Jump menu

Main content |  back to top

Basın Bültenleri

Shell, ağır vasıta sürücülerini ‘Extra Mola’larda ağırlıyor

Shell, şimdi de ağır vasıta sürücülerine özel, ayrıcalıklı hizmetlerin yer aldığı “Extra Mola” ismiyle yepyeni akaryakıt istasyonları dizayn etti.

Shell, yaklaşık 20 milyon dolar yatırım yaptığı ‘Extra Mola’ projesi kapsamında, bazı akaryakıt istasyonlarındaki servislerini ‘uzun yol şoförlerine özel’ hale getiriyor. ‘Shell Extra Mola’ başlıklı proje kapsamında Türkiye’de bir ilk’e imza atan Shell, 50 akaryakıt istasyonunu uzun yol şoförlerine özel olarak yenileyerek,  ‘Shell Extra Mola’ istasyonlarına dönüştürüyor.

1923 yılından beri gerçekleştirdiği ilklerle sektörün gelişimine liderlik eden Shell, sektöründe yine bir ilke imza atıyor. Karayolu taşımacılığında önemli kavşak noktalarında bulunan akaryakıt istasyonlarını, ağır vasıta sürücülerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda en iyi hizmeti verebilmek için, ‘uzun yol şoförlerine özel’ olarak yeniliyor. Tüketicilerin daima gerçek ihtiyaçlarına odaklanan Shell, “Extra Mola” projesi kapsamında, uzun yol sürücülerine hizmet veren belirli akaryakıt istasyonlarındaki servislerini; müşterilerinin istekleri doğrultusunda düzenleyerek, onlara ayrıcalıklı hizmetler ve avantajlar sunuyor.

“Shell Extra Mola” Projesi için bir yıldan bu yana çalışmalarını aralıksız sürdüren Shell, yine bu projenin oluşturulmasında 1000 adet kamyon sürücüsü ile görüşüp, 5 bin km yol yaparken, yaklaşık 200 adet istasyon ziyareti gerçekleştirdi. Çalışmalar sonucu ilk etapta Türkiye genelinde Ankara, İzmir, Balıkesir, Adana, Mersin ve Samsun gibi şehirlerdeki kamyon tarifinin yoğun olduğu yollarda bulunan 50 Shell akaryakıt istasyonunda başlayacak uygulamanın gelen talepler sonrası tüm Türkiye’ye yayılması hedefleniyor.

Shell & Turcas Petrol A.Ş. Pazarlama Müdürü Pınar Mavituna, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Cumhuriyet’le birlikte doğduğumuz Türkiye’de 86 yıldır hep ilk’lerin uygulayıcısı olduk. Ağır vasıta sürücülerinin, uzun süren yolculuklarında oluşan talep ve beklentilerinin karşılanabilmesi hedefiyle hayata geçirdiğimiz “Shell Extra Mola İstasyonları” da, Türkiye akaryakıt sektörüne yine öncü olacak bir projedir.

Bu projemiz ile ağır vasıta sürücüleri, kendilerine özel olarak yeniden tasarlanan Shell akaryakıt istasyonlarında sunulacak ayrıcalıklı servis ve hizmetler ile kendilerini evlerindeki kadar rahat hissedecek, uzun yolculuklarından arta kalan zamanlarda evlerindeki konfor ve rahatlığa kavuşacaklar.

Bundan böyle sürücüler bu istasyonlarda, özel eğitimli ön saha personeli tarafından karşılanarak ağırlanırken, kaliteli ve uygun fiyatlı istasyon lokantalarında Shell Club Smart Card puanları ile yemek yiyebilecek. Temiz, modern ve hijyenik tesisler sayesinde, uzun yolculuğun yarattığı yorgunluğu atma fırsatı yakalarken, uzun yol için gerekli tüm ihtiyaçlarını Shell istasyonlarındaki marketlerde kendileri için özel olarak hazırlanmış bölümlerde karşılayabilecekler” dedi.

“Shell Extra Mola” akaryakıt istasyonlarında uzun yol şoförlerinin yararlanacağı diğer “özel” hizmetler ise şöyle:

 • Shell Club Smart Card’da biriktirilen puanların, “Extra Mola” istasyonlarının temiz, kaliteli ve uygun fiyatlı lokantalarında kullanım olanağı
 • Güvenli araç park yeri (kamera sistemi, tel çit ve güvenlik personeli)
 • Berber salonu
 • İnternet bağlantısı
 • Restoran içerisinde temiz ve ısıtmalı duş, wc ve mescit
 • Hızlı pompalar ile daha çabuk akaryakıt dolumu
 • Kolay manevra ve park için genişletilmiş ön saha
 • Restoran içerisinde güvenlik kamerası monitörleri
 • Restoran içerisinde online bilgi monitörleri (hava-yol durumu, haberler, sektör haberleri)
 • Yedek parça ve aksesuar dükkanı
 • Temel ihtiyaçlar dükkanı (temel kişisel temizlik ve giyim malzemeleri)
 • Lastik servisi
 • Yıkama ve yağlama servisi
 • Motor Emisyon oranlarını düzenleyen AdBlue katığı satışı (Euro3 ve üzeri motorlar için yutdışında kullanımı mecburi)