Jump menu

Main content |  back to top

BÜLTEN GÖRSELLERİ

SHELL & TURCAS YÖNETİMİ İŞ ORTAKLARI İLE BULUŞTU

Shell & Turcas Petrol’ün üst düzey yöneticileri, 1 Şubat itibariyleTürkiye’de iş ortaklarıyla düzenledikleri toplantılar kapsamında İstanbul, Bodrum, Gaziantep, Antalya, Ankara, Adana, İzmir, Kocaeli, Tekirdağ, Bursa ve Konya illerini ziyaret ederek Shell & Turcas bayileriyle buluştu.
Dealer Day

Toplantılara Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj, Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı, Satış ve Operasyon Müdürü Haldun Güvenir, Perakende Satışlar Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz ve Perakende Satışlar Yatırım Müdürü Semih Genç katıldı. Shell & Turcas Ticari Akaryakıtlar Müdürü Emre Turanlı ve Akaryakıt Kartları Satış Müdürü Murat Birgül’ün de katılım gösterdiği toplantılarda 2012 hedefleri konusunda bilgi verildi.

Müşterimize yatırıma devam edeceğiz
Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj iş ortaklarına yaptığı konuşmada, sektörün yaşadığı zorluklara rağmen başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirterek şunları söyledi:

“Sektör için zorlu bir yılı geride bıraktık. Böyle bir piyasa ortamında bile çok önemli başarılara imza atarak farkımızı gösterdik. Tüm dizel araçlar için uygun olan Shell’in en ekonomik dizel yakıtı Shell FuelSave Diesel’i müşterilerimize sunmamız ile başlayan 2011‘i, Batman istasyonumuzun müşteri memnuniyetinde Avrupa Şampiyonluğu*, Shell Taşıt Tanıma Sistemi’nde çok kısa süre içinde ulaştığımız 350.000 araçlık portföy, üst üste 9’cu kez Türkiye’nin en beğenilen akaryakıt şirketi seçilmemiz ve Honda ile Shell Autogas için imzaladığımız ortaklık anlaşması gibi çok önemli kilometre taşları takip etti.

Türkiye, Shell için daima ilklerin ve yatırımların odağı olmuştur. Bu, önünümüzdeki dönemde de değişmeyecek ve Shell’in Türkiye’ye olan yatırımları artarak büyüyecektir. Buradaki yatırımlarımız arasına TPAO ile petrol ve doğalgaz aramaya ilişkin imzaladığımız anlaşma eklenmiş ve Türkiye’deki faaliyetlerimize yeni bir boyut kazandırmıştır.

2012 yılında da kaliteli ürünlerimiz ve eksiksiz hizmet anlayışımız ile iddiamızı tüm iş ortaklarımız ile sürdürüyoruz.“

Shell & Turcas CEO

Shell & Turcas Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı, Satış ve Operasyon Müdürü Haldun Güvenir ise konuşmasında Shell & Turcas’ın 2012’de iş ortakları ile odaklanacakları konuların altını çizerek şöyle konuştu:

“İstasyonlarımıza ve müşterilerimize yatırım yaparak en yüksek müşteri memnuniyetine her zaman olduğu gibi birlikte ulaşacağız. Müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda ürün çeşitliliği sunmaya devam ederek, Shell FuelSave tasarruf yakıtlarımız, Shell V-Power performans yakıtlarımız ve Shell Autogas ile tüm talepleri yine en kaliteli ürünleri sunarak en iyi şekilde karşılayacağız. Değerli iş ortaklarımız gerek İSEÇ (İş, Sağlık, Emniyet ve Çevre) gerekse hizmet kalitesi olsun Shell markası altındaki yüksek standartlar ile faaliyetlerini sürdürecektir.

Bayilerimizle birlikte uzun yıllardır sürdürdüğümüz işbirliğiyle büyük bir sinerji oluşturmaya devam edeceğiz. Tek ekip tek yürek olarak güçlü bir duruş sergileyerek yıl boyunca benzer çalışmalar ile hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz. Temel hedefimiz müşterimiz için değer yaratmak olacak“.

Toplantılar kapsamında Shell & Turcas temsilcileri iş ortaklarının 2012 çalışmalarına ilişkin sorularını yanıtladı ve görüşlerini aldı. Shell, yıl boyunca bayileri ile sık sık bir araya gelmeyi ve iş ortaklarına yönelik yoğun iletişim ve eğitim çalışmalarını sürdürmeyi hedefliyor.

*’Farkı Yaratan İnsandır’ programı en iyi hizmeti sunan Shell istasyonunu belirlemek için her yıl düzenlenen uluslararası bir organizasyon. Değerlendirmede mükemmel servis kalitesi, hızlı ve kolay dolum, kaliteli ve farklılaştırılmış ürünler, temiz tuvaletler, hızlı ve kolay ödeme, sadakat kartları, güleryüzlü personel, ürün çeşitliliği olan temiz market, iyi aydınlatılmış güvenli ön saha gibi kriterler dikkate alınıyor ve süreç gizli müşteri anketiyle şeffaf bir şekilde tamamlanıyor.

Shell Batman istasyonu 2011 yılında 65 ülkeden 16 bin istasyon arasından Orta, Güney ve Doğu Avrupa birincisi seçildi. 2010 yılında da Shell Kayseri Sompet istasyonu dünya birinciliğini Türkiye’ye getirmişti.