Jump menu

Main content |  back to top

BASIN BÜLTENİ

SHELL BATMAN İSTASYONU 16BİN SHELL İSTASYONU ARASINDA AVRUPA BİRİNCİSİ

Royal Dutch Shell’in 65 ülkedeki 16 bin Shell istasyonu arasında en iyi hizmet kalitesini belirlemek için düzenlediği “Farkı Yaratan İnsandır” programında Shell & Turcas’ın Batman istasyonu, Orta, Güney ve Doğu Avrupa birincisi oldu.

Ödül nedeniyle Batman’da düzenlenen törende Shell & Turcas Petrol CEO’su Jacek Dziembaj, Shell & Turcas’ın 5.yıl dönümünde böyle prestijli bir ödülün bu yıl da Türkiye’ye verilmesinden büyük gurur ve mutluluk duyduğunu belirterek, “Shell için bir yaşam biçimi haline gelen ve bayisinden çalışanına kadar herkesin uyguladığı program, Shell müşterisinin her zaman en iyi hizmete ulaşmasını sağlıyor” dedi.

Royal Dutch Shell’in 2006 yılından bu yana, faaliyette bulunduğu ülkelerdeki en iyi hizmet ve servis sunan istasyonu belirlemek için düzenlediği “Farkı Yaratan İnsandır” programında bu yıl Shell & Turcas’ın Batman istasyonu Türkiye’ye şampiyonluk kazandırdı.


Avrupa Şampiyonluğu başarısını Türkiye’ye taşıyan Shell Batman istasyonunda düzenlenen törenle, Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem ve Shell & Turcas Petrol CEO’su Jacek Dziembaj, üstün başarıları nedeniyle istasyon işletmecisi Mehmet Veysi Boran’ı ve istasyon çalışanlarını kutlayarak, başarı plaketi sundu. Erdem ayrıca törene katılan Batman Garnizon Komutanı Tuğgeneral Vahdettin Bereceli, Batman Vali Yardımcısı Mustafa Cihad Feslihan, Batman Emniyet Müdürü Hasan Ali Bilim’e teşekkür ederek Shell & Turcas’ın yayımladığı “Bu Şehr-i İstanbul” kitabını sundu.

SHELL BATMAN İSTASYONU 16BİN SHELL İSTASYONU ARASINDA AVRUPA BİRİNCİSİ

Törende konuşan Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj, tüketiciye en iyi hizmeti sunma hedeflerinin bir meyvesini daha aldıklarını belirterek, “Geçen yıl dünya şampiyonunun, bu yıl da Avrupa birincisinin Türkiye’deki Shell istasyonları arasından seçilmesi, kusursuz hizmet anlayışı ve müşteri memnuniyetinde ulaştığımız uluslararası başarı seviyesini gösteriyor.

Shell ailesine ve Türkiye’ye bu gururu yaşatan Batman istasyonunu ve ekibini üstün başarılarından dolayı kutluyorum Bu başarımız; müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutan yaklaşımımız, üstün hizmet kalitemiz ve insana verdiğimiz değeri dünyaya kanıtlayan büyük bir başarıdır.

Aynı zamanda, Türk insanının en iyisini başarabildiğinin de mükemmel bir örneğidir. Bu yıl Shell & Turcas’ın 5. yıldönümünü kutluyor olmamız da bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Türk ve uluslararası iki firma arasındaki başarılı işbirliğine çok iyi bir örnek teşkil eden Shell & Turcas kurulduğu 2006’dan bu yana Türkiye ekonomisi ve akaryakıt sektörünün gelişimine önemli katkı sağlamaktadır” dedi.

Shell & Turcas Petrol Perakende Satışlar Satış ve Operasyon Müdürü Haldun Güvenir, bir ekip çalışmasının ürünü olan bu başarının mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirterek, “Bu başarının temelinde, her yıl artan bir ivme ve istekle programa katılmamız, bayilerimizden, tüm çalışanlarımıza kadar uygulamayı benimseyerek, hayata geçirmemiz yatıyor. Bu yıl ikinci kez bir şampiyonluğu kutluyoruz ama Türkiye olarak biz bu sürece 4 senedir katılıyor ve önemli başarılar kazanıyoruz.

