Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

SHELL ECO-MARATHON 2014 İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Shell Eco-marathon Mayıs ayında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde gerçekleştirilecek. Yarışma için başvurular başladı.
SHELL ECO-MARATHON 2014 İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Shell Eco-marathon’da yeni bir heyecan daha başlıyor. Öğrencilerin kendi tasarladıkları ve ürettikleri araçlarla en az yakıtla en uzun mesafeyi kat etmek için yarıştıkları Shell Eco-marathon, Mayıs ayında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde, öğrencilerin mücadelesine sahne olacak. Shell Eco-marathon için 23 Eylül’de başlayan başvuru süreci 28 Ekim’e kadar sürecek. Organizasyona katılmak isteyen takımların, ayrıntılı bilgilerin de yer aldığı www.shell.com/ecomarathon/europe adresinde bulunan başvuru formunu doldurması gerekiyor.  

Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır, organizasyonun Shell’in sürdürülebilirlik anlayışının önemli bir parçası olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Hızla büyüyen dünyanın enerji ihtiyacı da aynı hızla artıyor. Gelecekte enerji verimliliği, bugünden çok daha hayati bir öneme sahip olacak. Shell Eco-marathon bu sürece olumlu katkı sağlayacak çok önemli adımlardan biri. Aralarında Türkiye’den öğrencilerin de bulunduğu gençler, otomotiv teknolojileri ve yakıt verimliliğinin gelişmesine yönelik çok değerli çalışmalar gerçekleştiriyorlar.”

Rotterdam’da düzenlenen 29. Shell Eco-marathon’a 24 ülkeden 183 öğrenci takımın katıldı. Türkiye’den ise Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Şişli Terakki Lisesi, Yeditepe Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi heyecana ortak oldu. 

Sayfa Araçları