Jump menu

Main content |  back to top

BASIN BÜLTENİ

TASARRUFTA “HEDEF 1 MİLYON”!

Shell başlattığı “Hedef Bir Milyon” kampanyasıyla dünya genelinde yakıt tasarrufunu teşvik ediyor ve 1 milyon sürücüye eğitim vermeyi hedefliyor. Türkiye’deki sürücüler de global tasarruf liginde 27 ülkeyle mücadele edecek ve dünya birincisi olmak için yarışacaklar.

Shell, dünya çapında bir milyon sürücüye yakıt tasarrufu sağlamalarına yardımcı olacak “Hedef Bir Milyon” kampanyasını başlattı. Shell, Hedef Bir Milyon kapsamında web sayfasından sürücülere yakıt maliyetlerini azaltmalarını sağlamak için neler yapabileceklerini gösteren interaktif ve online oyunlar sunuyor. Hedef Bir Milyon kampanyası, Türkiye de dahil olmak üzere toplam 27 ülkenin tasarruf konusunda tatlı rekabetine de sahne olacak.

Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz kampanyaya ilişkin olarak, “Ulaşımda kullanılan enerjinin tasarruflu kullanımıyla hem çevreye hem de ekonomiye büyük katkı sağlanabileceğine inanıyoruz. Araştırma sonuçları Türkiye’deki sürücülerin tasarruf konusunda hassas olduklarını gösteriyor. Bizim de amacımız sürücülere nasıl yakıt tasarrufu sağlayabileceklerini keyifli bir yolla göstermek ve teşvik etmek. Türkiye’nin birçok alanda olduğu gibi Tasarruf Liginde de farkını Hedef 1 Milyon web sitesindeki oyunlara katılarak göstereceğine inanıyorum” dedi.

Renkli aktiviteler gerçekleştirilecek
Etkinlikler kapsamında 15-16-23 Eylül tarihlerinde 3 farklı noktada saha tanıtım aktiviteleri düzenlenerek, yakıt tasarrufuna dikkat çekilecek. Katılımcılar, kurulan Hedef Bir Milyon standlarında çeşitli hediyeler kazanma şansını yakalayacak.
Etkinlik takvimi: Cevahir AVM (15 Eylül), Caddebostan Sahili (16 Eylül), Bakırköy Meydan (23 Eylül)

Milyonda bir olmak isteyenler Shell FuelSave Challenge’da buluşuyor
Eğlenceli ve tamamlanması kolay mini oyunların ilki olan Shell FuelSave Challenge www.shell.com.tr/hedefbirmilyon adresinde yer alıyor. Hedef Bir Milyon’un ilk oyunu Shell FuelSave Challenge “milyonda bir” olmak isteyen herkese açık. Facebook da dâhil olmak üzere sosyal medya platformları aracılığıyla paylaşılabilen diğer beş oyun ise gelecek aylarda yayınlanacak.

Shell’in yakıt tasarrufu yolculuğu
Sürücülerin daha fazla yakıt tasarrufu sağlamalarına destek olmak amacıyla  100 yıldan uzun süredir araştırma çalışmalarını sürdüren Shell, bu alandaki  deneyimini ürünlerine katarak tüketicilerle de paylaşıyor. Tüm araçlarda yakıt tasarrufu sağlayan Shell FuelSave Kurşunsuz ve Shell FuelSave Diesel ürünleri Shell’in deneyim ve ileri teknolojisinin en iyi örnekleri.

Shell; Türkiye, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Danimarka ve Hollanda’da online anket yöntemiyle gerçekleştirdiği araştırmayla, sürücülerin tasarruf konusundaki tutumlarını tespit etti. Araştırmaya göre Avrupalı sürücülerin yüzde 81’i yakıt tercihinde “tasarruf” özelliğine önem vermezken, Türkiye’deki sürücülerin yüzde 36’sı yakıt seçimini tasarruf sağlama özelliğine göre yapıyor. Yakıt tercihini tasarruf özelliğine göre belirleyenlerin oranı İngiltere’de yüzde 13, Çek Cumhuriyeti’nde yüzde 20, Danimarka’da yüzde 5, Hollanda’da ise yüzde 8 seviyesinde. 

Shell FuelSave ilk damladan itibaren tasarruf ettirir

  • Tüm benzinli araçlara uygun olan Shell’in en ekonomik benzini Shell FuelSave Kurşunsuz 95, ilk damladan itibaren tasarruf etmeye yardımcı olur.
  • Binek, ticari, ağır vasıta olmak üzere tüm dizel araçlar için uygun olan Shell’in en ekonomik dizel yakıtı Shell FuelSave Diesel, ilk damladan itibaren tasarruf etmeye yardımcı olur.