Jump menu

Main content |  back to top

BASIN BÜLTENİ

MECİDİYEKÖY, SHELL İSTASYONUNA KAVUŞTU

En beğenilen akaryakıt markası Shell’in Mecidiyeköy istasyonu tüm müşterilerin hizmetinde

Akaryakıt sektörünün lider ve en beğenilen markası Shell*, müşterilerine sınırsız ve en iyi hizmeti vermek üzere istasyon ağını genişletmeye devam ediyor.

İstanbul’un en işlek bölgelerinden olan ve birçok iş merkezinin yer aldığı Mecidiyeköy’de bulunan istasyon, baştan aşağı yenilenerek 26 Ekim Salı günü renkli bir törenle açıldı.

Son teknoloji Shell ürün ve hizmetlerinin müşterilere sunulacağı Mecidiyeköy Shell istasyonu, otomobil sahipleri için önemli bir durak olacak. Köprüye girişten önceki son istasyon olan Mecidiyeköy Shell istasyonu, günde 1000 müşteriye hizmet verecek.

Müşterilerinin ihtiyaç duyduğu her noktada bulunmaya önem gösteren Shell’in, iş merkezleriyle ünlü Mecidiyeköy’de bulunan istasyonu  geçtiğimiz günlerde  yapılan açılışla hizmete girdi. Baştan aşağı son teknolojilerle yenilerek açılışı gerçekleştirilen istasyonda; 48 tabancalı ve 6 akaryakıt pompası müşterilere hizmet verecek.

İçerisinde büyük bir marketin yer alacağı istasyonda Shell’in yakıt tasarrufu sağlayan ürünleri Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Diesel Extra, yakıtta performansı önemseyen müşteriler için Shell V-Power ile markette otomotiv madeni yağ satışı da yapılacak.

Müşteriler ayrıca istasyonda elle araç yıkama hizmeti alabilecekler. Köprüye girişten önceki son istasyon olan Mecidiyeköy Shell  İstasyonu’nda KGS dolum hizmeti de verilecek. 

Mecidiyeköy Shell İstasyonu’nun açılışı;  Shell &Turcas  Perakende Satış ve Operasyon Müdürü Haldun Güvenir,  Shell & Turcas Perakende Yatırımlar Müdürü Ahmet Ural ile istasyonun sahibi Turan Kuran ve Uğur Kuran’ın katılımlarıyla bugün gerçekleştirildi.

Shell&Turcas Perakende Satış ve Operasyon Müdürü Haldun Güvenir açılışta yaptığı konuşmada; Mecidiyeköy Shell istasyonunun, Mecidiyeköy’ün iş merkezi olması sebebiyle çok stratejik bir noktada bulunduğunu ve iş dünyasının kalbinin attığı bu bölgeye Shell kalitesini ve ürünlerini getirmiş olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

Güvenir; elektronik pompa, kurşunsuz benzin, akaryakıt istasyonlarında market hizmeti, Taşıt Tanıma Sistemi gibi pek çok uygulamayla sektörde yeniliklerin öncüsü olduklarını hatırlatarak, yakıt ekonomisi alanında bir devrim olan Shell FuelSave ve son teknoloji performans yakıtı olan Shell V-Power  ürünleri ile rekabette avantaj sağladıklarını;  bugün, Shell&Turcas olarak yaygın  bayi ağı, ülke çapında 12 terminal ve çeyrek milyondan fazla Taşıt Tanıma müşterisi  ile sektörde lider olduklarını belirtti.

Shell & Turcas Petrol A.Ş Perakende Yatırımlar Müdürü Ahmet Ural da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Shell olarak Türkiye’de 87 yıldır müşterilerimize büyük bir heyecanla hizmet veriyoruz. Bu heyecanımızın doğal bir sonucu olarak,  sürekli gelişen servis ağımızla müşterilerimizin bulunduğu her noktaya ulaşmayı hedefliyoruz.

Bugün, Shell & Turcas’ın Türkiye’deki hizmet ağına güç katan işbirliklerimize bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün hizmete açılan Mecidiyeköy Shell İstasyonu, karşılıklı güvene dayalı geliştirilen ve nesiller boyu devam eden Shell bayiliklerine bir örnek teşkil ediyor. 

Mecidiyeköy Shell istasyonumuzla; ürün ve hizmetlerimizi, İstanbul’un belki de en yoğun noktasında müşterilerimize sunma imkanı bulacağız. İstasyonumuzun işletmecisi Turan Kuran Bey, yıllardır Shell ailesinde birlikte çalıştığımız, sektörümüzün en tecrübeli isimlerinden birisi.

Yıllardır birlikte sürdürdüğümüz verimli ortaklık ve hizmet anlayışını, Mecidiyeköy gibi konumu itibariyle müşterilerimiz için oldukça kolaylık sağlayacak bir noktaya taşımaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum.

Kendisine, bu mutluluğu bize yaşattığı için teşekkürlerimi sunuyor, işbirliğimizin çok uzun yıllar sürmesini diliyorum.”

Mecidiyeköy Shell İstasyonu Hakkında
Mecidiyeköy Shell İstasyonu, şehrin en merkezi yerlerinden Ali Sami Yen Stadı’nın yakınında Divan Oteli’nin arkasında bulunuyor. İstasyonun sahipleri olan Kuran ailesi, akaryakıt bayiliği işinde oldukça deneyimli bir aile.

Aile üyeleri aynı zamanda Merter Shell, Tozkoparan Shell, Çatalca Shell, Çorlu-2 Shell istasyonlarının da işletmeciliğini yapıyor. Mecidiyeköy istasyonu aile üyelerinden Turan Kuran ve Uğur Kuran tarafından yönetilecek.