Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Türk Hava Yolları ve Shell&Turcas iş birliğine imza atıyor

Türk Hava Yolları ve Shell & Turcas güçlerini birleştirerek müşterilerine değer katacak dev bir işbirliği için ilk adımı attı.

Türkiye’de sektörünün iki lideri olan, Türk Hava Yolları ve Shell & Turcas güçlerini birleştiriyor. Müşterilerine değer katacak dev bir işbirliği için ilk adım atıldı.

Türkiye’nin en büyük sadakat program ortaklıklarından biri olacak işbirliği kapsamında, Shell Club Smart Card sahibi Miles& Smiles üyeleri millerini kolayca yakıta çevirebilecek, Shell’den her yakıt alımlarında Smart Puan kazanacak.

THY  Pazarlama ve Satış Yurtiçi Başkanı Halil İbrahim Polat ve Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz

Türk Hava Yolları ve Shell & Turcas , Miles & Smiles Yolcu Programı ve Shell Club Smart Sadakat Programı işbirliği ile müşterilerine sunduğu fırsatlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Miles& Smiles internet  sitesinden Miles& Smiles üyeliğiniz ile Shell Club Smart Card numaranızı eşleştirin, Shell’den her yakıt alımınızda Miles& Smiles kart statünüze göre Smart Puanlar toplamaya başlayın.

Türk Hava Yolları Genel Müdürlük Binası’nda 3 Temmuz’da düzenlenen basın toplantısında ilk defa kamuoyuna açıklanan ve Türkiye’nin en büyük sadakat program ortaklıklarından biri olacak dev işbirliği kapsamında, Miles& Smiles üyesi ve Shell Club Smart Card sahibi müşteriler millerini  yakıta dönüştürebilecek. Tüm Miles&Smiles üyeleri, Shell Club Smart Card’ları ile Shell’den yapacakları her akaryakıt ve otogaz alışverişinde kart statülerine göre kat kat Shell Club Smart Puan kazanacak, kazandıkları Smart Puanları ile hediye akaryakıt ve otogaz alabilecek.

THY  Pazarlama ve Satış Yurtiçi Başkanı Halil İbrahim Polat ve Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz

Kampanyadan yararlanabilmesi için Shell Club Smart Card üyeleri, Miles&Smiles resmi internet sitesine girerek Miles&Smiles üyelikleri ile Shell Club Smart Card numaralarını eşleştirmeleri gerekiyor. Eşleştirme sonrasında, her iki programın ortak müşterileri Shell istayonlarından her akaryakıt ve otogaz alımlarında kart statülerine göre 5 kata kadar Smart Puan kazanabilecek...Ayrıca müşteriler dilediklerinde Miles&Smiles internet sitesinden Shell’de yakıta çevirmek istedikleri mil miktarını belirleyip, Shell kalitesi ile karada da yol alabilecekler.

İşbirliği kapsamında her 500 Mil, 500 Shell Club Smart Puana denk olacaktır. 500 Shell Club Smart Puan ile Shell’den 5 TL değerinde yakıt hediyesi alınabilecektir.

Shell’de, Miles& Smiles üyelik segmentine gore Shell Club Smart Puan kazanılacaktır.

• Classic Kart: 2 kat Smart Puan

• Classic Plus Kart: 3 kat Smart Puan

• Elite Kart: 4 kat Smart Puan

• Elite Plus Kart: 5 kat Smart Puan

Milleriniz artık Shell’de yakıta dönüşüyor!

Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Yurtiçi Başkanı Halil İbrahim Polat, “Sadakatin giderek önem kazandığı havacılık sektöründe, son yıllarda dünya çapında hızla yükselen grafiğimize paralel olarak Miles&Smiles Özel Yolcu Programı kapsamında da yeni uygulamalar hayata geçirmekte ve farklı sektörlerde yeni işbirlikleri yapmaktayız. Bu kapsamda; Banka, Sigorta, Otel, Araç Kiralama, Sağlık, Transfer ve Teknoloji sektörlerinden sonra Akaryakıt sektöründe de Shell & Turcas  ile işbirliğimizi başlatarak bir ilki gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Miles&Smiles’ın avantajlarla dolu dünyasına yeni bir sektör daha eklemekten mutluyuz.” Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz, Türk Hava Yolları ile imza attıkları bu güzel iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi ve sözlerine şöyle devam etti: “İş birliğimiz ile Miles&Smiles Yolcu Programı üyesi Shell Club Smart Card sahibi müşterilerimize ayrıcalıklar sunuyoruz. Alışveriş yaparken daha çok kazanmalarını sağlıyoruz. Yeni iş birliğimiz kapsamında, Shell’e gelenler hem havada hem karada kazanmaya başlayacak. Biz, sektörlerimizde ilk olan bu önemli iş birliğini Türk Hava Yolları ile gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bu iş birliğinin uzun yıllar devam etmesini diliyoruz.”

