Jump menu

Main content |  back to top

BASIN BÜLTENİ

SHELL, YENİ ENDÜSTRİYEL YAĞLARI ÜRÜN PORTFÖYÜNÜ PİYASAYA SÜRDÜ

Yeni portföy ile doğru ürünü seçmek daha kolay hale geldi

Dünyanın bir numaralı madeni yağ tedarikçisi Shell, tüketicinin, en doğru koruma seviyesini kolayca ve güvenle seçebilmesini sağlayan yeni geliştirilmiş endüstriyel ve şanzıman ve diferansiyel yağları ile gres portföyünü piyasaya sundu. Yeni ürün portföyü ile doğru ürünü seçmek her zamankinden daha kolay hale geldi.

Müşterisinin talep ve ihtiyaçlarını zamanında öngörerek, en doğru çözümleri sunan Shell, tüketicinin, madeni yağ tercihlerini kolaylaştıracak olan yeni endüstriyel yağları ürün portföyünü piyasaya sürdü.

Tüketiciler, böylece üç yıllık bir çalışmanın sonucunda oluşturulan geliştirilmiş endüstriyel ve şanzıman ve diferansiyel yağları ile gres ürünleriyle, doğru koruma seviyesini daha kolay ve güvenle seçebilme imkanına sahip oldular.

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Burçin Toktamış, Shell’in dünyanın bir numaralı yağ tedarikçisi olduğunu, Shell & Turcas’ın ise Türkiye’de 4 yıldır madeni yağ pazarı liderliğini sürdürdüğünü hatırlatarak, yeni portföy hakkında şunları söyledi:

"Müşterilerimizin yağları nasıl seçip kullandıkları konusundaki araştırmalarımız, tüketicilerin doğru yağ seçiminin ve uygulamasının önemini kavradığını ve bu süreci basitleştirecek değişiklikleri de memnuniyetle karşılayacaklarını ortaya koydu. Bunu göz önünde bulundurarak Shell Madeni Yağlar ürün portföyünde yeni bir düzenlemeye gittik; benzer uygulama alanlarına sahip ya da teknolojisi daha gelişmiş formüllerle değiştirilen ürünleri portföyden çıkardık, buna karşılık özel ve sentetik ürünleri ekleyerek ihtiyaca göre ürün seçme sürecini geliştirdik."

Yeni portföy ile doğru ürünü seçmek daha kolay hale geldi

Yeni etiketler ve isimlendirme sistemi ürün seçimini kolaylaştırıyor

  • Yeni ürün adlarımızda her bir yağın ve gresin performans seviyesini tespit etmeyi kolaylaştırmayı amaçlayan alfanümerik bir sistem kullanılmaktadır. Bu sistem sayesinde müşterilerin istedikleri performansa göre ürün seçimi kolaylaşmaktadır.
  • Ayrıca yeni ambalaj etiketleri ve isimlendirme sistemi seçime yardımcı olurken, kullanılan son ekler ve simgeler bireysel performans yararları belirlemektedir.
  • Bu değişiklikler aynı zamanda fabrika ortamında yanlış uygulama riskini de azaltmaktadır.

Yeni ürünler, artan etkili koruma sağlıyor
Yeni ürün portföyü çeşitli seviyelerdeki ürünlerden oluşuyor. Her bir ürün her seviyede giderek artan etkili koruma sağlıyor. Bu seviyeler, “Başlangıç”, “Ana ürün grubu”, “Yüksek performans” ve “Üstün performans” seviyeleri olarak sıralanıyor. Shell Tellus (hidrolik yağlar), Shell Omala (dişli yağları), Shell Corena (kompresör yağları), Shell Spirax (şanzıman ve diferansiyel yağları), Shell Tonna (kaydırma yağları), Shell Morlina (yatak ve sirkülasyon yağları) ve Shell Gadus (gres ürünleri portföyü ), da dâhil olmak üzere, her bir ürün grubu bu seviyelere dayalı olarak yapılandırıldı.

Shell Gadus, Shell Greslerinin Yeni İsmi
Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Burçin Toktamış, Shell Gadus’un,  aynı çatı altında toplanan Shell greslerinin yeni adı olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Ürün serisi, artan aşınma koruması, uzun gres ömrü ve artan sistem verimliliğiyle değer  katmak için geliştirilmiştir. 

Shell Gadus serisinin yeniden tasarımı, birbiriyle kesişen uygulama alanlarına sahip ürünlerin geri çekilmesini içeren veya teknolojileri yerini daha gelişmiş formüllere bırakan ve özel ve sentetik ürünler ekleyerek seçim olanağı gelişen tüm Shell endüstriyel madeni yağlarının ve Shell Spirax şanzıman ve diferansiel yağlarının yenilenmesiyle eş zamanlı olarak gerçekleşmiştir.

Shell Gadus farklı ve yoğun çaba gerektiren müşteri ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmış geniş kapsamlı bir gres ailesi olup Shell’in  dünya çapındaki gres tesislerindeki önemli yatırımlarından birisidir.”

Shell Madeni Yağlar Hakkında

  • "Shell Madeni Yağlar," madeni yağ alanında faaliyet gösteren Shell Group şirketleri için ortaklaşa kullanılan bir terimdir. Bu şirketler, tüketici araçlarından madencilik, enerji üretimi, ticari ulaştırmaya kadar çok çeşitli uygulamalarda kullanılan ürünler üretmekte ve harmanlamaktadır.
    Shell’in yağ markaları arasında Pennzoil®, Quaker State®, Shell Rotella T, Shell Helix, Shell Rimula, Shell Tellus, Monarch, araç bakım ürünleri portföyü ve Jiffy Lube® sayılabilir.  Shell'in Almanya, Japonya (Showa Shell ile ortak girişim olarak), UK ve ABD'de lider yağ araştırma merkezleri bulunmaktadır.  
  • Ürünlerimiz diğer yağ tedarikçilerinden daha fazla ülkede üretilmekte ve pazarlanmaktadır, bu da en büyük müşterilerimize ürün tedarik etmemizi mümkün kılmaktadır. Bir yandan ana pazarlarda büyümenin yollarını ararken, diğer yandan da gelişmekte olan pazarlarda hızla büyüyoruz. 
  • Shell & Turcas, Türkiye’de 4 yıldır üst üste madeni yağlar pazar liderliğini korumaktadır. 
  • Shell & Turcas, Derince Tesisleri’ndeki üretim ve ihracat performansıyla, rekor kırmaktadır. Derince Tesisleri’nden 2010 yılında 13 bin tonluk ihracat gerçekleştirilerek, şirket tarihindeki en büyük yıllık ihracat miktarına ulaşılmıştır. Avrupa’ya ihraç edilen gres yağının yüzde 50’sini tek başına karşılayan tesislerde üretilen Shell madeni yağ ve gresler, yaklaşık 44 ülkedeki 55 ayrı noktaya ihraç edilmektedir.

Sayfa Araçları