Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

YENİ SHELL RIMULA R4 X’TEN ÜÇLÜ KORUMA

Shell bilim insanları, Shell Rimula R4 ağır hizmet dizel motor yağını geliştirerek Shell Rimula R4 X’i tasarladı.
Shell Rimula

Yeni Shell Rimula R4 X, ağır hizmet gören dizel motorlar için üçlü koruma sunuyor. Motoru aşınmaya karşı %30’a kadar daha fazla koruyor, %50’ye kadar daha fazla temizliyor, asit korozyonuna karşı % 50’ye kadar daha fazla koruma sağlıyor.

Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda ürünlerini yenilemeyi her zaman ön planda tutarak  Türkiye’de ve dünyada 6 yıldır madeni yağlar pazar liderliğini** koruyan Shell Madeni Yağlar, ağır hizmet dizel motor yağları portföyünde bulunan Shell Rimula R4 ürünününmevcut orjinal ekipman üretici onaylarına yenilerini ekledi ve yeni Shell Rimula R4 X’i geliştirdi. JASO DH1 gibi Uzakdoğu iş makinası üreticilerin onaylarının yanı sıra MAN, Mercedes Benz, Caterpillar gibi önde gelen üreticilerinin de onaylarına sahip ve daha uzun ömürlü motorlar için tasarlanan yeni Shell Rimula R4 X aşınmaya ve asit korozyonuna karşı daha fazla koruma sağlarken motoru daha fazla temizliyor.

Haziran başı itibariyle satışa sunulan, sahip olduğu orjinal ekipman üreticileri onayları ve sunduğu üçlü koruma ile oldukça beğenilen ve talep gören Yeni Shell Rimula R4 X;

- Motoru aşınmaya karşı % 30’a kadar* daha fazla korur.

- Asit korozyonuna karşı % 50’ye kadar* daha fazla koruma sağlar.

- Motoru % 50’ye kadar* daha fazla temizler.

* Farklı motorlarla yapılmış API (Amerikan Petrol Enstitüsü) ve ACEA (Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği) motor yağı standartlarındaki ana motor testlerine ait limitler kıyaslandığında

**PETDER Madeni Yağlar raporları ve Kline & Company Küresel Madeni Yağ Sektörü: Pazar Analiz ve Değerlendirmesi raporları baz alınmıştır.