Türk Hava Yolları A.O.

Basın Müşavirliği

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 Yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları, bugün 256  (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 214 uluslararası, 43 yurtiçi olmak üzere dünyada 257 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketi. 2013 yılı Skytrax değerlendirmesine göre Türk Hava Yolları, art arda olmak üzere 3. kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”, 5. kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi. 2010 yılında dünyanın “En İyi Ekonomi İkram Servisi” ödülünü alan Türk Hava Yolları, bu yıl da Skytrax değerlendirmesinde dünyanın “En İyi Business İkram Servisi” ödülüne layık görüldü. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, 1997 yılında uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım ve kusursuz hizmet sunan ve ilk küresel bazlı havayolu ittifakı olarak kurulan Star İttifakı üyesidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödüllerine lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, Turkish Airlines, THAI ve United. Air India ve mevcut Avianca üyeliği altında katılım gerçekleştirecek Avianca Brazil’in müstakbel üyeler olarak ilân edildiği Star İttifakı, genel olarak 193 ülkede 1.269 havaalanına 18.000 'den fazla günlük uçuş sağlamaktadır.

Miles& Smiles Hakkında:

Miles& Smiles özel yolcu programı 1989’da kurulmuş olup, dünya çapında 4.1 milyon üyesi bulunmaktadır. Miles&Smiles üyeleri, Türk Hava Yolları ve diğer program ortağı havayolları ile yapılan uçuşlardan, Miles&Smiles kredi kartı harcamalarından, başta otel ve araç kiralama şirketleri olmak üzere farklı sektörlerdeki program ortaklarından yapılan alışverişlerden mil kazanabiliyor ve kazandıkları milleri başta ödül bilet olmak üzere çeşitli şekillerde  kullanabiliyorlar. Miles&Smiles programının yürütülmesi, havaalanı personelimizden uçak-içi personeline, çağrı merkezinden satış ofislerimize, bütüncül olarak tüm THY personelinin müşteri odaklı  ve özverili çalışmalarıyla gerçekleşmektedir.

Yoğun seyahat eden üyelerimizin uçaklarımızda olduğu gibi, havalimanlarında da konforlarını sağlamak amacıyla Özel Bekleme Salonları’ndan (CIP Salonları) faydalanma imkânları, sıra beklemeden hızlı bir şekilde check-in işlemlerini gerçekleştirmeleri, ücretsiz upgrade, ekstra bagaj ve kendilerini özel hissetmelerini sağlayacak diğer hizmetler, kart türlerine (Classic, Classic Plus, Elite ve Elite Plus) göre uygulanmaktadır. 2012 Freddie Ödülleri’nde “Yılın Sadakat Programı” ve “En İyi Sadakat Kredi Kartı” kategorilerinde birinci olmuştur.

Shell Club Smart Hakkında:

Shell & Turcas’ın, akaryakıt sektörünün ilk ve köklü sadakat programı olan, Shell Club Smart programının 10 milyona yakın üyesi bulunuyor. Her ay 2 milyona yakın Shell Club Smart Card üyesi düzenli olarak Club Smart Card’ları ile Shell istasyonlarından yakıt alımı gerçekleştirerek, avantajlı Shell Club Smart dünyasından yararlanıyor ve bedava yakıt kazanıyor. Haziran 2014 itibariyle hayata geçen “Shell Club Smart Card ile Anında Şahane Kazanç” kampanyası ile Shell Club Smart Card hem yepyeni, tazelenmiş bir yüze kavuştu hem de değişen puan yapısı ile yeni avantajlar sunmaya başladı.

Avantajlı yeni Shell Club  Smart dünyasında, Shell ‘in üstün teknoloji ile geliştirmiş olduğu en iyi performans yakıtı olan Shell V-Power Nitro+ ürün grubu yakıtlarından yapılacak alımlar diğer ürünlere göre daha fazla Smart puan kazandırırken, Shell Club Smart Card sahipleri her 500 Smart puana ulaştığında kartlarında 5 TL hediye yakıt fırsatından yararlanıyor.

Sayfa Araçları