Jump menu

Main content |  back to top

BASIN BÜLTENİ

Shell & Turcas’dan, birleşmenin dördüncü yılında rekor gibi başarı

SHELL TAŞIT TANIMA SİSTEMİ’NDEKİ (TTS) KULLANICI SAYISI ÇEYREK MİLYONA ULAŞTI
Shell & Turcas’dan, birleşmenin dördüncü yılında rekor gibi başarı

1996 yılında ilk defa Shell tarafından geliştirilen ve Türk akaryakıt sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyan, “müşteri dostu” Shell Taşıt Taşıma Sistemi’nin (TTS) kurumsal kullanıcı sayısı, 250 bine ulaştı. Shell & Turcas’ın 2006 yılındaki  birleşmesi sırasında  toplam araç sayısı 114 bin iken  bu rakam birleşmenin dördüncü yılında 250.000’e ulaştı.

Dört yılda portföyünü 2 katına çıkartan Shell TTS, araç sayısının 250 bine yükselmesiyle sektörde tartışmasız liderliğinde önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Shell 250 bininci aracını;  yöneticileri, çalışanları ve 250 bininci TTS müşterisinin katıldığı özel tören ile kutladı. TTS’nin 250 bininci kurumsal müşterisi olma ayrıcalığını yaşayan Şua İnşaat firmasının yöneticileri Nimetullah Kaya  ve İbrahim Halil Kaya, plaketlerini Shell & Turcas Petrol A.Ş. İcra Kurulu Başkanı George Spanoudis’in elinden aldılar.


Shell & Turcas Petrol A.Ş. İcra Kurulu Başkanı George Spanoudis TTS’nin başarısı ilgili yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:  “Rekabetin bu kadar yoğun yaşandığı bir pazarda çeyrek milyon müşteriye ulaşabilmemiz; müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem, kaliteli ürün ve hizmet anlayışımız ile işkollarımız arasındaki uyumun bir ürünüdür”. TTS’de elde edilen başarının, Shell & Turcas’ın liderlik vizyonunu pekiştirdiğinin altını çizen  Spanoudis,  Shell çalışanlarının girişimci ve yenilikçi düşünce yapısı, çalışma azmi, uyumlu çalışma biçimi ve pazarlarının “Tartışmasız Lideri” olma tutkusu ile daha pek çok başarıya imza atacaklarını belirterek bu başarıda katkısı olan; çalışanlarına, müşterilerine ve  bayilerine teşekkür etti.


Şua İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya ise Shell Taşıt Tanıma Sistemi’ne katılmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek;  “Shell TTS güvencesi ile araçlarımızın akaryakıt tüketimini tam olarak kontrol altına alacağız. Bu kontrol bize hem zaman, hem de maliyet konusunda tasarruf sağlayacak. Aynı zamanda Shell ürünlerine duyduğumuz güven, akaryakıt konusunda içimizin rahat olmasını sağlayacak. Shell ailesine katılmış olmaktan ve böyle bir kutlamanın içinde olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.


SEKTÖRÜN LİDERİ SHELL TAŞIT TANIMA SİSTEMİ (TTS)

Shell & Turcas’ın “Tartışmasız Liderlik” vizyonunun en önemli kilometre taşlarından biri olan TTS, 2006’daki birleşmenin ardından araç sayısını 114 binden 250 bine çıkararak dört yıl içinde 2 kattan fazla büyüdü ve pazarındaki “Tartışmasız Lider”lik vizyonunu pekiştirdi. Shell TTS, aynı zamanda Shell’in dünyada yakıt ikmal ettiği en büyük kurumsal filolarından birini de oluşturuyor.


Türkiye’ye, 1996 yılında Shell tarafından getirilen ve ülkemizdeki ilk tam otomatik filo ve akaryakıt yönetim sistemi olan TTS;  ticari araç filolarında akaryakıt alımı ve filo yönetimi konularındaki sorunlarını ileri teknoloji ile çözüyor. Araca monte edilmiş özel bir cihaz aracılığıyla çalışan TTS, akaryakıt dolum anında pompa ile haberleşip araç ve kilometre bilgilerini alıyor. Akaryakıt harcamalarını izlenebilir ve yönetilebilir hale getiren bu sistem ile firmalar akaryakıt tüketimlerini tam olarak kontrol altına alma imkanına sahip oluyor. 


