Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

SHELL KOŞU EKİBİ, KADINLARIN EĞİTİMİ İÇİN KOŞTU

35. İstanbul Maratonu’na katılan 70 kişilik Shell Koşu Ekibi, AÇEV ‘in ‘Kadınlar Koşar Adım Yaşama’ projesine katkı sağladı
PROJE 850 KADINI EĞİTİME KAZANDIRACAK

Yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle toplumsal değer yaratan Shell, Türkiye’deki 90. Yıl kutlamaları kapsamında, çalışanlarından oluşturduğu 70 kişilik Shell koşu ekibi ile 35. İstanbul Maratonu’na katıldı. Maratonun 10 kilometre kategorisine katılan Shell Koşu Ekibi, İstanbul’un Asya yakasında başladıkları koşuyu Eminönü’nde tamamladı. 

Shell & Turcas tarafından sağlanan destek ve Shell koşucularının topladıkları bağışlar, proje kapsamındaki çalışmalarda kullanılmak üzere AÇEV’in “Kadınlar Koşar Adım Yaşama” projesine aktarıldı. AÇEV, "Kadınlar Yaşama Doğru, Koşar Adım" projesi ile Van ve Gaziantep illerinde 850 kadına ulaşarak, kadınların temel ve bilgisayar okuryazarlık becerilerini geliştirecek.

Shell çalışanlarından toplumsal projelere gönüllü destek 

Shell çalışanları toplumsal değer yaratan birçok projeye gönüllü olarak katılıyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün öncülüğünde başlatılan ve Shell’in de katkı sağladığı Güvenli Trafik Projesi kapsamında Shell, sürücülere yol emniyeti eğitimleri veriyor. Shell çalışanları ayrıca okulları ziyaret ederek emniyet kemerinin hayati önemi ve yol emniyeti konularında öğrencileri bilgilendiriyor. Shell, dünyanın en büyük arkeolojik çalışmaları arasında yer alan Çatalhöyük kazılarına 16 yıldır katkı sağlıyor. Ayrıca, Shell & Turcas’ın T.C. Kocaeli Valiliği’nin kullanımına verdiği Derince’deki binası, ‘Derince Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Derince Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ olarak, orta ve ağır derecede zihinsel öğrenme yetersizliği olan çocuklara eğitim imkânı sağlıyor.

Sayfa Araçları