ ve gres portföyünün tanıtıldığı standı ziyaret edenler endüstriyel ürün portföyündeki Shell Tellus hidrolik yağları, Shell Omala endüstriyel dişli yağları, Shell Corena hava kompresör yağları ve Shell Gadus gresleri hakkında bilgi aldılar.

Shell Tellus group packshot

Endüstri uzmanlarından Tellus, Omala, Corena ve Gadus’a tam not

Sempozyum katılımcıları, Shell Madeni Yağlar’ın sektöre özel ürünleri ile ilgili bilgi aldı ve kendi deneyimlerini Shell & Turcas Madeni Yağlar ekibiyle paylaştı. Hidrolik yağlar grubuna giren Shell Tellus, dişli yağları olarak kullanılan Shell Omala, hava kompresör yağları grubundaki Shell Corena ve gres ürünleri portföyüne dahi olan Shell Gadus, yeni araştırmalar ışığında sürekli geliştiriliyor ve sektörün en iyisi olmaya devam ediyor. Shell Tellus hidrolik yağları, pasa ve oksidasyona karşı koruyucu yağ kullanılması istenen tüm uygulamalar için uygun. Shell Omala yağları ise kesintisiz çalışan ekipmanlarda uzun yağ ömrü vaat ediyor ve düzenli yapılan madeni yağ analizleri ile  uygulamalarda yağ değiştirme aralığını yüksek mertebede uzatabiliyor.  Shell Corena hava komp-resörü yağları ekipmanlarda uzun yağ ömrü ve gelişmiş ekipman koruma sunuyor. Shell Gadus gresleri ise  aşınmaya karşı gelişmiş koruma, uzun gres ömrü ve sistem verimliliği ile en iyi değeri sunuyor.

Shell Madeni Yağlar Hakkında

“Shell Lubricants (Shell Madeni Yağlar)” terimi, madeni yağlar işiyle uğraşan tüm Shell Grubu şirketleri anlamına gelir. Shell birçok farklı sektöre madeni yağlar satışı gerçekleştiriyor. Bunlar otomotiv, madencilik, inşaat, enerji ve genel imalat gibi alanları içeriyor. Shell, sekiz farklı tesiste baz yağlar üretiyor, madeni yağ yapmak için 50’den fazla tesiste baz yağlar ile katkı maddelerini harmanlıyor ve 100'den fazla ülkede madeni yağ dağıtımı ve satışı yapıyor. Bunun yanı sıra her müşteriye teknik destekte bulunuyor. Shell, küresel madeni yağ sektörü üzerine hazırlanan Kline and Company on birinci yıllık raporunda  (“Global Madeni Yağ Endüstrisi 2012: Pazar Analizi ve Değerlendirmeleri) madeni yağ konusunda dünya lideri olarak kabul edildi.  Bu rapor, Shell’in  yüzde 12 pazar payı ile 2012 yılı boyunca hacim olarak liderlik pozisyonunu koruduğunu doğrulamaktadır. Shell Madeni Yağlar, bu başarının yanı sıra Türkiye’de de 7 yıldır pazar lideri konumunda.*

*PETDER 2013 Madeni Yağlar Raporu ve Kline&Company bağımsız araştırma şirketinin 2012 yılı için hazırladığı Global Madeni Yağlar raporu referans alınmıştır. 

Sayfa Araçları