TTS sahipleri Türkiye’nin dört bir yanındaki Shell istasyonlarında, araçlarından inmeden otomatik alım yapıyor; araçlarına günlük, haftalık ya da aylık limitler koyabiliyor;  tüketimlerini internet üzerinden takip edebiliyor ve ödemelerini banka aracılığı ile otomatik olarak yapabiliyorlar.


Tek araçlık bir şahıs şirketinden 5.000 araçlık kurumsal şirketlere kadar tüm firmalar için uygun bir sistem olan TTS bugün;  ülke çapındaki satış ekibi, 7/24 çalışan müşteri hizmetleri ve 900’e yakın bayisi ile hizmet veriyor. TTS’ye dahil olmak için başvurular 7/24 , 0212 444 33 33 numaralı telefondan ya da ttssatis@shell.com adresinden kolaylıkla yapılabiliyor.


Filo yönetim sistemlerinin lideri durumunda olan Shell TTS gücünü, Shell’in geniş istasyon ağından, ileri teknoloji ürünü yakıtlarından ve üstün hizmet kalitesinden alıyor.  Shell TTS’nin, Türkiye’ye yayılmış 900 istasyonu ile TTS müşterilerine her noktada aynı kalitede hizmet verebiliyor. Shell’in 60 yıllık AR-GE deneyiminin sonucu olan teknolojik yakıtlar ile yüksek kalitedeki sürüşün keyfini çıkarıp aynı zamanda da özel formüllü ürünler sayesinde tasarruf edebilen TTS müşterileri, Shell Müşteri Hizmetleri’ne 7 gün 24 saat telefon ya da internet üzerinden ulaşabiliyor.


TTS’nin kurumsal müşterileri arasında ilaç sektöründen bankalara, nakliye sektöründen otobüs firmalarına kadar her sektörün önde gelen lider konumundaki firmaları yer alıyor. EDİTÖRE NOT

Shell & Turcas Ortak Girişim Şirketi hakkında

Shell & Turcas ortak girişim şirketi, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na kayıtlı Turcas Petrol ve Shell ortaklığı ile 2006 yılında faaliyete geçti. Ortak girişim şirketi en başarılı şirket birleşmelerinden biri olarak kabul edildi ve 8,5 milyar dolarlık cirosuyla Türkiye’nin en büyük 3.özel şirketi oldu.

Shell & Turcas, finansal ve operasyonel hedeflerine ulaşmanın yanı sıra, müşteri sadakatinde ve marka tercihinde sektöründe birinci olmayı başardı. Güçlü rekabetçi yapısıyla: Marka tercihinde, müşteri memnuniyetinde, bağlılıkta, farklılaştırılmış yakıtlarda, madeni yağ pazar payında, sektörün diğer şirketlerine kıyasla karlılıkta,  Akaryakıt ve madeni yağ endüstrisinde verimlilikte, İSEÇ ve kara taşımacılığında endüstride  ve şimdi de kurumsal filo sistemlerinde bir numara oldu.

Shell & Turcas ulusal ve uluslararası alanlarda da takdire layık görüldü. Capital Dergisi tarafından 7 yıldır üst üste sektörünün en beğenilen şirketi seçiliyor. Dünya Gazetesi’nin yıllık araştırmasına göre sektörüne damga vuran şirket olarak seçilen ortak girişim şirketi AC Nielsen tarafından da sektöründe marka bilinirliği en yüksek şirket olarak belirlendi. Shell & Turcas ayrıca Hewitt International tarafından enerji sektöründe en iyi işveren olarak seçilirken tüm sektörler baz alındığında en iyi 10 işveren listesinde yerini aldı. Ortak girişim başarı hikayesi, başarılı bir birleşme ve iş modeli olarak  INSEAD gibi çeşitli işletme okullarında ders olarak okutuldu, konferans ve seminerlerde anlatıldı ve Fortune, Financial Times ve Wall Street Journal Smart Money gibi çeşitli iş ve ekonomi yayınlarında başarı hikayesi olarak yer aldı.

Bilgi İçin:  Zarakol İletişim Hizmetleri  - 0212 217 29 99