Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

SHELL YOL DOSTLARI AİLESİNİN YENİ ÜYESİ PARLAK PETROL OLDU

Türkiye’nin farklı bölgelerindeki Shell motor yağları yetkili satış noktaları “Shell Yol Dostları” ailesi büyümeye ve yenilenmeye devam ediyor.

Türkiye’nin farklı bölgelerindeki Shell motor yağları yetkili satış noktalarından oluşan, “Shell Yol Dostları” ailesi büyümeye ve yenilenmeye devam ediyor. 3 yılda sayıları 120’ye ulaşan Shell Yol Dostları’nın yeni üyesi İstanbul Başakşehir’de Parlak Petrol yenilenen yüzüyle açıldı.

Shell Yol Dostu Parlak Petrol Açılışı

Shell Yol Dostu Parlak Petrol Açılışı

Madeni yağ sektöründe 7 yıldır pazar liderliğini* sürdüren Shell & Turcas’ın kaliteli ürünlerini tüketiciyle buluşturan “Shell Yol Dostları” noktaları, Türkiye genelinde yayılmaya devam ediyor. Türkiye’nin 45 ilinde, yaklaşık 120 noktada hizmet veren Shell Yol Dostları ailesine son olarak İstanbul İkitelli Başakşehir’de faaliyet gösteren Parlak Petrol de katıldı.

Ali Parlak ve ailesi tarafından işletilen Parlak Petrol’de, Shell Rimula, Shell Helix, Shell Spirax ve Shell Gadus ürün grupları olmak üzere otomotiv ve endüstriyel ürünler de dahil Shell’in tüm madeni yağ ürünlerinin satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulacak ürünler arasında Shell PurePlus teknolojisiyle doğal gazdan üretilen tam sentetik kategorisindeki yeni Shell Helix Ultra Motor Yağları ürün ailesi de yer alıyor.** Parlak Petrol, sunduğu geniş ürün portföyüyle otomobillerin yanı sıra ağır ticari araçlara da hizmet verecek.

Shell Yol Dostu Parlak Petrol Açılışı - Ali Parlak, Murat Yüksel, Sami Özdemir, Seyfettin Uzunçakmak

Shell Yol Dostu Parlak Petrol Açılışı - Ali Parlak, Murat Yüksel, Sami Özdemir, Seyfettin Uzunçakmak

Parlak Petrol’ün yenilenen yüzüyle hizmet vermeye başlamasını kutlamak amacıyla, firma yöneticisi Ali Parlak’ın ev sahipliğinde yapılan açılışa Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, MLS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Özdemir, Shell Madeni Yağlar Distribütörü OMF Yardımcı Malz. Paz. A.Ş. Satış & Pazarlama Direktörü Tolga Bezircioğlu’nun yanı sıra Shell ve OMF yöneticileri katıldılar.

Shell, 2011 yılında başlattığı ‘Yol Dostları’ programı kapsamında, üye satış noktalarında dükkan giydirme ve tabela yenileme gibi uygulamalar gerçekleştirerek, modern bir görünüme kavuşmalarını sağlıyor. Parlak Petrol ile özel cephe giydirmesi olan yol dostu sayısı 20’ye ulaşan Shell, bu satış noktalarında, gelen müşterilerin yağ seçiminde bilgilendirilmelerine destek vermek amacıyla ürünlerin tanıtımı için yeni ekranlar ve ‘Shell Yol Dostları’ için özel hazırlanan bilgi malzemeleri kullanılıyor.

* Petder 2013 Madeni Yağlar satış verileri referans alınmıştır.

**Shell PurePlus teknolojisiyle doğal gazdan üretilen tam sentetik kategorisindeki yeni Shell Helix Ultra Motor Yağları ürün ailesi de Parlak Petrol’de satılacak. Yenilenen portföyde; ham petroldeki kirletici maddelerin bulunmadığı saf ve temiz bir baz yağ üretmeyi mümkün kılan patentli Shell PurePlus teknolojisi ürünü olan, tam sentetik yeni Shell Helix Ultra binek araç motor yağları da bulunuyor.

Shell PurePlus ve Aktif Temizleme Teknolojilerini buluşturan yeni Shell Helix Ultra, motoru tortulara karşı çok daha güçlü korumanın yanında; düşük viskozite, düşük sürtünme performansı ve düşük buharlaşma özellikli formülü sayesinde %3’e varan seviyelerde yakıt ekonomisi sağlamaktadır.

Sayfa Araçları