Jump menu

Main content |  back to top

BÜLTEN GÖRSELLERI

SHELL & TURCAS’TAN ÖĞRENCİLERE “EMNİYET KEMERİNİ HİÇ UNUTMAYIN” ÇAĞRISI

İzmir Özel Ege Lisesi öğrencilerine, emniyet kemeri kullanmanın hayati önemi anlatıldı
SHELL & TURCAS’TAN ÖĞRENCİLERE “EMNİYET KEMERİNİ HİÇ UNUTMAYIN” ÇAĞRISI

Emniyet kemeri kullanımının yaygınlaşması için farklı ve etkin projeleri hayata geçiren Shell & Turcas’ın İzmir Özel Ege Lisesi’nde düzenlediği etkinlikte, uzmanlar, öğrencilere emniyet kemeri kullanmanın önemini anlattı.

Emniyet kemerinin hayat kurtardığını vurgulayan Shell & Turcas uzmanları, öğrencilere, servis araçlarında da mutlaka emniyet kemeri takmaları çağrısında bulundu.


Emniyet ve güvenlik temalı sosyal sorumluluk projeleriyle, toplumsal bilincin artmasına katkı sağlayan Shell & Turcas, emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması için gerçekleştirdiği etkinliklerin bir yenisini daha İzmir Özel Ege Lisesi’nde gerçekleştirdi. Shell & Turcas uzmanları, öğrencilere emniyet kemerinin hayati önemini, çarpıcı örneklerle anlattı.

SHELL & TURCAS’TAN ÖĞRENCİLERE “EMNİYET KEMERİNİ HİÇ UNUTMAYIN” ÇAĞRISI

Dünya Sağlık Örgütü’nün trafik kazalarının ve neden olduğu kayıpların azaltılması için yürüttüğü “Yol Güvenliğinde Eylem 10 Yılı” projesine katkı sağlayan Shell & Turcas’ın, emniyet kemeri kullanımındaki hassasiyetini vurgulayan uzmanlar, öğrencilere, servis araçlarında da mutlaka emniyet kemeri kullanmaları çağrısında bulundular.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, yaklaşık 400 öğrenci ile 25 ebeveyn ve öğretmen katıldı. Uzmanlar, öğrencilerin emniyet kemeri ve trafikte güvenlik konularındaki sorularını yanıtladı. Etkinliğin sonunda öğrencilere, emniyet kurallarını içeren broşür ve Shell & Turcas’ın çocukları emniyet kemeri kullanmaya teşvik etmek için özel olarak hazırlattığı boyama kitapları dağıtıldı.