Bu başarı da, tüm başarılar gibi belli bir birikimin, sürekli ve sıkı bir çalışmanın ürünü. Farkı Yaratan İnsandır programı kendi istasyonlarımız arasında da tatlı bir rekabeti teşvik ediyor ve hizmet kalitesini en üst seviyeye taşımaları için vesile oluyor. Başta Batman istasyonumuz olmak üzere tüm Shell ailesine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Shell Batman istasyonu sahibi Mehmet Veysi Boran ise, Shell ilkeleri çerçevesinde yürüttükleri kusursuz hizmet anlayışıyla bu başarıyı yakaladıklarını belirterek, kardeşleriyle birlikte ödülü 50 yıl önce şirketlerini kuran babalarına ithaf ettiklerini söyledi. Boran, “Bu ödülü, çok çalışarak kazandık. Ancak ödül almak için değil, her zaman müşterimize en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Tüm istasyonlarına en iyi olma hedefini gösteren ve bu doğrultuda destek olan Shell & Turcas’a ve ekibime teşekkür ediyorum” dedi.

Günde 450 araca hizmet veriyor
1963 yılından beri Shell markası altında hizmet veren Shell Batman istasyonu, günde ortalama 450 araca hizmet veriyor. 17 çalışanı bulunan istasyonda Boran ailesi ve kurulduğu gündeki ilk çalışanların, ikinci kuşak temsilcileri çalışmaya devam ediyor. Batman halkına Shell’in ileri teknoloji ürünleri olan Shell V-Power performans yakıtlarıyla Shell FuelSave tasarruf yakıtları da sunuluyor.  İstasyonda 24 saat açık market de bulunuyor.

FARKI YARATAN İNSANDIR PROGRAMI:
Yüzde yüz müşteri memnuniyetini gerçekleştirme hedefiyle operasyonel mükemmeliyet sağlanmasını amaçlayan “Farkı Yaratan İnsandır” programında, uluslararası katılımcılar belirlenmiş global kriterlerde en iyisine ulaşmak için birbirleriyle yarışıyorlar.

Müşteri memnuniyetinde fark yaratan en önemli unsuru, markanın yüzü olan istasyon çalışanlarının müşteriye yaklaşımı oluşturuyor. Dünyadaki her Shell istasyonunda aynı kalitede hizmeti standartlaştırmak amacıyla başlatılan programda, istasyon çalışanlarının eğitimine ve motivasyonuna büyük önem veriliyor.

Bir yaşam biçimi olan ‘’Farkı Yaratan İnsandır’’ programı, global ve lokal hedefleri olan, her üç ayda bir bu hedeflerin, global hedeflerdeki başarıya göre derecelendirildiği bir ödüllendirme ve hizmet kalitesini standartlaştırma sistemi. ‘Farkı Yaratan İnsandır’ çok kısa bir süre içinde Shell’in yaşam biçimi haline geldi.

Shell’in perakende satışlar stratejilerinin merkezinde bu uygulama yer alıyor. Bayisinden çalışanına herkes bu uygulamayı benimsiyor ve hayata geçiriyor.

İlk kez 2006 yılında uygulanmaya başlanan programa Türkiye 2007 senesinde dâhil oldu ve 4 yılda Shell & Turcas istasyonlarında çalışan 126 bin personel eğitime tabi tutuldu.

Program çerçevesinde, bayiler global kriterlere göre yarışıyor, gizli müşteriler tarafından ziyaret ediliyor ve yılın her çeyreğinde değerlendirmelerden geçiyorlar. Yapılan araştırmalar sonucunda müşterilerin, istasyona geldiklerinde mükemmel servis kalitesi, hızlı ve kolay dolum, kaliteli ve farklılaştırılmış ürünler, temiz tuvaletler, hızlı ve kolay ödeme, sadakat programları, gülen personel, ürün çeşitliliği olan temiz market ve iyi aydınlatılmış güvenli ön saha görmek istedikleri anlaşıldı ve bayilerin yarıştıkları global kriterler de bunlara göre belirlendi.

Shell & Turcas’ın başarı karnesi
Shell & Turcas,  4 yıllık zirve yolculuğunda şu başarıları yakaladı:

  • 2007 yılında ve 2008 yılında dünya üçüncülüğü kazanıldı.
  • 2009 yılında Kayseri’de bulunan Sompet Petrol Türkiye birinciliğinin ardından bu kez Dünya birincisi oldu. 
  • 2010 yılında ise Shell Batman istasyonu Avrupa birincisi oldu.