Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

SHELL & TURCAS, ULUSLARARASI STEVIE ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜ

Shell & Turcas, yol emniyeti çalışmaları nedeniyle layık görüldüğü Stevie ödülünü Barcelona'daki törende aldı.
Steive Ödülü

İş dünyasının prestijli organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl 50 ülkeden 3 bin 300’ü aşkın çalışmanın katıldığı 10. Stevie International Business Awards’ta ödüller sahiplerini buldu. Barselona’da düzenlenen törende Shell & Turcas’a yol emniyeti konusunda gerçekleştirdiği çalışmalar nedeniyle “Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” kategorisinde Bronz Stevie Ödülü verildi. 

Shell & Turcas Türkiye’nin birçok bölgesinde emniyet kemerinin hayati önemi, güvenli sürüş gibi konularda eğitim ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Binlerce insanın katıldığı bu eğitimlerle yol emniyeti konusundaki farkındalığın artmasına katkı sağlıyor. Ayrıca çalışanları ve iş ortaklarına yönelik yol emniyeti eğitim çalışmaları da gerçekleştiriyor. Shell & Turcas, 2014’te de Kocaeli’de yol emniyeti çalışmalarını sürdürmeyi planlıyor.   

Shell & Turcas Kocaeli’de kapsamlı yol emniyeti çalışmaları yürütüyor

Shell & Turcas, Dünya Sağlık Örgütü’nün “Yol Emniyetinde Eylem 10 Yılı” programını destekleyerek, son iki yılda 96 bin kişiye yol emniyeti eğitimi verdi. Bunun yanı sıra, Kocaeli Valiliği, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Dünya Sağlık Örgütü’nün iş birliğiyle Mayıs ayında başlatılan Güvenli Trafik Projesi’ne de katkı sağlıyor. Proje, Kocaeli’de emniyet kemeri kullanımının yaygınlaşması ve hız sınırlarına uyulması amacıyla yürütülüyor. Shell & Turcas, proje kapsamında Başiskele’de devrilme ve çarpma simülatörü eğitimiyle katılımcılara emniyet kemerinin hayati önemini deneyimletti. Eğitim sonunda katılımcıların emniyet kemeri kullanma tutumları yüzde 35 oranında iyileşti. Haziran ayı içinde 10 okulda yaklaşık 1000 öğrenciye yol emniyeti eğitimi verildi. 

iba 13 bronze v

Sayfa Araçları